کد خبر: ۷۱۳۶۲۶۸
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۷
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۷
کد خبر : ۷۱۳۶۲۶۸
گروه : فارس » شیراز
دبیر بزرگداشت شهدای بسیج شیراز:

دبیر بزرگداشت شهدای بسیج شیراز با تأکید بر اینکه غفلت از یادواره‌های شهدا نباید حتی سهوی هم فراموش شود، گفت: از تمام مدیران در خواست می‌کنیم که یادواره‌های شهدا را به یاد داشته باشند.

غفلت از یادواره‌های شهدا پذیرفته نیستبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، نیما زارع ضمن گرامیداشت مقام شامخ شهدا تأکید کرد: شهادت مقامی عظیم و حقیقت شگفت‌آوری است.

او افزود: ما، چون به مشاهده شهدا عادت کرده‌ایم و گذشت‌ها، ایثارها، عظمت‌ها و وصایا و راهی که آن‌ها را به شهادت رساند، زیاد دیده‌ایم، عظمت این حقیقت نورانی و بهشتی برایمان مخفی می‌ماند؛ مثل عظمت خورشید و آفتاب که از شدّت ظهور، برای کسانی که دائم در آفتابند، مخفی می‌ماند.

زارع یادآور شد: در دوران گذشته، وقتی که یک نمونه از این نمونه‌های شهدای امروز ما، از تاریخ صدر اسلام انتخاب و معرفی می‌شد و شرح حال او بیان می‌گردید، تغییر واضح و شگفت‌آوری در دل‌ها و جان‌ها و حتی در هم‌ها و نیّت‌ها به وجود می‌آورد.

او ادامه داد: هر یک از این ستارگان درخشان، می‌تواند عالمی را روشن کند، بنابراین، حقیقت شهادت حقیقت عظیمی است. اگر این حقیقت، به وسیله کسانی که امروز در قبال شهیدان مسئولیت دارند، زنده بماند، حفظ و تقدیس شده و بزرگ نگاه داشته شود، همیشه تاریخ آینده ما، از این ایثار بزرگی که آنان کردند، بهره خواهد برد، همچنان که تاریخ بشریّت، هنوز از خون به ناحق ریخته سرور شهیدان تاریخ، حضرت اباعبداللَّه‌الحسین علیه الصّلاة والسّلام بهره می‌برد؛ چون کسانی که وارث آن خون بودند، مدبّرانه‌ترین و شیواترین روش‌ها را برای زنده نگهداشتن این خون به کار بردند.

زارع با بیان اینکه گاهی رنج و زحمتِ زنده نگه‌داشتن خون شهید، از خود شهادت کمتر نیست، گفت: رنج سی ساله امام سجّاد علیه الصّلاة والسّلام و رنج چندین ساله زینب کبری علی‌ها السلام از این قبیل است. رنج بردند تا توانستند این خون را نگه بدارند. بعد از آن هم همه ائمّه علیهم السّلام تا دوران غیبت، این رنج را متحمّل شدند. امروز نیز ما چنین وظیفه‌ای داریم.

دبیر بزرگداشت شهدای بسیج شیراز تصریح کرد: رنج و زحمت زنده نگه داشتن خون شهیدان همان‌طور که رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند این روز‌ها بیشتر بر دوش فضای مردمی است البته ما منکر تلاش‌ها و حمایت‌های مجموعه‌ها و دستگاه‌ها و ادارات نمی‌شویم، ولی اگر تلاش و جدیت و همت مجموعه‌های مردمی نباشد، قطعاً برگزاری یادواره‌های شهدا با مشکلاتی روبه‌رو می‌شود.

او اظهار کرد: ما نمی‌گوییم که شهدا و دستگاه‌ها با بحث شهید و شهادت مشکلی دارند، زیرا آنان هم دلداده شهیدان هستند و برخی از آن‌ها نیز وابستگی‌هایی به شهدا دارند، ولی نکته اینجاست که در حجم فعالیت‌های روزمره مجموعه‌ها و دستگاه‌های اداری و مدیران، گاهی بزرگداشت شهدا و حمایت از بزرگداشت آنان کم‌رنگ می‌شود که مسلماً این کم‌رنگ شدن موجب خسران است.

زارع در عین حال این نکته را یادآور شد که در هر دستگاه و اداره‌ای یک مشاور ایثارگران وجود دارد که اجازه ندهد فضای ایثار و شهادت به فراموشی سپرده شود و سپس ادامه داد: به نظر می‌رسد که مدیران باید فکر اساسی در روند کاری خودشان برای حمایت از بزرگداشت شهدا داشته باشند وگرنه شاهد کم رونق شدن یادواره‌های شهدا هستیم.

او به برگزاری بزرگداشت شهدای بسیج شیراز به خصوص شهید علی شفاف اشاره کرد و گفت: این یادواره با هدف بزرگداشت شهدای بسیج شیراز در ۴۰ سالگی تشکیل بسیج برگزار خواهد شد که در آن یاد شهید علی شفاف به عنوان اولین بسیجی شهید شهر مقدس شیراز گرامی داشته خواهد شد.

دبیر بزرگداشت شهدای بسیج شیراز با بیان اینکه شهید علی شفاف در آبان‌ماه سال ۱۳۵۹ به فوز عظیم شهادت دست یافت، گفت: از چند ماه قبل کمیته‌های مردمی برای برگزاری این مراسم شکل گرفت و تمام فعالیت‌ها با محوریت پایگاه مقاومت شهید علی شفاف و با راهنمایی خانواده شهید انجام شد و این مراسم روز چهارشنبه، ۲۲ آبان‌ماه جاری از ساعت ۱۵ در سالن پیامبر اعظم (ص) کنگره سرداران و ۱۵ هزار شهید استان فارس برگزار خواهد شد.

دبیر بزرگداشت شهدای بسیج شیراز ادامه داد: در این مراسم که محسن آزادی، اجرای آن را به عهده دارد، سردار سیدمحمدباقرزاده، فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستادکل نیرو‌های مسلح سخنرانی خواهد کرد و در ادامه برنامه‌های متنوع فرهنگی ـ هنری متناسب با شأن شهدا و بزرگداشت ولادت پیامبر مکرم اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) از قبیل اجرای گروه‌های سرود و اجرای خواننده ارزشی، طا‌ها چوگان‌باز و همچنین نقالی شهدا توسط مرشد میرزا علی از هنرمندان برجسته کشور برگزار می‌شوند و پایان‌بخش مراسم نیز تجلیل از ۹ خانواده شهید خواهد بود.
انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر