کد خبر: ۷۱۳۷۱۶۳
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
کد خبر : ۷۱۳۷۱۶۳

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از ارائه تسهیلات با نرخ سود ۷ درصد به متقاضیان احداث کشت‌های گلخانه‌ای توسط بانک‌های عامل در استان خبرداد.

هیچ گونه محدودیتی برای احداث و توسعه گلخانه‌ها در آذربایجان غربی وجود نداردبه گزارش خبرنگار   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، رسول جلیلی رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در جلسه ستاد توسعه گلخانه‌های استان با اشاره به مزایای کشت‌های متراکم گلخانه‌ای اظهار کرد: توسعه گلخانه‌ها از اولویت‌های این سازمان است و برای حمایت از سرمایه گذاران در این بخش محدودیتی در صدور مجوز و ارایه تسهیلات وجود ندارد.
 
جلیلی هدف از کشت گلخانه‌ای را افزایش ۱۰ برابری تولیدات با انتقال کشت‌های سبزی و صیفی از فضای باز به گلخانه اعلام کرد و ادامه داد: تسهیلات مورد نیاز توسعه گلخانه‌ها از محل تبصره ۱۸ با سود هفت درصد و باز پرداخت ۵ ساله به متقاضیان پرداخت می‌شود.
 
او توسعه گلخانه‌ها را عاملی بسیار موثر در صیانت از اراضی کشاورزی، رونق تولید، ایجاد اشتغال جایگزین و به ویژه بهره وری منابع آب و خاک برشمرد.
 
این مسئول اضافه کرد: برنامه سال ۹۸ این استان برای توسعه گلخانه‌ها در سطح ۵۰ هکتار است که در حال حاضر ۱۵۲ واحد گلخانه‌ای در سطح استان به مساحت ۵۰ هکتار موجود است.
 
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: برای کارشناسان مرتبط و متقاضیان احداث واحد‌های گلخانه‌ای دوره‌های اموزشی آشنایی با تولید محصولات گلخانه‌ای برنامه ریزی شده است که در طول سال اجرا می‌شود.

در ادامه مشکلات موجود در مسیر توسعه گلخانه‌ها و آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات برای شهرک‌های گلخانه‌ای استان توسط اعضای حاضر در جلسه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
 
انتهای پیام/م
 

 لزوم توسعه گلخانه‌ها در آذربایجان غربی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر