کد خبر: ۷۱۳۷۴۲۸
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
کد خبر : ۷۱۳۷۴۲۸

۱۹ نفر از مدیران خراسان رضوی برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از سمت خود استعفا دادند.

استعفای مدیران خراسان رضوی برای شرکت در انتخاباتبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حسن جعفری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در گردهمایی ائمه جمعه خراسان رضوی در مشهد گفت: این استان، ۱۸ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد و تا کنون ۵۷۰ نفر نامزد احتمالی برای احراز پست نمایندگی مجلس یازدهم از این استان کاندید شده اند.

او ادامه داد: در دوره قبلی انتخابات سه هزار و ۵۰۲ شعبه اخذ رأی در کل حوزه‌های رای‌گیری خراسان رضوی وجود داشت که پیش بینی می‌شود در این دوره این تعداد ۱۰ درصد افزایش یابد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: استانداری مامور اجرای قانون انتخابات و حسن اجرای آن است و در این راه هفت شرح وظیفه و اقدام را پیش‌بینی کرده‌ایم.

جعفری افزود: تشکیل ستاد انتخابات، صدور احکام اعضا و تشکیل کمیته‌های مربوطه در ستاد انتخابات استان و آسیب شناسی دوره‌های پیشین انتخابات انجام شده و برای رفع آن‌ها راهکار‌های لازم اتخاذ شده است.

او ادامه داد: برای شعبه‌هایی که در انتخابات دوره گذشته بیش از هزار و ۵۰۰ تعرفه مصرف کرده اند امسال دو صندوق رای گیری پیش بینی شده است تا در وقت مردم صرفه جویی و شمارش آرا هم راحت‌تر انجام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: در حوزه حقوقی و آموزشی هم کار‌های مهمی انجام شده است از جمله مهمترین جرایم انتخاباتی و راهکار‌های پیشگیری از آن‌ها مشخص و به صورت کتابچه برای آگاهی اعضا ستاد انتخابات چاپ شده است.

جعفری افزود: در حوزه آسیب‌های امنیتی و انتظامی هم ۳۰۰ آسیب محتمل جمع‌بندی و راه‌های کنترل آن‌ها مشخص شده است و با اقدامات انجام شده برای برگزاری انتخابات به صورت کامل آماده هستیم.

او با اشاره به برگزاری انتخابات الکترونیک هم گفت: دست کم در هفت شهرستان خراسان رضوی، انتخابات تمام الکترونیک برگزار خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: ۵۵ حزب و تشکل مجوزدار در خراسان رضوی فعالیت می‌کنند که ما در ارتباط و تعامل دوطرفه با آن‌ها هستیم و برای فعالیت هر چه بیشتر آن‌ها بسترسازی می‌کنیم.
 
انتهای پیام//ف.ک
 

برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در هفت شهرستان خراسان رضوی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر