کد خبر: ۷۱۳۷۷۳۲
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۰
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۰
کد خبر : ۷۱۳۷۷۳۲
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره):

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در زلزله آذربایجان شرقی یش از ۵۷۰ واحد تخریبی متعلق به مددجویان کمیته امداد بود.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان ،سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شامگاه امروز در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سفر استان کردستان در قالب چند برنامه انجام شد که یکی از این برنامه‌ها کلنگ‌زنی یک‌هزار واحد مسکونی برای مددجویان تحت پوشش در شهر‌های استان کردستان بود که امروز مراسم این مهم انجام شد.

او با اشاره به اینکه براساس تفاهم‌نامه‌ای که مبادله شده است باید یکساله این واحد‌ها احداث شود، بیان کرد: ۵۰ درصد از اعتبارات این پروژه‌ها توسط دولت و برنامه و بودجه ۵۰ درصد دیگر توسط کمیته امداد و کمک‌های خیرین تامین می‌شود.

افتتاح و واگذاری ۳۲۸ واحد مسکونی

او بیان کرد: افتتاح و واگذاری ۳۲۸ واحد مسکونی از دیگر برنامه‌های سفر به کردستان بود که به صورت نمادین امروز سه واحد از این واحد‌های مسکونی به مددجویان تحویل داده شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اضافه کرد: ۳۲۸ واحد ساخته شده با همکاری کمیته امداد، ستاد اجرای فرمان امام و خیرین، سپاه پاسداران و سازمان برنامه و بودجه استان کردستان ساخته شد و هدیه مقام معظم رهبری به مددجویان انجام گرفت.

بختیاری بیان کرد: امیدواریم بتوانیم ظرف مدت یکسال به تعهداتمان عمل کنیم و واحد‌های مسکونی را به مددجویان تحویل دهیم.

او با اشاره به کمک‌های انجام شده به زلزله دیدگاه آذربایجان شرقی اعلام کرد: در همان دقایق اول بعد از زلزله پیگیری‌های لازم انجام شد و در محل‌های سراب، ترکمنچای و میانه که زلزله رخ داده بود متاسفانه یکی از کشته شدگان مددجوی کمیته امداد بود.

او بیان کرد: کمیته امداد برای خدمات اولیه و کمک‌های اولیه در کنار هلال احمر و سایر ادارات در مناطق زلزله دیده حضور فعال پیدا کرد و بعد از ۴۸ ساعت از وقوع این حادثه مشخص شد که ۵۷۵ واحد تخریب شده بود که متعلق به مددجویان کمیته امداد بود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اضافه کرد: با برنامه ریزی‌های انجام گرفته سعی می‌شود تا در کوتاهترین زمان مسکن آن‌ها بازسازی و احداث شود.

انتهای پیام/ف

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر