کد خبر: ۷۱۳۷۸۴۴
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
کد خبر : ۷۱۳۷۸۴۴

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان خواستار ابطال آرای غیر بایومتریک و آرای خارج از وقت قانونی انتخابات گردید.

فرامرز تمنا: آرای غیر بایومتریک و خارج از وقت قانونی انتخابات باطل اعلام شودبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، فرامرز تمنا، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان خواستار ابطال آرای غیر بایومتریک و آرای خارج از وقت قانونی انتخابات گردید.

در بیانیه تیم انتخاباتی «تدبیر و توسعه» به رهبری فرامرز تمنا آمده است: طبق توافق نامزدان انتخاباتی با کمیسیون مستقل انتخابات بر عدم شمارش آرای غیربایومتریک، این کمیسیون شمارش آرایی که در دستگاه بایومتریک ثبت نشده و یا کارت حافظه آن مفقود شده یا شکسته است را متوقف و تمامی این آرا را باطل اعلام کند.

این بیانیه افزوده است که این تیم انتخاباتی عزم کمیسیون مستقل انتخابات مبنی بر ایجاد شفافیت در شمارش آرا را می ستاید و از رهبری و کمیشنران این کمیسیون می‌خواهد که به هیچ صورت تحت فشار و تهدید هیچ گروه سیاسی قرار نگیرند.

فرامرز تمنا از کمیسیون انتخابات خواسته است که در اعلام نتیجه انتخابات، بیش از این تاخیر نکند و نتیجه ابتدایی را بر اساس مجموع آرایی که توسط شرکت دارملوک معتبر شناخته شده است، طبق تقویم در تاریخ ۲۳ عقرب/ آبان اعلام کند.

وی در اعلامیه خود برای پایان بن‌بست انتخاباتی، پیشنهاد کرده است تا دو روز دیگر یک «کمیته با صلاحیت» مشتمل بر دبیران کمیسیون های انتخاباتی، یک نماینده از هر نامزد ریاست جمهوری، یک نماینده از وزارت عدلیه، یک نماینده از اتحادیه حقوقدانان افغانستان و یک نماینده از هر نهاد مدنی مرتبط با انتخابات، تشکیل شود تا در این خصوص تصمیم نهایی گرفته شود.

تیم تدبیر و توسعه در پیشنهاد خود حضور نماینده یوناما و نهادهای بین‌المللی نظارت بر انتخابات افغانستان را بدون حق رای، در این کمیته بلامانع دانسته است.

گفتنی است که پیش از این تیم های انتخاباتی ثبات و همگرایی، امنیت و عدالت، امنیت و عدالت اسلامی و شورای کاندیدان ریاست جمهوری خواستار ابطال آرای غیر بایومتریک و آرایی که قبل و بعد از زمان انتخابات مورد استفاده قرار گرفته شده بودند.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر