کد خبر: ۷۱۳۸۴۳۴
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
کد خبر : ۷۱۳۸۴۳۴
گروه : سیاسی » دولت
وزیر صمت در حاشیه جلسه هیئت دولت:

رحمانی گفت: مطالب مطرح شده همه دروغ و کذب است و اگر هر کسی هر مدرکی در این خصوص دارد برای من ارسال کند.

اسناد منتشر شده درباره فساد در وزارت صمت، کذب استبه گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره صحت برخی اسناد منتشر شده در فضای مجازی در خصوص فساد در این وزارتخانه اظهار کرد: مطالب مطرح شده همه دروغ و کذب است. هر کسی هر مدرکی در این خصوص دارد برای من ارسال کند. من بیشتر و تندتر از همه با این موضوع برخورد خواهم کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به پرسشی درباره‌ اعلام نظر وزارت اطلاعات در خصوص همکاری شرکت فیلیپ موریس با ایران اظهار کرد: نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت طی مراحل قانونی است و زمانی همکاری با این شرکت را تایید نکرده بودند، ما هم اقدام نکردیم الان اگر این همکاری را تأیید کنند، اقدام لازم انجام خواهد شد و هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد. ما تابع قانون هستیم.


بیشتر بخوانید: نهادهای ذی‌ربط اجرایی درباره مفاسد اقتصادی اطلاع‌رسانی می‌کنند


رحمانی با بیان اینکه دغدغه جدی ما تامین منابع مالی واحد‌های تولیدی است و دنبال شیوه‌های جدیدی غیر از منابع بانکی هستیم، تصریح کرد: بازار سرمایه را جدی گرفتیم و از اوراق هم استفاده کرده ایم. مردم فشار‌های ناشی از افزایش قیمت ارز را در گرانی کالا‌ها تحمل کرده‌اند و ما اکنون یک فرصت استثنایی داریم و باید افزایش قیمت ارز به نفع تولیدکننده و صادرکننده باشد و در واقع از اثرات مثبت افزایش نرخ ارز استفاده کرده و تولید و صادرات را افزایش دهیم. البته باید برای این هدف نقدینگی ایجاد شود که تا الان این کار انجام نشده است. ما پیگیر هستیم تا منابع مالی را تامین کنیم. از هر راه ممکن استفاده می‌کنیم.

وزیر صمت درباره همکاری‌های تجاری ایران با کشور‌های همسایه گفت: همکاری‌ها وسرمایه‌گذار‌های خوبی با کشور‌های همسایه انجام شده است بخصوص که کشور‌های همسایه و غیرهمسایه در بخش صنعت و معدن آماده سرمایه‌گذاری هستند، ولی به دلایل تحریم‌ها آن‌ها مایل نیستند این اقدامات رسانه‌ای شود.


بیشتر بخوانید: بخش زیادی از شکایت‌ها، در اتباط با سوءاستفاده از تراکنش‌هاست


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر