کد خبر: ۷۱۳۸۸۸۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳
کد خبر : ۷۱۳۸۸۸۷
امیر سرتیپ ولی وند در بازدید دانشجویان کنفرانس وحدت اسلامی:

فرمانده دانشگاه ستاد و فرماندهی ارتش گفت: ما آماده جنگ هستیم، اما هیچ وقت خواهان آن نیستیم بلکه خواهان صلح هستیم.

باید وحدت را بین کشور‌های اسلامی ترویج کنیم/ همواره خواهان صلح هستیمبه گزارش  خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، امیر سرتیپ دوم ستاد حسین ولی وند فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس) در جریان بازدید دانشجویان کشور‌های عضو کنفرانس وحدت اسلامی که بعدازظهر امروز در محل این دانشگاه انجام شد، اظهار کرد: اخیرا یک سری پارادایم و رخ‌دادهای منطقه‌ای در زمینه‌های امنیتی و اقتصادی و نظامی به وجود آمده که یکی از مهم‌ترین آن استقرار امریکا در شرق فرات و افزایش نیروی نظامی در عربستان است.

او ادامه داد: حوادثی که در عراق و لبنان رخ داد، ائتلاف آمریکایی که در خلیج فارس به بهانه واهی تشکیل شد. البته تلاش برای محصور کردن یمنی‌ها در تحولات منطقه نیز دو موضوع را در ذهن ایجاد می‌کند.

فرمانده دانشگاه ستاد و فرماندهی ارتش تصریح کرد: برداشت اول این است که آمریکایی‌ها به دنبال تسلط بر نفت منطقه هستند، موضوعی که رئیس جمهور این کشور به آن اذعان کرده و دوم افزایش تهدیدات منطقه‌ای است.

او گفت: وظیفه ما در این زمینه به عنوان نیروی نظامی ایران حفظ آمادگی، ارتقا و کمک کردن به دوستان و اجماع کشور‌های مسلمان برای مقابله با رژیم صهیونیستی است.

فرمانده دانشگاه ستاد و فرماندهی ارتش درباره دستاورد‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز بیان کرد: دستاورد‌های ارتش در حوزه‌های مختلف عبارت‌اند از حوزه مغزافزار که نیرو‌های مبتکر را می‌سازند که می‌توانند تجهیزات خوبی را طراحی و تولید کنند، در حوزه سخت‌افزار تولید تجهیزات و بازسازی اماکن نظامی و در حوزه نرم‌افزار همین کاری که در دانشگاه دافوس وجود دارد مانند بازسازی بازی نبرد و انواع شبیه‌سازی‌ها است.

او با بیان این که ما در دانشگاه دافوس دانشجویان خارجی داریم و ما هم به دانشگاه‌های آن‌ها می‌رویم، گفت: کمک‌های مستشاری به کشور‌های دوست، ایجاد ارتباط با کشور‌هایی که اکنون در ایران دانشجو ندارند و افزایش همکاری با کشور‌هایی که با ایران ارتباط دارند از دیگر برنامه‌های ما است.

ولی وند در بخش پایانی سخنانش خاطر نشان کرد: ما وظیفه داریم وحدت را بین کشور‌های اسلامی گسترش دهیم و در کشور‌های غیر مسلمان هم موثر باشیم تا همه بدانند اسلام دین صلح است البته ما آماده جنگ هستیم، اما هیچ وقت خواهان آن نیستیم بلکه خواهان صلح هستیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر