کد خبر: ۷۱۳۸۹۲۲
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹
کد خبر : ۷۱۳۸۹۲۲

وزیر بهداشت گفت:تعداد تخت‌های بیمارستانی در آذربایجان غربی به ۵ هزار تخت می‌رسد.

تعداد تخت‌های بیمارستانی در آذربایجان غربی به ۵ هزار تخت می‌رسدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ، سعید نمکی وزیر بهداشت در آیین افتتاح بیمارستان میلاد ارومیه در آیین افتتاح بیمارستان بین المللی میلاد ارومیه گفت :تا قبل از سال ۹۲ تعدادتخت های بیمارستانی در آذربایجان غربی ۲ هزار و ۸۰۰ تخت بود که در سال آینده باافتتاح چند مرکز درمانی دیگر در استان تعداد تخت های بیمارستانی آذربایجان غربی به بیش از ۵ هزار تخت میرسد.

وزیر بهداشت ادامه داد:با افزایش تعداد تخت های بیمارستانی ،  شاخص تخت بیمارستانی در استان را از یک تخت به ازای هر هزار نفر به ۱/۶۵صدم تخت به ازای هر  هزار نفر می رساند که بالاتر از متوسط ملی خواهد بود.

او بیان کرد: هم‌اکنون دولت در تلاش است که پرداخت از جیب مردم را کاهش داده و ‌ضمن توسعه زیرساخت‌ها، پیشگیری را بر درمان تقدم بداند‌.

نمکی با تاکید بر اینکه میدان دادن به بخش خصوصی اصلی‌ترین کار دولت است اظهار کرد: نباید دولت مانع از کار بخش خصوصی شود بلکه باید گره‌گشایی از کار بخش خصوصی کند.

او با تاکید بر پوشش بیمه اجباری و همگانی افزود: هم‌اکنون ۹ میلیون نفر از مردم که فاقد هر گونه بیمه بودند زیر پوشش بیمه اجباری رفتند.

وزیر بهداشت در ادامه گفت: ارومیه با توجه به همسایگی با ترکیه می‌تواند در بحث توریست درمانی گام های اساسی بردارد.

در ادامه برنامه های وزیر بهداشت نمکی به همراه مسئولان استانی از بیمارستان فوق تخصصصی زنان ارومیه بازدید خواهد کرد.

این بیمارستان در حال احداث یکی از مجهزترین بیمارستان های زنان در کشور می باشد که در صورت تامین اعتبار تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

وزیر بهداشت صبح فردا به همراه جهانگیری معاون اول جهانگیری به شهرستان میاندوآب واقع در جنوب استان می روند تا بیمارستان حضرت فاطمه این شهرستان را افتتاح کنند.

انتهای پیام/خ

 

سفر وزیر بهداشت به ارومیه 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر