کد خبر: ۷۱۳۸۹۴۸
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۳
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۳
کد خبر : ۷۱۳۸۹۴۸

رئیس انجمن معدن داران استان اصفهان گفت:استان اصفهان از بزرگ ترین تولید کنندگان سنگ های تزئینی کشور است و سنگ بری هایش بالغ بر نیمی از سنگ های فراوری شده بازار کشور را تامین می کنند.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،جمشید مولایی رئیس انجمن معدن داران استان اصفهان با اشاره به موانع دولت بر فعالان حوزه صنعت سنگ اظهار داشت: استان اصفهان در تولید سنگ‌های تزئینی پیشتاز است و ۱۰ درصد سهم بازار سنگ را در اختیار دارد و این در حالی است موانعی بر سر صادرات سنگ، جایگاه اصفهان را با داشتن ۲۳۰ معدن سنگ و بیش از هزار و ۸۰۰ کارخانه فراوری را با مشکلاتی مواجه کرده است.

او افزود: استان اصفهان از بزرگ‌ترین تولید کنندگان سنگ‌های تزئینی کشور است و سنگ بری هایش بالغ بر نیمی از سنگ‌های فراوری شده بازار کشور را تامین می‌کنند.

رئیس انجمن معدن داران استان اصفهان با اشاره به میزان ارزآوری صادرات سنگ فراوری شده در استان اصفهان ابراز داشت: استان اصفهان در سال گذشته ۱۰۰ میلیون دلار از صادرات سنگ‌های فراوری شده درآمد داشته است که با تسهیل گری در امور صادراتی می‌توان به طور فزاینده صادرات صنایع سنگ را افزایش داد.

او مهم‌ترین مشکل بخش معدن و صنعت سنگ در حوزه صادرات را کمبود شرکت‌های بین المللی معتبر در این بخش معرفی کرد و ادامه داد: بازاریابی، بازارسازی و برند سازی محصولات از آسیب‌های صادرات صنعت سنگ در استان اصفهان است.

او با اشاره به عدم عضویت ایران در سازمان‌های تجارت جهانی و تعرفه‌های ترجیحی تصریح کرد: نبود امکان حمایت از مالکیت معنوی بین المللی و برند از دیگر معضلات حوزه صادرات سنگ معدن است. این در حالی است که در شرایط تحریم‌های ظالمانه نقل و انتقال ارز به کشور از طریق سیستم بانکی کشور و فقدان بیمه صادراتی از مسائلی است که فعالان حوزه سنگ با آن دست به گریبان‌اند.

مولایی با تاکید بر نقش سازمان‌های اجرایی در حمایت از معادن و صنعت سنگ گفت: کمک و حمایت دولت در ایجاد و توسعه ترمینال‌های صادراتی سنگ در استان و توسعه بازار‌های هدف و برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی با استاندارد‌های جهانی می‌تواند در توسعه و رونق این صنعت موثر باشد و افزایش اشتغال در این حوزه را منجر شود.

انتهای پیام/م

 

استان اصفهان ۱۰ درصد بازار سنگ کشور را در اختیار دارد

منبع:مهر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر