کد خبر: ۷۱۳۹۶۲۹
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
کد خبر : ۷۱۳۹۶۲۹
امام جمعه دهگلان:

امام جمعه دهگلان گفت: اصلی‌ترین راه مقابله با تفکرات شوم دشمنان علیه مسلمانان وحدت و یکپارچی است.

شیعه و سنی در برابر دسیسه‌های دشمنان،نظام ید واحده باشند

گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، ماموستا سیدعارف عنایتی با تبریک آغاز هفته وحدت به مسلمان جهان به‌ویژه مردم با فرهنگ استان کردستان، اظهار داشت: امروزه وحدت ضرورت جامعه اسلامی است و نه تنها در کشور ایران بلکه در تمام جوامع اسلامی وحدت اصول پایداری و استقامت است.

او با بیان اینکه هفته وحدت زمینه و بستری برای انسجام و یکپارچگی مسلمانان است، افزود: امروزه تمام دشمنان اسلام به دنبال ضربه زدن و تضعیف وحدت شیعه و سنی هستند؛ بنابراین باید با تقویت همبستگی مانع رسیدن به توطئه‌هایشان شویم.

امام جمعه دهگلان با ذکر اینکه دشمنان اسلام مذهب شیعه و سنی را نمی‌شناسند؛ بلکه هدف اصلی آن‌ها تضعیف اصل اسلام است، گفت: متأسفانه در جامعه امروزه تعدادی از نوکران جیره‌خوار استکبار جهانی از روی ناآگاهی، جهل یا شیطنت ضربه‌زدن به وحدت و ایجاد اختلاف میان مسلمانان را دنبال می‌کنند.

او گفت: ماموستایان آئینی و کسانی که محراب‌دار و سنگربان محراب محمد رسوال‌الله (ص) در مناطق مرزی هستند از مسئولان دولتی توقع دارند که به خاطر رضای خدا از تبعیض پرهیز کرده و برابری و عدالت را اجرایی کنند.

ماموستا عنایتی با تاکید بر اینکه باید وحدت در جامعه اسلامی عملی باشد، ادامه داد: لازم است امت اسلامی همواره در برابر دسیسه‌های دشمنان ید واحده باشند.

او با بیان اینکه برگزاری مراسم‌ها و جشن‌های هفته وحدت سبب همدلی بیشتر می‌شود، گفت: کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی وحدت اگر تنها برای یک مدت کوتاه باشد، نتیجه طولانی مدت نخواهد داشت؛ بنابراین باید این برنامه‌ها به صورت مدام در طول سال تکرار شود.

امام جمعه دهگلان یادآور شد: همه مسلمانان شیعه و سنی، تمام افکار، مذاهب، عقاید با هر گویش، منش و باوری زیر سایه «لااله الا الله» با وحدت و برادری زندگی می‌کنیم.

انتهای پیام/ج

وحدت ضرورت جامعه اسلامی است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر