کد خبر: ۷۱۳۹۶۸۰
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
کد خبر : ۷۱۳۹۶۸۰
عضو دفتر سیاسی حماس:

عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین گفت: اجازه نخواهیم داد نتانیاهو بر خون شهدای ما راه برود.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، حملات موشکی و راکتی گردان‌های «القدس» (سرایاالقدس)، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین به تل‌آویو روز گذشته نیز ادامه یافت. این حمله در واکنش به حمله بامداد سه‌شنبه رژیم صهیونیستی و شهادت «بهاء سلیم ابو العطا»، یکی از فرماندهان این جنبش انجام شد.

ما پاسخ خون را با خون و موشک را با موشک می‌دهیم!

ابوحمزه، سخنگوی نظامی گردان‌های القدس دراین‌باره گفت: قطعاً در ساعات آینده عنوان جدیدی به سوابق نخست‌وزیر اسرائیل افزوده خواهد شد. دشمن (صهیونیستی) شاید در آغاز این حمله علیه مردم فلسطین موفقیت‌هایی کسب کرد، ولی نمی‌تواند زمان پایان آن را تعیین کند. مسئولیت تبعات هدف قرار دادن رهبران مقاومت با اسرائیل است.

اسامه حمدان، یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در گفتگو با خبرنگار حوزه غرب آسیا و محور مقاومت گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا گفت: دشمن صهیونیستی با پای خود وارد یک معرکه بزرگ شده است؛ معرکه‌ای که پایان آن را مقاومت تعیین می‌کند. ما هستیم که تصمیم می‌گیریم چگونه تنش موجود را مدیریت کنیم و در این راستا از بامداد روز گذشته جلساتی با دیگر گروه‌های مقاومت و جهادی برگزار شده است.

اسامه حمدان، از رهبران حماس

وی افزود: ما از بدو حمله ارتش اسرائیل به منزل مسکونی یکی از رهبران جهاد اسلامی و آغاز حملات گروه‌های مقاومت به سرزمین‌های اشغالی اتاق عملیات مشترک تشکیل دادیم و در آن درباره نحوه پاسخ به این اقدام تجاوزکارانه تصمیم‌گیری شد. طبیعی است ما اولویت پاسخ را به گردان‌های قدس شاخه نظامی جهاد اسلامی دادیم و آن‌ها هستند که شیوه پاسخ و مدت آن را تعیین می‌کنند.

این عضو دفتر سیاسی حماس تأکید کرد: تحلیلی که از وضع موجود بیان شده، این است که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر دشمن صهیونیستی با ترور و تعرض به خاک فلسطین قصد دارد از بحران‌های داخلی ناشی از شکست در انتخابات کنسیت (مجلس رژیم صهیونیستی) فرار کند. وی مجبور شده است تا سیاست‌های جدید، ولی اشتباه و ظالمانه‌ای علیه مردم فلسطین اتخاذ کند تا بلکه بتواند از زیر بار بحران‌های قضائی و سیاسی داخلی فرار یا شانه خالی کند.

وی عنوان کرد: طبیعی است اتاق عملیات مشترک و گروه‌های مقاومت هرگز اجازه نمی‌دهند که خودسری‌ها و یکجانبه‌گری‌های نتانیاهو علیه مردم فلسطین ادامه یابد و یگان‌های نظامی متفق‌القول تأکید کرده‌اند که دشمن صهیونیستی در «جنگ باز»‌ی که با فلسطینیان آغاز کرده است، پشیمان و شکست‌خورده خواهد شد و این مقاومت است که قواعد درگیری را تعیین و تثبیت خواهد کرد.

دشمن صهیونیستی در نهایت سرافکنده می‌شود و این مقاومت است که افتخار پیروزی را به مردم منطقه هدیه می‌کند و به صهیونیست‌ها قاعده تعامل با مبارزان محور مقاومت را می‌آموزد. آینده سیاسی نتانیاهو با ورود به این درگیری پایان یافت و شکستش در انتخابات داخلی قطعی شد.
حمدان افزود: این تازه آغاز درگیری است و تا پایان آن که زمان دقیقش دست مقاومت است، راه زیادی مانده و ما اجازه نخواهیم داد نتانیاهو بر خون شهدای ما راه برود و برای آمریکایی‌ها و سعودی‌ها خوش‌رقصی کند. ما پاسخ خون را با خون و موشک را با موشک می‌دهیم و هرچه اسرائیلی‌ها بیشتر خونریزی کنند، بیشتر در این باتلاق غرق خواهند شد.

عضو دفتر سیاسی حماس تأکید کرد: نتانیاهو مرتکب حماقت بزرگی شد و به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اعتماد کرد که اکنون در گوشه رینگ افتاده و از نظر سیاسی در حال جان دادن است. آمریکایی‌ها وی را استیضاح می‌کنند و اروپایی‌ها توجه چندان به اظهاراتش ندارند. این هشدار را به اعراب حاشیه خلیج (فارس) می‌دهیم که اگر وضعشان با دشمن صهیونیستی به همین منوال باشد، روزی شاهد چنین مواجهه‌ای خواهند بود.

منبع: آنا

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر