کد خبر: ۷۱۴۰۰۷۹
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۰
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۰
کد خبر : ۷۱۴۰۰۷۹

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: خانواده‌هایی که شهدایی را در راه اسلام و مسلمانان جهان و در راه دفاع از هویت جوامع اسلامی و مقابله با طاغوت، تقدیم کرده اند، به فوز و رستگاری می‌رسند.

به گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،‌ آیت الله اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در این نشست، ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد رسول اکرم (ص)، به داستان قربانی حضرت اسماعیل (ع) در قرآن توسط پدر اشاره کرد و گفت:کسی که جان و مال خودش را در راه خداوند و جهت برقراری عدالت الهی بر روی زمین فدا می‌کند، همان فوز عظیم و اسلام ابراهیمی است.

وی ادامه داد: بنابراین خانواده‌هایی که شهدایی را در راه اسلام و مسلمانان جهان و در راه دفاع از هویت جوامع اسلامی و مقابله با طاغوت، تقدیم کرده اند، به فوز و رستگاری می‌رسند.

آیت الله اراکی: خانواده شهدا نماد اسلام ابراهیمی و عدالت خواهی هستند

آیت الله اراکی ابراز امیدواری کرد، با تشکیل اتحادیه قربانیان ترور شاهد نشر اسلام ابراهیمی در جهان اسلام باشیم.

وی در پایان گفت: خانواده شهدا جلوه گاه اسلام ابراهیمی هستند، آنان نماد اسلام راستین و عدالت خواهی بوده اند.

سیدمحمد هاشمی‌نژاد دبیرکل اتحادیه جهانی قربانیان ترور در این نشست، با اشاره به تشکیل اتحادیه جهانی قربانیان ترور عنوان کرد: جمعی از خانواده‌های شهدای ترور ایران برای بازشناسی و بازگو کردن جنایات تروریسی در ایران انجمنی تشکیل داده و کار‌های قابل توجهی را در سطح ملی و فراملی دنبال کرده‌اند که گسترش آن به تشکیل اتحادیه جهانی رسیده است.

آیت الله اراکی: خانواده شهدا نماد اسلام ابراهیمی و عدالت خواهی هستند

وی اضافه کرد: ایران یکی از بزرگ‌ترین قربانیان ترور است و در برخی از ابعاد نیز می‌توان گفت که کم سابقه‌ترین ترور‌های جهان در این کشور اتفاق افتاده است.

دبیرکل اتحادیه جهانی قربانیان ترور گفت: افرادی که جنایات تروریسی را در کشور ما انجام دادند دفاتر رسمی در ایران داشته و به صورت رسمی مورد حمایت کشور‌های مختلف استکباری قرار گرفته‌اند به همین علت ما انجمنی را با موضوع ایران قربانی تروریسم تشکیل داده و در عرصه ملی و فراملی توانستیم برای معرفی ایران به‌عنوان قربانی تروریست گام‌های مطلوبی برداریم.

وی خاطرنشان کرد: هر چند در دنیا ما را محکوم به تروریسم می‌کنند، اما بزرگ‌ترین جنایات تروریست‌ها در جمهوری اسلامی ایران توسط گروهک‌های مختلف رقم زده شده است.

هاشمی‌نژاد خلق گروهک القاعده و داعش را از جنایات قابل توجه کشور‌های استکباری در حوزه ترور دانست و مطرح کرد: ایران اسلامی بیش از ۱۷ هزار شهید ترور توسط ۳۵ گروهک تروریستی طی ۴۰ سال اخیر داشته است که این گروهک‌ها در کشور‌های مختلف دارای دفاتر رسمی هستند.

آیت الله اراکی: خانواده شهدا نماد اسلام ابراهیمی و عدالت خواهی هستند

وی با تاکید بر اینکه موضوع ترور و تروریسم باید به صورت جدی‌تر مورد توجه قرار گیرد، عنوان کرد: اگر به دنبال معرفی قربانیان تروریسم هستیم باید شبکه‌ای را در سطح جهان ایجاد کرده تا قربانیان تروریسم با یکدیگر در ارتباط باشند و جنایات تروریست‌ها را به دنیا معرفی کنند.

مونا ابراهیمی نماینده سابق پارلمان تونس و همسر شهید ابراهیمی که از جمله سخنرانان این نشست بود، با اشاره به اینکه کنفرانس وحدت اسلامی از مقاومت حمایت می‌کند، گفت: مسئله فلسطین و قربانیان ترور که در این کنفرانس مطرح شده است از مسائل مهم جهان اسلام هستند و باید به آن توجه بیشتری شود.

وی در بخشی از سخنان خود تأکید کرد: ما باید ایده تندروی‌های مسلمان را تغییر دهیم و چهره واقعی اسلام را به جهانیان نشان دهیم.

ابراهیمی با بیان اینکه، تروریست‌ها در یمن، سوریه و لبنان فجایعی را به وجود آورده اند، خاطر نشان کرد:آمریکا در طی دهه گذشته مستقیما با استفاده از عدوات و پول خود هجمه‌هایی را علیه کشور‌های مسلمان اعمال می‌کرد، اما امروز تاکتیک خودرا عوض کرده است و به دنبال چپاول کشور‌های منطقه است که کشور‌های مسلمان باید با اتحاد یکدیگر جلو اقدامات آمریکا در منطقه را بگیرند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر