کد خبر: ۷۱۴۰۵۴۱
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
کد خبر : ۷۱۴۰۵۴۱
گروه : سمنان » سمنان
امام جمعه موقت سمنان:

حجت‌الاسلام محمدباقر عبدوس با بیان اینکه وحدت بین شیعه و سنی امروز یک اصل مهم است گفت: وحدت نیاز امروز جامعه اسلامی محسوب می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، حجت الاسلام محمدباقر عبدوس امام جمعه موقت سمنان در خطبه‌های نماز جمعه هفته چهارم آبان ماه ۹۸ در سمنان با تبریک میلاد رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: هفته وحدت فرصت خوبی برای توجه به اهمیت انسجام مسلمانان است؛ وحدت نیاز امروز جامعه اسلامی محسوب می‌شود و باید به آن توجه شود.

او افزود: نبی مکرم اسلام (ص)، پیامبر مهربانی‌ها هستند و امام صادق (ع) هم در سخنان متعددی که از ایشان بر جای مانده است، بداخلاقی را نکوهش کرده‌اند و امروز باید مراقب بود تا در دام بداخلاقی نیفتیم.

عبدوس ادامه داد: بی‌توجهی به حسن خلق و صبر هر روز بیشتر می‌شود و برخی به آموزه‌های مکتب جعفری و پیامبر گرامی اسلام (ص) توجهی ندارند؛ این رویه در جامعه اسلامی زیبنده نیست و رقابت‌های انتخاباتی نباید به محلی برای بداخلاقی تبدیل شود.

او تصریح کرد: اخلاق‌مداری اصل مهمی در دین اسلام و اساس حکومت اسلامی است که حضرت محمد مصطفی (ص) آن را بنیان نهاد و به واسطه مفاهیم والا و ارزشمند آن نیز به سرعت و در کم‌ترین مدت ممکن فراگیر شد و همه به آن اقبال نشان دادند.

امام جمعه موقت سمنان ادامه داد: وحدت بین شیعه و سنی امروز یک اصل مهم است؛ ما با هم برادریم و نباید بداخلاقی بین شیعیان و اهل تسنن دیده شود؛ چراکه انسجام جامعه اسلامی را از بین می‌برد.

عبدوس با اشاره به بیانات ارزشمند رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه وحدت امت اسلامی گفت: مردم امروز باید با هم متحد و همدل باشند و جامعه نباید به سمت دو قطبی شدن پیش برود؛ چراکه این امر به نفع هیچ کس نیست. در رقابت‌های انتخاباتی باید به اخلاق توجه داشته باشیم.

انتهای پیام / ر

جزئیات خطبه‌های نماز جمعه هفته چهارم آبان ماه ۹۸ سمنان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر