کد خبر: ۷۱۴۱۱۷۸
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
کد خبر : ۷۱۴۱۱۷۸
گروه : کرمان » کرمان

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کرمان از شعار هفته کتاب وکتاب خوانی با عنوان حال خوش خواندن در بهار مهربانی خبر داد.

حال خوش خواندن در بهار مهربانیمحمد رضا علیزاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان با تبریک هفته کتاب خوانی گفت: هفته کتاب وکتاب خوانی از ۲۳ آبان آغاز تا ۳۰ آبان ماه با شعار حال خوش خواندن در بهار مهربانی ادامه دارد.

اودر خصوص اوضاع کتابخوانی در کرمان گفت: این اوضاع همانند سراسر کشور است و متفاوت نیست، اما فعالیت‌های خوبی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی طی سال‌های اخیر انجام شده است.

او در خصوص اشاره به این فعالیت‌ها گفت: رویداد‌های بسیا خوبی در حال انجام است علی الخصوص با تاکید بر کودکان ونوجوانان از جمله باشگاه‌های کتابخوانی کودک ونوجوان که در چند سال اخیر که حدود هزار و ۵۸۰ باشگاه ایجاد شد که در این خصوص مقام سوم رادر کشور کسب کردیم.

علیزاده افزود: این باشگاه‌ها درمنازل و مساجد شکل می‌گیرد و مربیان از مراکز مختلف نهاد‌های فرهنگی آموزش‌های لازم را می‌گذرانند و با بچه‌ها کار می‌کنند.

او عنوان کرد: در سال گذشته حدود ۱۰ هزار جلد کتاب به مراکز، دستگا‌ها ومدارس باهزینه ۲۸۰ میلیون تومان برای ترویج کتاب خوانی ودر دسترس بودن کتاب برای همشهریان، اهدا شده است.

علیزاده با ابراز خرسندی از اتفاق خوب امسال گفت: امسال در شورای فرهنگ امید طی سه جلسه متوالی برای ترویج فرهنگ کتاب خوانی وافزایش سرانه کتاب خوانی در استان کرمان با چشم انداز هزار وچهارصد به این امر اختصاص داده شد که با محوریت شورای شهر و شهرداری کرمان در حال پیگیری است.

او به ۲۰۰ برنامه فرهنگی وهنری در طول هفته کتاب خوانی اشاره کرد وگفت: این برنامه‌ها توسط ۲۰ دستگاه فرهنگی در حوزه‌های مختلف انجام می‌شود.

او بیان کرد: هفته کتاب از ۲۳ آبان آغاز تا ۳۰ آبان ماه با شعار حال خوش خواندن در بهار مهربانی ادامه دارد.

او در خصوص فعالیت‌های انجام شده در دو روز گذشته به مناسبت هفته کتاب خوانی، گفت: در دو روز گذشته ۲ رونمایی از کتاب داشتیم وامروز هم با همت اداره کل کتاب خوانه‌های عمومی استان تجدید میثاق با شهدا وعطر افشانی گلزار شهدا انجام شد.

او به طرح‌های سالانه اشاره کرد وگفت: طرح‌های سالانه‌ای داریم به نام طرح‌های عیدانه، تابستانه وپاییزه که که خوشبختانه طرح پاییزه از ۲۳ آبان ماه آغاز شده که همشهریان می‌توانند با مراجعه به کتاب فروشی‌های منتخب برای تهیه کتاب‌های مورد نیاز از تخفیف‌های ویژه استفاده کنند.

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان گفت: برای اطلاع از اسامی کتاب فروشی‌های منتخب، می‌توان به پایگاه‌های اطلاع رسانی خانه کتاب ایران به آدرس ketab.ir مراجعه کرد.

او با تاکید بر این که امسال نمایشگاه کتاب همزمان با هفته کتاب نیست، اعلام کرد: امسال نمایشگاه بزرگ ناشران ایران از ۷ تا ۱۳ دی ماه خواهد بود.

انتهای پیام/س

هفته کتاب از ۲۳  تا ۳۰ آبان ماه ادامه دارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر