کد خبر: ۷۱۴۱۵۵۴
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
کد خبر : ۷۱۴۱۵۵۴
گروه : مرکزی » اراک

معادن عمرانی استاندار مرکزی گفت: برخورد وسایل نقلیه با یکدیگر ۵۸ درصد تصادفات منجر به فوت این استان را شامل می‌شود.

برخورد وسایل نقلیه با یکدیگر ۵۸ درصد تصادفات منجر به فوت استان مرکزی / رشد ۷ درصدی تردد وسایل نقلیه در ساعت در استان مرکزیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک،  زندیه‌وکیلی معادن امورعمرانی استاندار مرکزی در کمیسیون ایمنی و پیشگیری از سوانح این استان گفت: برخورد وسیله با وسیله ۵۸ درصد از سهم تصادفات منجر به فوت استان را به خود اختصاص داده این درحالی است که این آمار در کشور ۳۷ درصد است.

زندیه‌وکیلی با بیان اینکه سهم واژگونی در تصافات منجر به فوت در استان ۲۹ درصد و در کشور ۳۱ درصد است افزود: سهم برخورد وسیله به عابر در تصافات منجر به فوت در استان ۸ درصد و در کشور ۱۲ درصد است و سهم برخورد وسیله با موتور نیز در استان ۹ درصد و در کشور ۲۰ درصد است.

او با اشاره به نرخ تردد وسایل نقلیه در استان مرکزی اظهار کرد: نرخ تردد وسیله نقلیه در ساعت دورن شهری استان در ۷ ماه نخست امسال ۶۴ مورد بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۷۴ مورد بوده ۱۴ درصد کاهش داشته است.

رشد ۷ درصدی تردد وسایل نقلیه در ساعت در استان مرکزی

معاون عمرانی استاندار مرکزی تصریح کرد: در مجموع نرخ تردد وسایل نقلیه در ساعت در استان ۴۳۴ مورد بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد رشد داشته این در حالی است که این آمار در کشور ۳۹۰ مورد بوده و در مقایسه با مدت مشابه خود ۳ درصد رشد داشته است.

او افزود: نرخ جریان تردد وسیله نقلیه در ساعت در مسیر‌های برون شهری هم ۲۸۱ مورد بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳ درصد کاهش داشته، این آمار در مسیر‌های روستایی ۱۶ مورد بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد کاهش داشته و در مسیر‌های برون روستایی این آمار ۲۹۷ مورد بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام / ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر