کد خبر: ۷۱۴۲۱۹۷
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
کد خبر : ۷۱۴۲۱۹۷
در گفت‌ گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

رحمانی، گفت: با توزیع وسایل گرمایشی برقی در مناطق زلزله‌زده مصدومیت با گاز مونواکسید کربن به صفر رسیده است.


توزیع بخاری‌های برقی در مناطق زلزله‌زده/ هیچ مورد مصدومیت با گاز مونواکسید کربن در منطقه گزارش نشده استفرزاد رحمانی رئیس اورژانس آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت بهداشتی- درمانی مناطق زلزله زده استان اظهار کرد: در حال حاضر تیم‌های بهداشت محیط و سلامت روان به صورت شبانه‌روزی مشغول به سرکشی و غربالگری مصدومان و خانواده‌های ساکن در مناطق زلزله زده هستند. و بسته‌های خدمتی به صورت رایگان برای افراد مبتلا به اختلالات روحی و روانی از سوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در نظر گرفته شده است و تمام این بسته‌ها بر اساس پروتکل‌های ابلاغی وزارت بهداشت است.

رئیس اورژانس آذربایجان شرقی تأکید کرد: مراقبت‌های ویژه از مادران باردار، افراد سالمند و کودکان زیر ۵ سال به صورت شبانه‌روز به وسیله تیم‌های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز انجام می‌گیرد و هیچ کمبودی در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی وجود ندارد.

او ادامه داد: از بین ۲۲ مصدوم حادثه دیده زلزله تنها یک نفر در بیمارستان برکت امام خمینی(ره) شهرستان میانه بستری هستند. با توزیع بخاری‌های برقی هیچ موردی در خصوص مسمومیت با گاز مونواکسید کربن در مناطق زلزله زده گزارش نشده است.

او گفت: اوضاع مناطق زلزله زده از نظر شیوع و بروز بیماری‌های واگیر و غیرواگیر تحت کنترل است و پسماند‌ها با همکاری شهرداری در حال دفن است.


بیشتر بخوانید: آخرین جزئیات از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم مناطق زلزله‌زده


رحمانی یادآوری کرد: کار تزریق واکسن آنفلوآنزا ویژه گروه‌های هدف در بین مردم مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی انجام شده است و با توجه به آغاز فصل سرما هیچ مشکلی یا کمبودی در زمینه واکسن آنفلوآنزا در منطقه وجود ندارد.

انتهای پیام/

آخرین وضیعت مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر