کد خبر: ۷۱۴۲۳۱۳
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
کد خبر : ۷۱۴۲۳۱۳
معاون وزیر صمت مطرح کرد؛

مدرس خیابانی گفت: همه کالا‌ها در بازار فروان است و هیچ گونه کمبود کالایی در کشور وجود ندارد.

ببه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین مدرس‌خیابانی معاون وزیر صمت در سومین جلسه ویژه ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه هر گونه افزایش قیمت کالاها، به بهانه تغییر نرخ بنزین در بازار رصد می‌شود، گفت: ۴ هزار بازرس از سازمان حمایت و اتاق اصناف، روزانه ۳۰ هزار مورد بازرسی میدانی را در سطح کشور برای کنترل قیمت‌ها، انجام خواهند داد.

قائم‌ مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در راستای اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین و به منظور کنترل بازار، علاوه بر این گشت‌های مشترک، سازمان تعزیرات حکومتی نیز با ۱۵ هزار بازرس در قالب ۸ هزار اتحادیه، قیمت‌ها را در بازار رصد می‌کند.

وی با بیان اینکه ستاد ویژه تنظیم بازار برای رصد قیمت‌ها در شهرستان‌ها نیز برگزار خواهد شد، تصریح کرد: روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت در تمام استان‌ها نیز قیمت‌ها را به دقت بررسی می‌کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه همه کالا‌ها در بازار فروان است و هیچ گونه کمبود کالایی در کشور وجود ندارد گفت: در تامین کالا‌های ضروری و اساسی هیچگونه مشکلی وجود ندارد به میزان کافی کالا‌ها ذخیره سازی شده است.
 

بیشتر بخوانید: برنج‌های وارداتی در انبار‌ها، امروز عرضه می‌شود
مدرس خیابانی با بیان اینکه عرضه کالا و ارایه تخفیف و حراج‌ها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز مانند قبل ادامه دارد و کنترل بازار از طریق سامانه‌های رصد کالا، قیمت و سامانه اعلام موجودی نیز ادامه خواهد داشت، افزود: اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران نیز پشتیبان اجرای این طرح است و تولید کنندگان نیز از این طرح اعلام حمایت کردند تا افزایش قیمت صورت نگیرد.

مدرس خیابانی با اشاره به اینکه هم اکنون بخشی از نگرانی ما مربوط به حمل و نقل درون شهری است که برای رفع آن هماهنگی‌هایی با وزارت نفت انجام شده است، بیان کرد: باید طوری برنامه ریزی شود تا سهمیه بندی بنزین شامل همه ذی‌نفعان در حوزه حمل و نقل شود.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی بر ضرورت همراهی رسانه‌ها برای اطلاع رسانی مناسب و به موقع به مردم در خصوص تثبیت قیمت‌ها و جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت تاکید و تصریح کرد: از رسانه‌ها دعوت می‌کنیم تا از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و موجودی کالاها، بازدید کنند و به مردم در این زمینه اطمینان خاطر دهند.
 
انتهای پیام/
 

۱۵ هزار بازرس در قالب ۸ هزار اتحادیه، قیمت‌ها را در بازار رصد می‌کند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر