کد خبر: ۷۱۴۲۵۸۱
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۷
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۷
کد خبر : ۷۱۴۲۵۸۱
گروه : سیاسی » دولت

رئیس جمهور دستور داد که سازمان برنامه و بودجه پرداخت کمک‌های معیشتی را از روز دوشنبه آغاز کند.

روحانی: پرداخت کمک‌های معیشتی از دوشنبه آغاز می‌شود/ اعتراض حق مردم است، اما حساب اعتراض از اغتشاش جداستبه گزارش  حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور عصر یکشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به حوادث ۳ روز گذشته تاکید کرد: اساس و هدف دولت در طرح حمایت معیشتی، کمک به خانوار‌های متوسط و کم درآمد است که در شرایط تحریم اقتصادی، به لحاظ معیشتی تحت فشار هستند.

حجت الاسلام حسن روحانی اظهارداشت: برای این کار سه راه بیشتر نداریم، یا باید مالیات مردم را افزایش دهیم و از محل درآمد حاصل از آن پرداخت‌ها را انجام دهیم، یا باید نفت بیشتری صادر کنیم و از محل آن این هزینه‌ها را تامین کنیم و یا باید از یارانه‌ها بکاهیم و از محل آن به خود مردم نیازمند برگردانیم.

روحانی ادامه داد: فروش نفت ما با محدودیت‌هایی مواجه است و اگر محدودیت هم نداشتیم، پول نفت برای اینگونه مصارف مناسب نیست، در سال ۱۳۹۰ ما ۱۱۰ میلیارد دلار درآمد نفتی داشتیم، اما امروز شرایط متفاوت است.

رئیس جمهور افزود: میزان اخذ مالیات را هم بخاطر شرایط اقتصادی جامعه نمی‌توانیم زیاد افزایش دهیم و دریافت مالیات از مردم باید متعادل باشد.

روحانی با بیان اینکه ماه‌های متمادی این موضوع مطرح بود که چگونه می‌توانیم از اقشار ضعیف حمایت کنیم تا زمانی که گشایشی ایجاد شود، گفت: در این دولت تلاش کردیم تولید بنزین را افزایش دهیم. در سال ۹۲ بنزین تولیدی در کشور ۵۶ میلیون لیتر در روز بود که این رقم را در سال ۹۸ به ۱۰۷ میلیون لیتر رساندیم و در بنزین خودکفا شدیم، قبلا میلیارد‌ها دلار برای واردات بنزین هزینه می‌شد ضمن اینکه با مشکلات خاصی برای خرید و واردات بنزین نیزمواجه بودیم.

روحانی با اشاره به افزایش مصرف بنزین درکشور، افزود: مصرف بنزین در سال گذشته و اوایل امسال رو به فزونی گرفت و به طور متوسط ۹.۷ درصد رشد کرد، و مصرف روزانه ما امسال ۹۷ میلیون لیتر بود که اگر همین روند ادامه داشته باشد در سال ۱۴۰۰ ما مجددا وارد کننده بنزین می‌شدیم.

متن کامل صحبت‌های حسن روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن عرض سلام به مردم شریف و هوشمند ایران، لازم می‌دانم در مورد حوادث ۳ روز گذشته نکاتی را خدمت مردم عزیز بیان کنم.

اساس و هدف دولت در طرح حمایت معیشتی کمک به خانوار‌های متوسط و کم‌درآمد در شرایط تحریم اقتصادی و فشار‌ها به معیشت مردم بود.

برای این کار ۳ راه بیشتر نداریم. یا باید مالیات مردم را افزایش دهیم و از محل آن پرداختی را انجام دهیم، یا باید نفت بیشتری صادر کنیم و از پول نفت برای این امور استفاده کنیم و یا می‌بایست از یارانه‌ها مقداری بکاهیم و آن مقداری که حاصل می‌شود، در اختیار خود مردم قرار بگیرد.

مردم ما آگاه هستند که فروش نفت ما با محدودیت‌هایی مواجه است اگر هم مواجه نبود، پول نفت برای اینگونه مصارف خیلی مناسب نیست. یک وقتی بوده که در سال‌هایی مثل سال ۹۰، ۱۱۰ میلیارد دلار در یکسال درآمد نفتی داشتیم و حالا با آن شرایط خیلی متفاوت است.

مالیات را هم نمی‌توان زیاد افزایش داد. شرایط اقتصادی جامعه شرایطی است که می‌شود یک مالیات متعادلی از مردم دریافت کرد.

ماه‌های مدید بود که این بحث در میان کارشناسان و متخصصین مطرح بود که چگونه باید از اقشار کم‌درآمد درسال ۹۸ حمایت کنیم تا زمانی که گشایش اقتصادی حاصل شود و چگونه باید از مردم حمایت کنیم که به عنوان یک وظیفه ماست.

نکته دوم، در این دولت تلاش کردیم، تولید بنزین را افزایش دهیم.

در سال ۹۲ بنزین تولیدی ۵۶ میلیون لیتر در روز بوده و در سال ۹۸ به ۱۰۷ میلیون لیتر رساندیم. پس بنزین مورد نیاز را کاری کردیم که خودکفا باشیم و روی پای خودمان بایستیم، چون قبلاً میلیارد‌ها دلار پول خرج می‌کردیم برای واردات بنزین علاوه بر اینکه خرید و ورود بنزین هم مشکلات خاص خود را داشت.

اما مصرف بنزین در سال گذشته و امسال رو به تزاید بود، یعنی در سال ۹۸ به طور متوسط ۹.۷ دهم درصد، مصرف بنزین رشد پیدا کرده است؛ چیزی حدود ۱۰ درصد و اگر این روند بخواهد ادامه پیدا کند و سال آینده همین روند باشد، با توجه به اینکه امسال مصرف بنزین ما روزانه ۹۷ میلیون لیتر در روز بوده است، با اضافه شدن این رقم امسال و سال آینده، باید در سال ۱۴۰۰ دوباره وارد کننده بنزین باشیم.

ضمن اینکه مصرف در کشور ما از حد متوسط کشور‌های دیگر، بالاتر و بیشتر است و این هم معضلی که برای محیط زیست و زندگی مردم بوجود می‌آورد.

نکته بعدی بی‌عدالتی در پرداخت یارانه است. مردم عزیز ما باید به این نکته توجه کنند، اگر بنزین لیتری هزار تومان فروخته می‌شد، یا الان لیتری یکهزار و ۵۰۰ تومان فروخته می‌شود، با قیمت واقعی‌اش متفاوت است.

کاری ندارم در کشور‌های دیگر چه مقدار است، در ترکیه نزدیک ۲۰ هزار تومان، در اروپا حدود ۲۵ هزار تومان، در افغانستان حدود ۸ هزار تومان و پاکستان حدود ۶ هزار تومان بنزین است. کاری نداریم به این موضوع که کشور‌های منطقه وضع‌شان چطور است. بنزینی تولیدی را الان بخواهیم در بازار بفروشیم هر لیتر بنزین بین ۵ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان است، پس قیمت بنزین بین ۵۵۰۰ تا ۶ هزار تومان است. همین الان در بازار بخشی از آن را می‌فروشیم.

بنزینی که برای همه مردم و اموالی که برای کل ملت ایران است، به جای اینکه به قیمت واقعی‌اش که ۵۵۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان است ۱۵۰۰ تومان می‌فروشیم یعنی از جیب مردم پرداخت می‌کنیم به آن‌هایی که دارند بنزین مصرف می‌کنند.

مصرف بنزین هم یکسان نیست که بگوییم همه مردم یکسان بنزین مصرف می‌کنند. یک کسی ممکن است خودرو نداشته باشد و خانواری ممکن است یک الی سه خودرو داشته باشد پس یکسان نیست. استفاده مردم از فروش بنزین به طور یکسان نیست.

ناچار بودیم یک نوع تعادلی بوجود آوریم ضمن اینکه بخاطر ارزان بودن بنزین در داخل و سایر حامل‌ها می‌بینیم که قاچاق بسیار شدیدی به سمت کشور‌های اطراف ما انجام می‌شود و در واقع سود اصلی ارزان بودن بنزین برای قاچاقچی‌ها بود.

باید راهی را پیدا کنیم. می‌فهمم که در شرایط تحریم و فشاری که روی مردم است، هرگونه فشار ولو کم، برای مردم بسیار سخت و مشکل است.

این را متوجه هستیم که به مردم ما از دی ۹۶ تا امروز گرفتاری‌هایی تحمیل شده، این‌ها را آگاهیم، اما در عین حال این فشار به مردم هم یکسان نیست.

یعنی به بعضی از اقشار فشار بیشتری وارد می‌شود، برای بعضی از اقشار فشار یک مقدار کمتر است و آن‌هایی که درآمد ثابت دارند و حقوق‌بگیر هستند، این فشار روی آن‌ها مضاعف است؛ بنابراین یک تعادلی باید ایجاد کنیم که آن خانواده‌هایی را که درآمدشان کم و تقریباً ثابت است، یاری و کمک کنیم.

در محاسبات به اینجا رسیدیم که ۶۰ میلیون نفر از جامعه ما، نیازشان از آن ۲۲ الی ۲۳ میلیون بیشتر است و لازم است به ۶۰ میلیون نفر که حدود ۱۸ میلیون خانوار می‌شود، ماهانه کمک کنیم.

یک نفره ۵۵ هزار تومان و وقتی خانوار ۵ نفره می‌شود ۲۰۵ هزار تومان به خانواده‌ها به طور متوسط در ماه کمکی می‌شود.

برای این کار در دولت و کارشناسان اقتصادی بحث کردیم و به این نتیجه رسیدیم که موضوع بنزین در حدی است که یک قوه قادر به تصمیم‌گیری نیست و همه قوا باید همفکری کنند و با هم این تصمیم را بگیرند. به همین دلیل در سال ۹۶ پیشنهاداتی داشتیم، چون مجلس قبول نکرد کنار گذاشتیم، در سال ۹۷ نیز پیشنهاداتی بود که من به دلیل فشار اقتصادی نپذیرفتم و در ۹۸ هم اقدامی که می‌خواستیم انجام دهیم لازم بود همه ارکان نظام، همفکر و سهیم باشند و به یک اتفاق نظری برسیم.

در جلسات متعددی با حضور سران سه قوه در شورای عالی هماهنگی اقتصادی بحث کردیم و در سه نوبت به مصوبه رسیدیم و تدوین کردیم و خدمت مقام معظم رهبری فرستادیم. البته آن مصوبات با این مصوبه اخیر یک کمی متفاوت بودند و در جلسات بعدی و بحث‌های بعدی اصلاحاتی کردیم و به این جمع‌بندی رسیدیم که در روز جمعه اجرا و عملیاتی شد.

طبق این طرح، برنامه بنزین برای مردم هم سهمیه بندی شده که این برای ما کار سختی بود. اصولاً دو نرخی و سهمیه‌ای کردن، کار بسیار سخت و سنگینی است و ممکن است کنارش سوء استفاده‌هایی بشود و لذا همیشه طرفدار تک نرخی بودیم و الان هم هستیم.

منتها در این شرایط نمی‌شد که به طور یکسان به همه مردم فشار وارد شود. معتقد بودیم این پول باید به زندگی مردم و اقشاری که درآمد کمتری دارند، برگردد؛ لذا در جلسات متعدد بحث بود که آیا بخشی از پول بنزین را به خزانه برگردانیم و بخشی و یا همه آن را به مردم بدهیم.

از اول نظرم این بود، در جلسات هم بحث کردیم و مصر هم بودم که تمام این پول باید به مردم برگردانده شود. در اینجا محضر ملت ایران عرض می‌کنم. خودشان نظارت بفرمایند.

سازمان و برنامه و بودجه باید به طور منظم، برای مردم توضیح دهد که ماهانه چقدر درآمد داریم کل این درآمد باید به مردم پرداخت شود، بدون اینکه یک ریال به خزانه برگردد.

درست است دولت مشکلات مالی و اقتصادی و بودجه‌ای دارد، اما در این طرح، کل مبلغ به اقشار کم درآمد برمی‌گردد.

محاسبات فعلی نشان می‌دهد که در ماه می‌توانیم از ۵۵ هزار تومان برای یک خانواده تک نفره تا ۲۰۵ هزار برای خانواده که به تناوب اعلام شده، پرداخت می‌کنیم و این کار را خواهیم کرد.

اگر این درآمد بیشتر شد، حتماً پرداختی را بیشتر می‌کنیم. در ماه‌های آینده به طور دقیق به مردم اطلاع می‌دهیم، کل درآمد چقدر است و کجا هزینه شده و کاملاً مردم شریف ما باید نظارت کنند.

۲ نکته امروز در میان مردم وجود دارد، یک نگرانی اینکه آیا آنچه که مسئولین دولتی اعلام کردند، در عمل ادامه می‌دهند یعنی این پولی که به مردم داده شود، یک ماه الی ۳ ماه داده می‌شود و بعد پشیمان می‌شوند؟ خدمت مردم عزیز عرض می‌کنم و اطمینان می‌دهم به عنوان امین و منتخب مردم در این طرح هیچ پولی نخواهد بود جز آنکه به مردم داده خواهد شد.

مطمئن باشند تا پایان دولت این کار را انجام می‌دهیم و این طرح را اجرا و عملیاتی می‌کنیم.

مردم نگرانی دومی دارند و آن اینکه وقتی قیمت حامل‌های انرژی بالا می‌رود روی اجناس دیگر اثر می‌گذارد و مردم نگران هستند که آیا این طرح روی اجناس دیگر تأثیر می‌گذارد یا نه؟

خدمت مردم عرض می‌کنم ما دو مرتبه بنزین را گران کردیم. در هر دو نوبت که نوبت آخر آن ۹۴ بود و الان ۴ سال گذشته است، در این ۴ سال به قیمت بنزین دست نزدیم.

کارشناسان در تجربه آن دوبار پیش بینی‌های مختلف می‌کردند که مثلا چقدر این طرح تورم دارد در این تجربه هم شرایط اقتصادی کشور متفاوت است و باید نظارت کنیم. مردم اگر نگرانی دارند دستگاه‌های موظف یعنی تعزیرات، اتحادیه ها، بازار، وزارت صمت و بخش بازرگانی، همه باید نظارت دقیق کنند تا کسی از این امر سوء استفاده نکند.

چرا الان در این طرح به صاحبان تاکسی و خودرو‌های خدمات عمومی به جای ۶۰ لیتر مثلا ۳۰۰ لیتر، کمتر و یا بیشتر می‌دهیم؟ به خاطر اینکه قیمت حمل و نقل بالا نرود والا آن‌ها هم به قیمت آزاد بنزین می‌زدند.

این کار را کردیم تا مردم از ناحیه قیمت حمل و نقل تحت فشار قرار نگیرند؛ بنابراین اطمینان می‌دهم همه دستگاه‌های دولتی به ویژه وزارت خانه‌های صمت و کشاورزی تلاش مضاعف خواهند کرد و خوشبختانه کالا‌های اساسی انبار‌های ما در شرایط مطلوب و در بهترین شرایط است.

در ۶ ماهه اول امسال در بعضی از موارد واردات کمتر بود، اما در کالا‌های اساسی واردات از سال‌های قبل بیشتر بود و انبار‌های ما از همیشه پرتر است؛ بنابراین هیچ نگرانی نداریم و مردم هم نگران نباشند. وزارتخانه‌های مربوطه باید نظارت کنند و در اینجا به وزیران صنعت و کشاورزی، وزرا و دستگاه‌های مربوطه و همچنین به تعزیرات و وزارت دادگستری تاکید می‌کنم که مراقبت و مواظبت کنند، همچنین به بانک مرکزی که برای کنترل ارز و طلا در بازار همه مراقبت‌های لازم را انجام دهد.

نکته آخر اینکه ما در اجرای این طرح شاهد آن هستیم که برخی به خیابان آمدند و اعتراض کردند. اصل اینکه یک طرحی دولت اجرا می‌کند و مورد قبول همه مردم نباشد به نظر من طبیعی است. ممکن است عده‌ای مخالف باشند و حق دارند نظر مخالف شان را بگویند.

اما کاری که دولت انجام داده طبق قانون است. قانون هدفمندی یارانه‌ها و همچنین قانون برنامه ۵ ساله، دولت را مکلف به اصلاح در قیمت حامل‌های انرژی می‌کند تا زمانی که نزدیک به قیمتی برسیم که در بازار خلیج فارس و فوب خلیج فارس است.

پس ما این وظیفه قانونی را انجام دادیم و اگر کسی سوال دارد باید به ما بگوید چرا دولت قیمت را در سال‌های ۹۵ و ۹۶ و ۹۷ بالا نبرد؟ و باید از آن طرف به ما اعتراض کند. پس طبق قانون عمل می‌کنیم و آنچه ما تثبیت کردیم مورد نظر سران سه قوه بوده است.

همان نکاتی که امروز مقام معظم رهبری بیان فرمودند و بیانات ایشان شجاعانه و روشنگرانه و بسیار مهم بود، ایشان همین نکات را چند بار به صورت خصوصی به من فرمودند.

فرمودند "در این مساله شما باید بحث کنید، کارشناس‌ها را بخواهید و اگر طرحی را سران سه قوه امضا و تایید کنند من حمایت خواهم کرد"، همان نکاتی که امروز هم بیان فرمودند و ما این کار را کردیم و حتی علاوه بر این که در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا به اتفاق آرا تصویب کرده بودیم، من برای تاکید مجدد سه قوه، هر سه نفر به صورت دست خطی روی مصوبه نوشتیم و تاکید، تایید و امضا کردیم؛ بنابراین مصوبه، مصوبه سران سه قوه، شورای هماهنگی اقتصادی و به یک طرح ملی مربوط می‌شود. به دولت و یا تنها به مجلس مربوط نمی‌شود بلکه به همه ارکان نظام مربوط می‌شود؛ طرحی است که از قبل به خدمت مقام معظم رهبری عرض کردیم و البته ایشان همین شرط را به من فرمود که "اگر سران سه قوه کاملا موافق باشند من از طرح حمایت می‌کنم "و همانطور که حمایت و هدایت فرمودند.

نکته این است که اگر کاری می‌کنیم مشروعیت کار ما این است که به نمایندگی از مردم کار انجام می‌دهیم و هیچ وقت از سخن و نقد و اعتراض مردم نه تنها ناراحت و نگران نمی‌شویم بلکه وظیفه داریم گوش دهیم.

ممکن است در طرحی عده‌ای نظر دیگری داشته باشند و حتی بعد از این طرح برخی بیایند و به ما تذکر بدهند و یا اینکه اصلاح کنیم کما اینکه امروز متوجه شدیم کارت‌هایی که ما صادر کردیم بعضی از خودرو‌های فرسوده طبق مقررات قبلی برای آن‌ها صادر نمی‌شد، دیدیم آن‌ها گرفتار هستند، گفتیم برای آن‌ها این سهمیه پرداخت و کارت موقت صادر شود؛ بنابراین در عمل ممکن است با پدیده‌هایی مواجه شویم که قبلا پیش بینی نشده است. این پدیده‌ها را حل خواهیم کرد، اگر کسی کارت ندارد یا کارت او گم شده و یا مشکلی دارد، هیچ نگرانی نداشته باشد. سهمیه این ماه و سهمیه ۵ الی ۶ ماه در اختیار مردم است هر وقت خواستند می‌توانند استفاده کنند؛ بنابراین نگرانی وجود نداشته باشد و اگر موردی هم باشد، مشکل را حل خواهیم کرد.

در اینجا از سازمان برنامه و بودجه، وزارت نفت و وزارت کشور به خاطر هماهنگی‌ها و تلاش‌هایی که کردند و مخصوصا وزیر کشور که در این چند روز شاهد بودم چگونه برای اجرای این طرح و همچنین امنیت جامعه تلاش کردند، تشکر می‌کنم.

خدمت مردم عزیز عرض می‌کنم که اعتراض با اغتشاش جدا از هم است. اعتراض حق همه مردم است و می‌توانند اعتراض کنند. حتی نسبت به دولت بیانی هم اگر داشته باشند تند هم باشد، ما با جان می‌خریم هر چه فرمودند روی چشم ما، اما اجازه ناامنی در جامعه نباید بدهیم.

خودرو در اختیار من است که استفاده کنم نه اینکه راه بندان درست کنم. اگر راه بندان درست کردم خوشبختانه آنقدر سیستم مانیتور و دوربین داریم که خودرو، پلاک آن و راننده مشخص می‌شود و من از قوه قضاییه خواهش می‌کنم که در این زمینه طبق قانون عمل کند. یعنی کسی که در زندگی مردم اخلال و ناامنی و راه بندان ایجاد کرده، و اینکه یک فردی بخواهد از این اعتراض به حق مردم سوء استفاده کند و با سلاح سرد، قمه، سلح سرد حتی وسط بیاید به بانک، مرکز پلیس و صدا و سیما حمله کند، این غیرقابل تحمل در کشور خواهد بود. به هیچ عنوان دولت اجازه اغتشاش و ناامنی به هیچ کس نخواهد داد، اما اعتراض حق همه مردم است می‌توانند اعتراض، صحبت و نقد کنند.

خوشبختانه طبق آمار این سه روزه، آن‌هایی که اغتشاش کردند عددشان بسیار کم است. حالا در این اعتراض، ممکن است عده‌ای آمدند و فرمودند که این کار خوب و یا بد است، هر چند خوب بوده، اما آن‌هایی که دنبال اغتشاش بودند تخریب اموال عمومی، آتش زدن، حمله کردن بودند، عددشان بسیار کم است.

وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، بسیج و همه نیرو‌های مسلح و نیروی امنیتی که از همه آن‌ها تشکر می‌کنم با همه توان تلاش کردند سردسته آدم‌هایی که دنبال تخریب اموال عمومی بودند را شناسایی کنند، برخی را دستگیر کردند و برخی دیگر را دستگیر خواهند کرد و طبق قانون باید با آن‌ها رفتار شود.

اما باید اینجا از ملت بزرگ تشکر کنم. مردم در هیچ شهر و جمعیتی به اخلالگر ها، توطئه گر‌ها و تخریب گر‌ها نپیوستند. آن‌ها همان تعداد کمی بودند، همان تعداد کم ماندند. حال یک خسارت‌هایی را بوجود آوردند، اما مردم با هوشیاری برخورد کردند.

خودم فیلم‌های بسیاری از این موارد را دیدم عدد این‌ها چند نفر و تعداد آن‌هایی که تخریب می‌کنند چند نفر هستند، عددی نیست و این به معنی هوشیاری و بیداری مردم است. از مردم تشکر می‌کنم و می‌خواهم این طرح که طرح ملی است و به نفع مردم و اقشار مستضعف خواهد بود، حمایت کنند و بدانند در کل به نفع جامعه و کشور خواهد بود.

می‌فهمم اجرای این گونه طرح‌ها در شرایط فشار اقتصادی بسیار سخت است و متوجه هستم معمولا دولت‌ها در این شرایط به این کار‌ها دست نمی‌زنند و احتیاط می‌کنند، اما ما در این شرایط فشار جهانی باید اصلاح ساختار اقتصادی را هم حساب شده، عاقلانه و با مشورت و تامین نظر مردم انجام بدهیم. الان مدنظر ما اداره کشور برای سال ۹۸ نیست بلکه این کشور برای سالیان دراز صد‌ها و هزار‌ها سال باید اداره شود و باید به فکر نسل‌های بعد باشیم؛ بنابراین اصلاحاتی که ضروری است باید انجام دهیم و در اینجا به سازمان برنامه و بودجه دستور می‌دهم که از فردا شب (دوشنبه شب) شروع کند به پرداخت این وجهی که باید به مردم داده شود.

یعنی از فردا شب پرداخت به حدود ۲۰ میلیون جمعیت معادل یک سوم جمعیت ۶۰ میلیون را به افراد آغاز کند، در نوبت بعدی تا پایان هفته، ۲۰ میلیون دیگر را پرداخت کند و اوایل هفته آینده ۲۰ میلیون سوم. به همه ۶۰ میلیون نفری که اعلام کردیم تا اوایل هفته آینده وجه مورد نظر پرداخت خواهد شد.

اگر بعد از پرداخت هفته آینده، افرادی بودند که خودشان را نیازمند می‌دانند و در این لیست نبودند و به آن‌ها پرداخت نشده، مرجع آن‌ها وزارت رفاه است.

وزارت رفاه باید اعلام کند و برای مردم توضیح دهد. شیوه لازم برای فهم نیازمندی، داریم و هر کس نیازمند بود اشکال ندارد که این ۱۸ میلیون، بشود ۱۹ میلیون الی ۲۰ میلیون، مشکلی نداریم. هر کس که نیازمند بود و احساس کرد به او پرداخت نشده و در لیست نامش نبوده است حتماً اعتراض کند به وزارت رفاه و آن وزارتخانه به مردم بگوید به کجا اعتراض کنند و چگونه اعتراض کنند. هرکس نیازمند بود باز هم این پرداخت را انجام می‌دهیم.

خدمت مردم عزیز عرض می‌کنم که به عنوان امین و نماینده مردم، در این کار هیچ نفعی به حال دولت و وضع اقتصادی دولت نخواهد داشت، اما این طرح به نفع مردم خواهد بود، یعنی مصرف بنزین در کشور کمی کاهش پیدا می‌کند، خودکفایی بنزین ما برای بلندمدت ادامه پیدا می‌کند و البته باید پالایشگاه‌های بعدی را برای سال‌های بعد درست کنیم.

از طرفی زندگی مردم، آن‌هایی که در فشار اقتصادی هستند، ان‌شاء الله در این طرح بهتر خواهد شد طرح ملی به نفع مردم و اقشار کم‌درآمد است و امیدوارم مردم هوشیاری و بیداری خودشان را حفظ کنند و از رسانه ملی، همه رسانه‌ها، نیروی انتظامی و بسیج و سپاه بخاطر تلاش فوق‌العاده‌شان برای امنیت کشور تشکر می‌کنم.

هیچ چیز ارزشمندی برای ما بالاتر از امنیت نیست. باید امنیت و برادری و اتحاد خودمان را حفظ کنیم و مردم نخواهند گذاشت یک عده در خارج از کشور، آن‌هایی که به مردم این همه فشار اقتصادی آوردند و یا آن‌هایی که تروریست بودند و خون مردم را در گذشته ریختند بخواهند از این فضا و جو سوء استفاده کنند.

همه مردم ان‌شاء الله در زندگی‌شان کامروا و موفق باشند.

انتهای پیام/

در حال تکمیل...

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲۲۴
در انتظار بررسی: ۰
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
سلام
سایت حمایت یارانه معیشت دولت باز نمیشه پیگیری لطفا
دولت میگه تا 12آذر بیشتر فرصت نیست بعد هم سایتش هزار تا ارور و مشکل مختلف داره
از طرفی پیامک کد رهگیری میگه 48 ساعت بعد از دریافت مراجعه کنید
لطفا به درد مردم رسیدگی کنید

ساعت 11 و 44دقیقه 11 آذر
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
وقتي مردم اعتراض خودشونو نميدونن چجوري بايد اعلام كنن،معلومه كه يه سري هم اين وسط سوءاستفاده ميكنن از شرايط بوجود اومده،شما وقتي يه طرح به اين مهمي رو ميخواين تصويب كنين و مردم حق اظهار نظر دارن،بايد يا رفراندوم برگزار كنين يا امكان برگزاري تظاهرات آرامو بدين با اعلام مكان برگزاري.راه اعتراض براي مردم بزارين فقط همين
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
تکبر عامل سقوط انسانه. اگه یه بار به خاطر اشتباهاتش عذرخواهی میکرددمردم دلگرم میشدن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
ترکیه رو با ایران مقایسه میکنه
کارگر ساده نرکیه با حقوق یک ماه چند لیتر بنزین میتونه بخره ؟
کارگر ساده ایران چقد؟
ترکیه نفت نداره ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
انقدر این دولت کار نکرد که مجبور شدن کسری بودجه رو با گرون کردن بنزین از جیب مردم بدن عاقبت امید داشتن به بیگانه و نادیده گرفتن توان داخلی کشور و جوانان اینه حالا اونایی که به این دولت اصلاح طلب رای دادن باید شرمنده باشن همه رو باهم عذاب دادن .آنچنان رونق اقتصادی ایجاد کنیم علی برکت اله .....
گمنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
حاجی روحانی ترو خدا اینترنتا رو وصل کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
اینترنتو وصل کن و از مردم عذر خواهی کن
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
می خواهید قیمت ها ر ا بین المللی کنید بکنید اما پابه پاش درامد مردم رو هم افزایش بدید و رفاه عمومی را بالا ببرید با این کاری هم که انجام دادید هیچ کمکی به قشر فقیر نکردید فقط پول رو از یک جیب به جیب دیگه گذاشتید تا حالا ماشین دارها می بردن از الان به بعد خواروبار فروش های مثل شهروند و رفاه و ... اگه پول بدید ممکنه بتونیم یا پس اندازش کنیم یا جای اجاره ای چیزی ازش استفاده کنیم اما سبد کالا به درد ما نمی خوره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
قراره پولش رو بدن
محمد اکبری زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
شما که دلسوز مردم فقیر هستید
صنعت خودروسازی رو درست کنید.
سهمیه بندی بدون افزایش قیمت بنزین داشته باشید
همین سایت میگه افزایش سایر اقلام به شدت کنترل میشه و بعدش اعلام میکنه بدلیل گرون شدن بنزین، تخم مرغ تا 10000 تومان افزایش قیمت داشته
شماها خیلی باحالید.................
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
یه جستجو گر داخلی معرفی کنید
نسرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
ازمون استخدامی چی شد؟قرار بود امروز لینک پرینت کارت ها بره رو سایت سنجش.گرفتارمون کردین به خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
بنده به عنوان یه کسی که دارم یه سایت در راستای زبان پارسی میسازم با این قطعی اینترنت قشنگ نصف وقتم و تلاشم رسما نابود شد مرسی!
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
سلام ملت قهرمان ایران
همیشه قهرمان پرور بودید و خواهید بود صحبت من با دلسوزان مملکتم هست
یک سوال آقای ریئس جمهور طی قرنها این ملت جانفشانی و از خودگذشتگی کردند و هر موقع هم لازم باشد هستند ولی این افزایش قیمت بنزین بر اقشار پایین و متوسط خیلی گران تمام میشه چون کرایه ها و قیمت خورد و خوراک افزایش یافته میشه یارانه و این کمک معیشت ندهید برگردونید به قبل یارانه هیچی نمیخواهیم برخی ها فرصت طلب از فرصت استفاده میکنند ماهی میگیرند
aliirandost
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
کنترل تورم ثابت نگهداشتن قیمت ها خیلی راحت تر از رشد تورم و گرانی و افزایش حقوق ها ست شما که نرخ بنزین رو با دلار در خارج حساب میکنی و حق و حقوق خارجی ها رو حساب نمیکنی یا نمیبینی اجاره خونه هایی که 20 ساله یه مبلغ ثابت بوده رو نیمی بینی ؟؟؟؟؟
Afsaneh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
آقای روحانی گرون شدن بنزین بکنار ما دیگه آب از سرمون گذشته. حالا که تطاهرات و اغتشاش ها خوابیده اینترنتا رو وصل کن به کارمون برسیم
Afsaneh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
آقای روحانی گرون شدن بنزین بکنار ما دیگه آب از سرمون گذشته. حالا که تطاهرات و اغتشاش ها خوابیده اینترنتا رو وصل کن به کارمون برسیم
احسان احمدی شاهرخت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
برای من سی لیتر شارژ شده چون ماشینم دوگانه کارخونه هسته ولی تو منطقه ما گاز نیست
احسان احمدی شاهرخت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
برای من سی لیتر شارژ شده چون ماشینم دوگانه کارخونه هسته ولی تو منطقه ما گاز نیست
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
آقای رئیس جمهور، تورو خدا به یگان ویژه دستور بده بیان و آشوبگرا رو به سزای کارهای زشتشون برسونه...
لعنت بر همه اغتشاشگرا....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
درود به تو هموطن. اینایی که خیابونا رو آتش میزنند و نا امن می‌کنن باید سرکوب بشن حتما. اعتراض مدنی اینجوری نیستش. ضمنا این طرح تا اینجا که عالی بوده فقط باید یه راهکار جدی واسه مقابله با گرانفروشی‌ها ایجاد کنن. همین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
آقای روحانی شما که میگی بنزین در ترکیه 20هزاز در اروپا 25هزار است اینو هم بگید که حداقل حقوق کارگرشان چند برابر ماهاست؟؟؟ اگه حقوق کارگر ایرانی را با کارگر اروپایی یکسان کنید اونوقت میتونید بنزینم به قیمت اونا بدید...بماند که کشور ما نفت خیز است اروپا نفت را فقط میخرد...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
افغانستان و پاکستان هم بنزین لیتری هفت تا هشت هزار تومنه . سرمایه ملی نباید همینجوری الکی دود شه بره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
آقای روحانی شما که میگی بنزین در ترکیه 20هزاز در اروپا 25هزار است اینو هم بگید حداقل حقوق کارگرشان چند برابر ماهاست؟؟؟اگه حقوق کارگر ایرانی را با کارگر اروپایی یکسان میکردید اونوقت میتونید بنزینم به قیمت اونا بدید...بماند که کشور ما نفت خیز است اروپا نفت را فقط می خرد...
محبوبه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
ما به عنوان یک شرکت استارت آپی و انلاین تمام خدمات تون انلاین .
الان نت قطعه چهارنفر بیکاریم
امروز ۲۰ میلیون چک داریم که ۳ میلیونشو روی فروش این چند روز حساب کردیم .
می گین برین قانونی اعتراض کنید . زنگ می زنیم ۲۰۲۰ منشی تلفنی صدای ضبط شده است و پاسخ می ده در حال بروز رسانیم . زنگ می زنیم ایرانسل همین وضعه . زنگ می زنی استانداری تلفن هاشون رو از دستی جواب نمی دن .
الان من قانونی کجا شکایت کنم . شما بفرمایید . من گوش می دم . یک ارگان پاسخگو معرفی نمایید .
پاسخ ها
kami
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
دقیقا ما هم دو روزه همین وضع رو داریم. آخه گناه اونایی که کارشون آنلاینه چیه؟ این که نشد راهکار که تا هر چی میشه نت بره رو شبکه ملی. حالا کاش زیرساخت هاش درست بود. اکثر سایتا روی سرورهای خارج از کشور هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
اینترنتو وصل کنید، به کارامون برسیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
بنزین باید به قیمت واقعیش نزدیک شود تا یارانه از جیب اقشار کم درامد که ماشین هم ندارند خرج سواری خودرو دارها نشود. و منابع و محیط زیست برای آیندگان هم باقی بماند. پمپ های گاز را در شهرها زیاد کنید. تسهیلات برای گازسوز کردن خودرو ها اختصاص دهید و با گرانیهای ناشی از تغییر نرخ بنزین مقابله ی جدی کنید.
پاسخ ها
حمید
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
آقای عزیز بهتر نیست بفرمایید اول ارزش پول ملی را حفظ کنید که مستلزم شفاف سازی و قطع ید اختلاس گران از بیت المال وایجاد نظو وهماهنگ در امور مملکت وپرداخت مالیلا وایجاد اشتغال که نهایتا همان تورم زدایی است بعد بفرمایید قیمت بنزین را منطبق با نرخ جهانی به مردم عرضه کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
نت رو وصل کنید .
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
نتو وصل کنید، پروژه های دانشگام مونده :(
سعید فروزان
|
Switzerland
|
۰۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
جناب روحانی اگر قوانین مالیاتی مانند مثلا سوئیس یا فرانسه درست و بدون رابطه اجرا شود ،دولت دیگر نیازی به فروش نفت و گران کردن بنزین و نان اکثریت مردم ندارد.
مرده متحرک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
یعنی یکاری میکنید ادم قدر جهنم قبلی که قبل قطع شدن اینترنت توش زندگی میکردو بدونه.:/
اینترنت کی وصل میشه کارامون مونده من کلی برنامه نویسی از گوگل یاد میگرفتم :(
افزایش قیمت ها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
هیچی نشده گوجه گرون شده، کرایه ها بالا رفته، ماشین کلی گرون شده. کو بازرس ها. چرا اینترنت رو قطع کردید. چرا ۵۰۰ تومان رو میگیری به من ۱۰ تومان بدی .
قشر فقیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
اینترنت رو وصل کنید. این رسمش نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
اگه خیلی نگران مردمی جا گرون کردن بیا چندتا زیرسازی انجام بده اقتصاد درست شه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
قرار نبود قیمت بنزین دست بخورد این چکاری بود
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
انشاءالله که موفق و سربلند باشیم

رهبر معظم انقلاب حمایت کردند
من هم به نوبه خودم برای مسؤولینی که دلسوز مردم و انقلاب اند دعا میکنم
انشاءالله خیره
پاسخ ها
درود بر ایران
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
ای کاش همه مردم مثل شما خوش بین و صبور بودند..... درود بر شما
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
بله
..
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
چرا به مردم قبل از اقدام توضیح ندادن حالا خسارت این همه بانک و مغازه و خونه نابود شده رو کی میده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
برای حقوق قشر کارمند واقعا باید فکری کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
باید خوشبین باشیم.ان شاءاله که به نفع ملت باشه.
پاسخ ها
کرمی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
زمانی میشه خوشبین بود که کارها خوب مدیریت بشه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
خوش بین ؟! تو ضرر من و 5 نفر که تو یه شرکت جون میکنن و میدی که بخاطر قطعی اینترنت داریم مثل آب هوردن ورشکست میشیم !؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
خوش بینی به چه درد میخوره
واقع بین باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
من دانشجوی کامپیوتر هستم و نیاز مبرم به اینترنت دارم
قطع کردن اینترنت کار درستی نیست به نظرم چون اگر اینترنت وصل باشه میشه راحت تر مردم رو کنترل کرد چه بخواییم نخوایم اول اینکه مردم خبر ها رو از ماهواره هم پیگیریی میکنن دوم اینکه اونی که اشوبگره و ارتباط داره با اون ور آب دیگه نمی یاد از اینترنت استفاده کنه که اونا خودشون به نظرم راه های خاصه خودشونو دارن فقط مردم عادی از این اینترنت گرون و مزخرف دولت استفاده میکنن نه اشوبگرها
Vahid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
بدترین نظام سرمایه داری دنیا در ایران پیاده شده سرمایه دار روز به روز سرمایه دارتر و ندار روز به روز ندارتر .اختلاف طبقاتی رو ببینید .کدوم یکی از مسئولین این کشور داره با حد اقل حقوق یک ملیون پنصد و شصت و سه هزار تومن زندگی میکنه.فرزند کدوم یکی از مسئولین کشور کارگر یا معلم یا یه کارمند سادست.حقوق مسئولین چقدره حقوق مردم عادی چقدر؟مسئولین هیچی رو درک نمیکنن و نمیخوان درک کنن چون خودشون و خانوادشون بهترین امکانات رفاهی رو دارن حتی عده ایشون انقدر در رفاهن که برای خدمت به وطن در خارج زندگی میکنن.هر موقع که تونستید از پولدار بگیرید بدید به ندار کار کردید نه دست کنید تو جیب عامه مردم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
توروخدا پیگیر بشین ببینم اینترنت کی درست میشه
SaaMaan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
چی شد این همه گفتید تحریم بی تاثیر بوده!
میثم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
به لطف شما از درسو دانشگاه انصراف دادیم
نااميد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
من مجردم و با موتور تو پيك كار مي كنم هر روز ٩ليتر بنزين ميزنم
سهميه من ٢٥ ليتر يعني تو خوشبينانه ترين حالت ٣روز مي تونم از سهميه استفاده كنم
تو ماه اگه ٢٦ روز كار كنم ٢٣ روز بايد ازاد بنزين بزنم يعني ماهي ٦٢١هزار تومان
الان دولت چه جوري ميخواد به من كمك معيشتي كنه؟
پاسخ ها
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
50 هزار تومن یارانه بهت میدن ...............
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۱
موتور صدی دو میسوزونه چجوری تو روزی یه باک میزنی؟ موتورتو ببر تعمیرگاه تنظیم کنن واست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
آقای روحانی به عنوان یه جوان سی ساله میگم شاید باور نکنی از وقتی بنزین رو گرون کردی میگم خوش بحال کسایی که مردند ..کی نوبت من میشه...چون دیگه نمیشه از جات تکون بخوری..همه ی درآمد رو باید پول بنزین داد
ناشناس ترین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
والا ما که حرفی نداریم، ارزونی بیارین وضعیت رو درست کنین خلاص
mr
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
از جیب خودمون برمیدارن بعد نصفشو بهمون صدقه میدن منت هم میزارن ... دولت ما نشون داده که محض رضای خدا موش نمیگیره قطعا یه سود هنگفتی واسه خودشون داره اونم از جیب ما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
نه شغل داریم نه پول نه هیچی جون ۳۰ ساله چرا باید هیچ امیدی نداشته باشه هر روز یه چیو گرون میکنن مجبوریم بسوزیم بسازیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
آقای روحانی اگه از قبل سهمیه آژانسی ها تاکسی ها مسافرکش های شخصی اسنپ و غیره رو مشخص میکردین و بهشون میدادین و کمک معیشتی رو هم اولش مشخص و میدادین بعد بنزین رو گرون میکردین عمرآ همچین مشکلی پیش می اومد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
دقیقا
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
چرا اینترنت قطع کردین ۱.۵ گیگ اینترنت گرفتم یک هفته ای تا وصل کنین حجم تموم میشه پولم هدر میره گرونی رو گرونی
میلاد 27
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
پرداخت معیشتی ؟؟؟ یارانه رو 10 هزار تومان زیاد کردین ، خداوکیلی چجوری روتون میشه بگین ؟؟؟؟

یک فرد عادی (مثلا کارگر با حقوق 1.200) اگر روزانه 5 لیتر بنزین مصرف کنه (رفت و برگشت محل کار) ماهانه میشه 150 لیتر 450 هزار تومان . 700 تومن پول اجاره بده ، 1150 تموم میشه براش ، بر فرض که ی خانواده 3 نفری باشن با یارانه 170 هزار = کلا با 230 هزار تومن باقی مونده میشه زندگی کرد ؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
والا قشر قشر جدا نکنین آی کمیته اول بهزیستی دوم فلان بسان
همه رو یه جا پرداخت کنین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
چطور ملت باید مسالمت امیز اعتراض کنند سما بگید چشم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
اینترنت بین الملل دچار اختلال شده !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
خستهههههههههههه شدم ...خدایا کجایی ..چه گناهی کردیم که زندکیمون پر از زور و ستمه.تمام خونواده باربری کار میکنن .حالا با این بنزین و مخارج بهتره بمیریم.ماها درامدمون به ریاله حقوق کارگر یکو هشتصد .پول اب برق گاز ،و بنزین!!غذامونم نون خشک .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
ما مردم بجز خدا فریاد رسی نداریم ..فقط خدا به داد ما مردم برسه ..تا کی فقر و بدبختی رو تحمل بکنیم....
رحیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
حیفه اون رایی که به این دولت دادم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
میشه یه خبر درباره وضعیت کنونی اینترنت بگذارین و اعلام کنید چه زمانی وصل میشه ؟
حتی گوگل هم باز نمیشه چیزی سرچ کنیم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
ما با اینترنت نون در میاریم این کارا چیه عجبا وصل کنید دیگه نتو
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
چرا به جای افزایش قیمت بنزین خودروهای کم مصرف تر یا هیبریدی تولید نمیکنید یا وارد نمیکشید؟
اگر خودروهای بنجل و گران شما چند برابر بیش از خودروهای روز دنیا بنزین مصرف میکنند چوبش را ما مردم فقیر باید بخوریم؟!اگر شما در شش سال که رییس دولت بودید برنامه ریزی میگردید که جای خودروهای فرسوده و پرمصرف را خودروهای کم مصرف میگفتند الان نه مشکل آلودگی هوا داشتیم و نه مشکل بودجه.
یه بیکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
کجای دنیا از جیب فقیر کمبود بوجه رو جبران میکنند؟
شما نمیتونید مالیات از ثروتمند و پزشکان بگیرید یقه مردم بیکار و کم دست جامعه رو گرفتین؟ جایی هم نیست صدامون رو به گوش کسی برسونیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
من که باید ماهیانه نهصد هزار تومن پول بنزین بدم تا برسم سر کارم واقعا کمک هزینه معیشتی چقدر می شه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
چرا اینترنت رو قطع کردی؟
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
خوب راهشو یاد گرفتند.چیزی رو گران میکنند پشت بندش یک کمک معیشیتی که معلوم نیست به چه کسانی میدهند واریز کنند اون هم برای یک نوبت!!!!
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
گرانی کم بود. با قطع کردن اینترنت راه ارتزاق میلیونها بدبخت مثل من را هم بستید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
اعتراض مسالمت امیز حق مردم هست
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
مصرف زیاد بنزین حاصل کنار گزاشتن کارت سوخت بود نه قیمت آن.
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
سلام
الطف گزارشی از کسانی که ازدواج کردن به دلیل اینکه خانواده پدری اونها یارانه نمی گرفتن یا قطع کردن دولت این فرزند های این خانواده ها که تاز تشکیل خانواده دادن و اول زندگی اونها است از یارانه محروم شدن ودولت مجلس هم چند سال هست بفکر نست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
خدایا
خودت ظهور کن....
my
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
تاسف بار این وضعیت
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
بنزین باید5تومن بشه هرچی سرما بیارین بازم کمه
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
تو را ب خدا کوتاه بیاید بنزینو به قیمت قبل برگردونید .با گران شدن بنزین همه چیز گران میشه .به داد مردم برسید
ahmad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
چه کمکی تیر خلاص بود به مردم شاهد افزایش صدرصدی اجناس هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
؟ بابا من دانشجوام هفته دیگه باید دفاع کنم دو روزه از اینترنت افتادم کلی کارام عقب افتاده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
عزیزم تحریمیم تحریم ولی مطمئنم بهترین دفاع رو خواهی داشت
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
سلام، به نظرم بنزین ۱۲۰۰ تومن میشد بدون کارت بهتر از این داستان ها بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
چه فایده داره بنزنین گران میکنید یکی ک پولداره میره ی وانت میخره از کارت سوخت وانت استفاده میکنه این فشار فقط برای مردم عادی هست

اینترنتو وصل کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
اقا اینترنتو وصل بنزین نمیخاییم یارانه هم نمیخاییم کمک معیشتی هم نمیخاییم اینترنتو وصل کن به کسب و کار خودمون برسیم چه وضعشه اخه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
مالیات مغازه دارهایی که مغازه خودشان است و مالک هستند را افزایش دهید که با گران فروشی خون مردم را در شیشه کرده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
به نظرم دولت آسونترین و بدترین روش ممکن رو واسه کسری بودجه ش انتخاب کرده، هرچند بالاخره باید افزایش قیمت بنزین انجام میشد، ولی نه به این شدت و سرعت!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
خدایا مرگ کسی که آسایش و راحتی برای این ملت مسلمان را نمی خواهد را برسان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
اینترنتو وصل کنین خب
من امشب کلاس آنلاین داشتم نتونستم وارد سایت بشم خداروخوش میاد عایا؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
تاسف میخورم به این بی کفایتی و بی تدبیری.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
یک خبر از وضعیت اینترنت بدین لطفا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
آخره ظلمه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
سال ۸۸ دولت به مردم ۷۰ دلار یارانه پرداخت میکرد اما الان ۴ دلار در ماه یارانه هر نفره در حالیکه قیمت انرژی بار ها و بارها گرون شده. گفتن رونق اقتصادی ایجاد میکنیم رکود تورمی ایجاد کردن. گفتن دلار ثابته ، سه برابر شد. گفتن بنزین گرون نمیشه ، سه برابر شد. الانم میگن بقیه جنسا گرون نمیشه ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
پول نفت برای این مصارف مناسب نیست ...
پول اختلاس ها برگردونید و بدید به مردم...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
چرا کارگران وکارمندان امروز باید توسط دلالان تحت فشار قرار گیرند قیمت سیمان رامیدانی از خودرو که چیزی نمیشود گفت اخبار هزار بار ازکارشکنی خودروسازها گفت اما دولت و دستگاه قضا کوتاهی کرد تاکی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
جبران کسری بودجه از جیب مردمی که هزار نوع فشار رو دارن تحمل میکنن!!؟
چرا سراغ نجومی بگیرها،صاحبان کاخها و ویلاهای میلیاردی،نمایندگان مجلس و اعضای دولت که فرق داراییشون با مردم عادی از زمین تا آسمونه،صاحبان کارخانه و صنایع و معادن و...نمیرید!!؟
جواب مشخصه:چون اینا کسی نیستن جز خود شماها و مرتبطین با شما.
اگه اموال دزدی و فساد واختلاس به بیت المال بازگرده و بر دارایی ثروتمندان مالیات بسته بشه،دیگه نیازی نیست که قشر متوسط و ضعیف رو بیشتر از این تحت فشار قرار بدید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
اعتراض بی فایده است هر چیزی که بخوان به مردم تحمیل میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
شما اگه نفت نداشتین چکار می کردید مثل کشورهای دیگه نفت ندارند ولی بهترین رفاه را دارند
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
اقا اینترنتو درست کنین،مردم هزارتابدبختی دارن الان همه عابرا قطعه نت قطعه دانشجوها هزارتا بدبختی دارن و ............
سس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
یه راه دیگه هم داربن راه چهارم ........
..
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
آرزوی مرگ دارم از خدا همین...!
زور ما به قدرت سیاست نمی چربه
مسافر کشی تنها راه درآمدم بود ک اونم بریدن!
دمتون گرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
امروز به بهانه افزایش بهای بنزین من بیکار شدم، یارانه به چه درد من میخوره الان؟
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
ای کاش در مورد زمان وصل شدن اینترنت اطلاع رسانی بشه .
افشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
اگر اعتراض حق مردم است پس چرا گوش به حرف مردم نمیدهید چگونه باید اعتراض کنیم که توجه کنید ، این کمکها نیاز نیست بزار تو جیبتون ، بیشتر از این بهمون ظلم نکنید ، گرانی و تورم و فقر مشکل ماست چرا مشکلات مارا حل نمیکنید
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
کمک معیشتی نمیخوایم قیمت بنزینو دست نزنید
اینترنتم وصل کنید
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
ایشون همون آدمی نیست تو تریبون گفت و توییت زد "به والله مشکلات اقتصادی 88تا 92 تکرار نخواهد شد"؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
چرا از مردم میگیرید.
جلوی دزدی آقایون و پولهای کلانی که میبرن برا آقازادشونو بگیرید همه این نیازها تامین میشه...
نمیشه که بزارید دزدیها ادامه داشته باشه و برا کمک به مردم از خود مردم بگیرید.
من خودم نیازمندم...الان باعث شدید نتونم رو ماشین کار کنم...این کجاش اسمش کمک به اقشار ضعیقه!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
خدایی مردم ایران مظلوم ترین مردم دنیا هستند آیا این مردم که تا الان در تمامی سختیهای و در جریان ناهنجاریها و فشارهای اقتصادی پشت دولت بودن لایق این گونه برخورد هستند جناب آقای روحانی خواهشن تشریف بیاورید به خیابانها و ناظر این باشید که مردم چگونه زیر بار برنامه های شما روزی هزار بار آرزوی مرگ می کنند
یک ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
خدایا ما رو فراموش کردی
بخدا ظلمم حدی داره خدایا همه ما ایرانیا رو بکش و راحتمون کن دیگه بسمونه
111
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
آقای وزیر ارتباطات حق الناس نیست اینترنتی که ما پول دادیم واسش ۲ روزه قطعه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
نظر میدیم انتقاد میکنیم پیشنهاد میدیم اعتراض میکنیم ولی کو گوش شنوا؟؟؟ بقول وزیر نفت تا وقتی مردم تحمل کنند ما هم گرون میکنیم.
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر