کد خبر: ۷۱۴۴۱۰۶
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
کد خبر : ۷۱۴۴۱۰۶
حکیمی پور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

دبیرکل حزب اراده ملت ایران اسلامی طرح سرا که مناسب توصیف کرده اما انتقاداتی را به نحوه عملیاتی شدن آن مطرح می کند.

طرح سرا تاب زده است/ پارلمان اصلاحات بهتر از طرح سرا/ تاکید بر استفاده از بدنه جریان اصلاحاتاحمد حکیمی پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تصویب طرح نظرسنجی سرا در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان برای نظرسنجی از بدنه جریان اصلاحات در مورد نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم گفت: برخی از نقدها در شورای عالی سیاست‌گذاری و خارج از آن فنی و کارشناسی است که باید به آنها توجه شود.

او با اشاره به انتقادهای فنی و ساختاری افزود: نقدهای فنی در حوزه اجراییات و کنترل آن بوده که در این زمینه خیلی قوی و منسجم نیست و شخصیت های اصلاح طلبی که در وزارت کشور و کارهای ستادی انتخابات بوده اند؛ نقدهای دقیقی در مورد ساختار و چگونگی اجرا دارند که باید به آنها توجه شود و این مسائل از قبیل کنترل و راستی آزمایی سامانه رأی گیری و نظرخواهی رفع شود.


بیشتر بخوانید:


حکیمی پور ادامه داد: علاوه بر نقدهای فنی به ساختار سامانه سرا؛ در روش اجرا نقدهایی وجود دارد و اگر بنا به ارتباط با بدنه بوده که دوسال قبل مجمع عالی اصلاح طلبان طرح پارلمان اصلاحات را مطرح کردند که بهتر و جامع تر و کارشناسی شده هم بود. 

دبیرکل حزب اراده ملت ایران تصریح کرد: اگر اشکالات فنی و روش‌های طرح سرا برطرف شود؛ اینکه اصلاح طلبان نامزدهای خود را گزینش کنند بسیار مطلوب است که نامزدها از بدنه جریان اصلاحات وارد شوند.

او گفت: نکته دیگری در مورد طرح سرا محل اشکال است اینکه پختگی لازم را نداشته و شتاب زده است و در مناطقی که رقابت‌ها قوم و قبیله‌ای است چه طور راستی آزمایی خواهند شد؟. 

حکیمی پور  با بیان اینکه پارلمان اصلاحات بهتر از طرح سرا است، افزود: باید اشکالات طرح سرا برای اجرا برطرف شود؛ قطعا طرح پارلمان اصلاحات پخته تر و کارشناسی تر شده بوده هرچند تفاوت در این است که پارلمان برای انتخابات نبوده و طرح سرا برای انتخابات مطرح شده است. 

دبیرکل حزب اراده ملت ایران در مورد سرنوشت طرح پارلمان اصلاحات اظهار کرد: این طرح که از دو سال پیش مطرح شده با انتقاداتی که به آن شد در حال بررسی بیشتر در مجمع عالی اصلاح طلبان و جبهه هماهنگی اصلاحات است.

طرح سرا که چندی پیش که از سوی برخی از اعضای حزب اتحاد ملت ایران اسلامی مطرح شده و در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان به تصویب رسیده بود؛ با انتقادات صریح برخی از شخصیت های جریان اصلاحات مانند غلامحسین کرباسچی دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی مواجه شده است و این در حالی است که کمتر از دو هفته تا ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس باقی مانده است. 

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر