کد خبر: ۷۱۴۴۴۹۳
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰
کد خبر : ۷۱۴۴۴۹۳
تولیت آستان قدس رضوی:

تولیت آستان قدس رضوی گفت: رسالت طلبه و روحانی، تبلیغ و ابلاغ آموزه‌های دینی است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی در مراسم عمامه گذاری طلاب که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، طلبگی را یک مسئولیت و رسالت دینی خواند و گفت: طلبگی شغل نیست یک وظیفه و رسالت دینی است، رسالت طلبه و روحانی تبلیغ و ابلاغ آموزه‌های دینی است.

او طلبگی را سربازی امام زمان (عج) خواند و تصریح کرد: سربازی امام زمان (عج) شرایطی دارد، باید واجد شرایطش باشیم تا ما را به عنوان یک سرباز کوچک بپذیرند، اگر عنایت امام زمان (عج) نباشد نمی‌توان خادم دین بود.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه طلبه باید ارتباط معنوی‌اش را با حضرت، ولی عصر (عج) به صورت مستمر حفظ کند، گفت: بدون عنایت حضرت امام زمان (عج) هرچقدر هم طلبه تلاش کند به جایی نمی‌رسد، وادی طلبگی و سربازی امام زمان (عج) صاحب دارد، اگر انسان می‌خواهد در این وادی پا بگذارد و از برکات این وادی نورانی بهره‌مند شود، باید اجازه صاحبش را داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین مروی در ادامه با ذکر این نکته که طلبه و روحانی در موضع‌گیری‌ها و تصمیمات تنها باید وظیفه دینی خود را مدنظر داشته باشد، افزود: ما باید در هر لحظه ببینیم وظیفه دینی ما به عنوان یک روحانی و طلبه چیست و تنها همان فعلی را که خداوند از ما انتظار دارد، انجام دهیم.

او ادامه داد: در تاریخ که نگاه می‌کنیم زندگی بزرگان و علمای دین همواره با سختی‌هایی رو به رو بوده است، آن چه را که در رهگذر زندگی طلبگی از دست می‌دهید، خداوند جبران خواهد کرد.
 
انتهای پیام//ف.ش

 

مراسم عمامه گذاری طلاب در حرم رضوی برگزار شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر