کد خبر: ۷۱۴۶۳۸۵
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸
کد خبر : ۷۱۴۶۳۸۵

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: دوره پیش دبستانی مهم ترین زمان برای شکل گیری شخصیت کودکان است و تربیت خانواده تا قبل از این دوره نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،شهین جوانی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان اصفهان امروز در جشنواره مهر و مهربانی با نام هویت کودک ایرانی اسلامی در کانون شهید مفتح اردستان اظهار داشت: ما باید این ذهنیت را به کودکانمان القا کنیم که یک ایرانی هستیم تا برای پاسداشت هویت خودشان تلاش کنند.

او افزود: بحث هویت فرهنگی و پاسداشت ابنیه‌ها، آثار و تمامی آثار مکتوب و غیر مکتوب، ملموس و ناملموس که به دست ما می‌رسد باید از آن‌ها درس بیاموزیم تا در کودکانمان نهادینه شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: دوره پیش دبستانی مهم‌ترین زمان برای شکل گیری شخصیت کودکان است و تربیت خانواده تا قبل از این دوره نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

او ابراز داشت: ذهنیت کودکان تا شش سالگی قابل تغییر است، چون رفتار‌های آن‌ها شکل گرفته، البته برخی از کم و کاستی‌ها را فقط مدرسه جبران می‌کند ودر این زمینه ارتباط مستمر والدین و مدرسه امری ضروری است.

جوانی بیان داشت: اولیای دانش آموزان انتظار دارند فرزندانشان فقط در مرحله علمی به شکل قدرتمند در مدارس بدرخشد، اما سند تحول بنیادین با موارد شش گانه روی فکر و اعتقاد آن‌ها همراه با موضوعات تربیت بدنی کار می‌کند که یکی از آن‌ها انس با قرآن است تا آموخته‌های خود را از آموزه‌های قرآنی دریافت و آن را برای مسیر توسعه خود به کار ببندند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: ما باور داریم برنامه ریزی برای توسعه باید در دوران کودکی اتفاق بیافتد، موارد اعتقادی می‌تواند اهداف خوبی را برای کودکان رقم بزند که همکاران در آموزش و پرورش باید آن را مد نظر قرار دهند.

او با بیان اینکه دوره پیش دبستانی دوره حاکمیتی است، افزود: والدین و معلمان باید بدانند چقدر می‌توانند در انسجام و اقتدار بخشی دانش آموزان برای کشور و جامعه مفید باشند؛ این‌ها انتظار‌هایی است که باید با زبان قصه در کودکان نهادینه شود.

جوانی با بیان اینکه دانش آموزان بیشترین زمان خود را در فضای مجازی سپری می‌کنند، افزود: دانش آموزان تبدیل به مهاجرین و بومیان دیجیتال شده‌اند که باید در این زمینه مطالعه داشته باشیم که چگونه زیر ساخت‌ها و ارتباطاتمان را مدیریت کنیم.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان اصفهان فرهنگسازی برای دانش‌آموزان در حوزه استفاده از فضای مجازی را ضروری دانست و گفت: والدین باید بدانند که چه محتوایی را در اختیارشان قرار بدهیم و از زمانی که در فضای مجازی سپری می‌کنند مواظبت کنیم.

انتهای پیام/م

 

برگزاری جشنواره مهر و مهربانی در اردستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر