کد خبر: ۷۱۴۶۵۵۳
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴
۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴
کد خبر : ۷۱۴۶۵۵۳
آیت الله علم‌الهدی:

امام جمعه مشهد گفت: عده‌ای از ابتدا کاربرد بسیج را در جنگ می‌دیدند، اما فکر نمی‌کردند در هر اتفاق و حادثه‌ای بسیج در وسط میدان است.

بسیج در هر اتفاق و حادثه‌ای وسط میدان استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، آیت الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد و نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی  در دیدار با فرمانده و معاونان سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی، گفت: وقتی که امام (ره) فرمان تشکیل بسیج را دادند، دشمن از تفکر امام خمینی (ره) در خصوص شکل‌گیری بسیج شگفت‌زده شد.

او تصریح کرد: اگر بسیج به سوی بودجه‌های سازمانی برود، دشمن سریع آن را هدف می‌گیرد تا ضربه بزند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: عده‌ای از ابتدا کاربرد بسیج را در جنگ می‌دیدند، اما فکر نمی‌کردند در هر اتفاق و حادثه‌ای بسیج در وسط میدان است و به لطف خدا همه این‌ها خیرات و برکات تشکیل بسیج بود.

آیت الله علم‌الهدی افزود: بسیج باید به گونه‌ای باشد که تمام خدمات آن، با قدرت خود مردم باشد و اگر تمام امور بسیج از دل خود بسیج تامین شود، هیچ قدرتی نمی‌تواند آن را تضعیف کند.

سردار سرتیپ پاسدار یعقوبعلی نظری  فرمانده سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی نیز گفت: بسیج در حوزه‌های مختلف مشغول فعالیت است که یکی از حوزه‌های آن، سازندگی و خدمت‌رسانی است که با عنوان قرارگاه اقتصاد مقاومتی یا جهاد اقتصادی فعالیت می‌کند.

او تصریح کرد: در قالب بسیج سازندگی، قریب به هزار صندوق قرض‌الحسنه مردمی در این استان راه‌اندازی شد که بسیج تنها نقش تسهیل‌کنندگی ایفا کرده و خود مردم سرمایه جمع کردند و مردم در قالب پرداخت قرض‌الحسنه به اعضا کار را دنبال می‌کنند که ایجاد اشتغال را نیز به دنبال داشته است.

 فرمانده سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی با بیان اینکه ساخت خانه‌های سیل‌زده و زلزله‌زده در چند سال گذشته و ایجاد کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره)، از دیگر اقدامات بسیج به شمار می‌رود، گفت: در حوزه اشتغال، با استفاده از توزیع دام در روستاها، اشتغال روستایی ایجاد شده و در حوزه مهارت افزایی، کارگاه‌هایی در روستا‌ها برگزار می‌شود تا تولیدات آنان از نظر کیفیت و کمیت افزایش پیدا کند.

سردار نظری افزود: در قالب جهاد فرهنگی نیز طرح پاسدار معلم آغاز شده که از طریق توافق با آموزش و پرورش، پاسداران با لباس نظامی سر کلاس درس حاضر می‌شوند و این طرح مورد استقبال مدارس و خانواده‌ها نیز قرار گرفته است.

امام خمینی (ره) روز پنجم آذر ۱۳۵۸ فرمان تشکیل بسیج مستضعفان را صادر کرد.
 
انتهای پیام// ز.م

بسیج نباید به سوی بودجه‌های سازمانی برود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر