کد خبر: ۷۱۴۶۶۶۷
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
کد خبر : ۷۱۴۶۶۶۷
آیت‌الله علم‌الهدی:
دشمن بداند که بر پایه‌های ستون این نظام مردم ایستادند/ افرادی که به بهانه گران شدن بنزین قیمت کالا‌ها را گران می‌کنند پیاده نظام آمریکا هستندامام جمعه مشهد گفت: مردم جلوتر از مسئولان و قدرت‌ها در عرصه‌ها حضور دارند و هرجا مردم حضور دارند بحران‌ها ها حل است
به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،  آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که با حضور گسترده مردم در رواق امام خمینی برگزار شد ،گفت: به همان اندازه که اسراف ممنوع است، سختگیری هم ممنوع است، مصداق تقوا، کسانی که در زندگی به زن و فرزندانشان سخت می‌گیرند، این‌ها به خدا بدبین هستند، خدا تا الان زندگی را برای شما تامین می‌کند از الان به بعد هم نیاز‌های شما برآورده می‌شود.

او تصریح کرد: درست نیست که شما درآمد خود را بگیرید و با سخت‌گیری بر عائله نسبت به آینده وحشت داشته باشید، در آیه قرآن آمده است که سوظن به خدا نسبت به تامین آینده زندگی، با تقوا و توحید نمی‌سازد.
 
امام جمعه مشهد با اشاره به سال روز صدور حکم امام بزرگوار در تشکیل بسیج، گفت: اندیشه امام در مسئله تاسیس بسیج مورد توجه تمام سیاستمداران دنیا قرار گرفت، یک سیاستمدار آمریکایی بعد از رحلت امام گفت: چند سال است امام از داخل قبر بر مردم و نظام ایران بوسیله بسیج حکومت می‌کند، این زیربنای فکری جریان مدیریت ولایت فقیه است که براساس سیره پیغمبر است.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: مردم مدینه با پیغمبر (ص) بیعت کرده بودند، اما با کدام امکانات و تجهیزات، هیچکدام این‌ها نبود، پیغمبر به مردم فرمود هرکسی با شمشیر و سپر خودش در میدان دفاع حضور پیدا کند.
 
او با اشاره به اینکه سیره پیغمبر (ص) زیربنای فکری امام (ره) در تاسیس بسیج شد، تصریح کرد: امام به مردم گفت عین زمان پیغمبر در خط دفاع از انقلاب و دین با تجهیزات خودشان بایستند.

نماینده ولایت فقیه در خراسان رضوی گفت: در هر بحرانی که پیش می‌آید برکات بسیج را می‌بینیم، بسیج یعنی مردم، مسئله بسیج در نظام ما، نماد حضور مردم در صحنه انقلاب است، حضور بسیج به دنیا نشان داده است که مردمسالاری دینی بالاترین نوع مردم سالاری است.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: آنچه در عمر چهل ساله انقلاب دشمن را در همه حرکت‌ها، فتنه‌ها و توطئه‌ها مستاصل کرده مردمی بودن این نظام و حضور مردم در عرصه نظام به عنوان بسیج است، یعنی هر وقت آمریکا موازنه قدرت کند که آیا می‌تواند در حرکت نظامی بیاید بر سرما، در موازنه قدرت دچار مشکلات شده، از نظر فناوری نظامی توانسته است، اما آنجایی که ناامید شده، از نظر نیروی انسانی است و نتوانسته حساب کند، در هر فتنه‌ایی می‌بینند همه جا مردم حضور دارند و توطئه دشمن را جمع می‌کنند و مقابل دشمنان این نظام می‌ایستند.

او با اشاره به اینکه متاسفانه در بعضی از مشکلات مردم را نادیده می‌گیریم، تصریح کرد: مردم جلوتر از مسئولان و قدرت‌ها در عرصه‌ها حضور دارند و هرجا مردم حضور دارند بحران‌ها ها حل است.

امام جمعه مشهد گفت: ما در سال ۸۹ در این ممکلت این تجربه را داشتیم که بنزین سهمیه بندی ۴ برابر قیمت بشود، و بنزین آزاد ۷ برابر قیمت، ولی، چون مردم در صحنه بودند و از اول این مسئله با خود مردم در میان گذاشته شد، بدون کوچکترین مسئله‌ای این مسئله حل شد.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه نباید مردم در مسئله بنزین غافلگیر می‌شدند، ادامه داد: حامل انرژی برای همه مردم است، نه برای عده‌ایی خاصی، برنامه توسعه ششم هم این است که دولت یارانه را هر سال ارتقا بدهد و این یارانه را از حامل‌های انرژی تامین کند.

او تصریح کرد: چهل سال دشمن اطراف ماست، ولی جرات نزدیک شدن به ما را ندارد و این بخاطر مردم است.

نماینده ولایت فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه نباید مسئولین کاری بکنند که مردم شوکه بشوند، گفت: عزیزان ما موقعیت منطقه را می‌دانند، در همچنین موقعیتی که لبنان و عراق را به‌خاطر ما بهم می‌ریزند، نباید جوری برنامه‌ریزی کنیم که سیبل دشمن بشویم. در سایر شهر‌ها که اوضاع بهم ریخت غالبا در حاشیه شهر‌ها بود، مردم مستضعف و فقیر دچار مشکلات معیشتی هستند، شوکه شدند و برای اعتراض به خیابان‌ها آمدند، اما دشمن آمد بر موج اعتراض این‌ها سوار شد و بیمارستان و پمب بنزین را آتش زدند.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه مشهد نسبت به تمام کشور وضعیت استثنایی داشت، ادامه داد: در مشهد ما مشکلی نداشتیم نه خسارت داشتیم نه کشتار داشتیم نه زخمی داشتیم و این عنایت خاصه امام هشتم (ع) است، جهت دومی که در مشهد بود هماهنگی و وحدت بین نیرو‌های امنیتی و قضایی و درجات مختلف و حضور همه مسئولین در عرصه جریان بود و این هماهنگی موجب موفقیت شد.

او با اشاره به اینکه ما دو جور اشرار داریم، تصریح کرد: یک دسته آن‌هایی بودند که که عامل دشمن بودند و دستگیر شدند، اما قسمت دوم اشرار باقی مانده است، و آن آدم‌های فرصت طلبند که به بهانه اینکه بنزین گران شده است، یک مرتبه سیب زمینی و نان را هم گران می‌کنند. کجای بنزین به سیب زمینی و نان مربوط است؟ آن‌هایی که دست به این کار زدند ناخواسته و ندانسته پیاده نظام آمریکا هستند.
بیشتر بخوانید:فساد یک ویروس اقتصادی است /افشای فساد مردم را ناامید نمی کند/ مردم مفهوم دزدی ها را خوب می فهمند


انتهای پیام// ز.م
 

نباید مردم در مسئله بنزین غافلگیر می‌شدند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر