کد خبر: ۷۱۴۶۸۵۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
کد خبر : ۷۱۴۶۸۵۳
گروه : قم » قم
آیت‌الله نوری همدانی مطرح کرد؛

خرج پول‌های فراوانی برای ایجاد شورش در ایران/ دشمنان مسلمانان را نشناخته اندآیت‌الله نوری همدانی گفت:دشمنان پول‌های فراوانی خرج کرده‌اند تا شورش در ایران ترتیب دهند،اما به‌مرور مشت آن‌ها باز شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،آیت‌الله نوری همدانی از مراجع تقلید شامگاه پنج‌شنبه در مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی و هفتمین همایش انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه که در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد، اظهار کرد: کشور‌های اروپایی که امروز مدعی حقوق بشر هستند در ۸ سال جنگ تحمیلی به حمایت از صدام پرداختند.

او افزود: دشمن نقشه‌های زیادی برای مقابله با آرمان‌های انقلاب اسلامی کشیده است، مشت آن‌ها بازشده و هدف آن‌ها مشخص است، ولی مردم همواره حامی انقلاب اسلامی هستند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به برنامه‌های دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی تاکید کرد: دشمنان تصور داشتند آشوب در کشور برپا کرده و مردم را به خیابان بکشانند، ولی نقشه آنان بر آب شد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به دوران سیاه رژیم پهلوی بیان کرد:در زمان شاه مردم تحت ظلم و زیر سیطره بودند، ولی به برکت انقلاب اسلامی راه و مسیر خود را پیدا کردند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه عنوان کرد:درس علامه طباطبایی انسان‌ساز و سازنده بود، ۵ سال در درس ایشان حضور پیدا کردم و از محضر این مفسر بزرگ قرآن کریم استفاده کردم، ایشان قرآن را به‌گونه‌ای تفسیر می‌کرد که آیات الهی در وجود ایشان تجلی پیداکرده بود.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به آیه ۱۰۲ سوره بقره ادامه داد:علامه طباطبایی مفسر بزرگ قرآن کریم گفت که این آیه یک‌میلیون و دویست و شصت هزار مفهوم دارد.

او با اشاره به ارزش و اهمیت دین اسلام عنوان کرد: پیامبران و معصومین برای ترویج دین اسلام زحمات زیادی کشیدند و تأکید کردند روزی دنیا به سمت ما خواهد آمد.

مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه مسلمانان باید ازنظر علم، حجت، قرآن و جهاد قوی باشند، ادامه داد: باید در کل دنیا عزت و عظمت اسلام ظاهر شود، دشمنان درک نمی‌کنند که اسلام چیست و در قلوب مردم چه جایگاهی دارد.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه گفت:یکی از موضوعات منعکس‌شده در قرآن وظیفه مسلمین در حفظ عزت و غلبه اسلام است و درآیات متعدد به آن اشاره‌شده است.

آیت‌الله نوری همدانی بابیان اینکه دشمنان تمام حقایق را در تشکیلات ظاهری می‌بینند، افزود: دشمن خبر ندارد که اسلام در قلوب مردم دنیا رسوخ کرده است، استادان حوزه باید طلاب آگاه و هوشیار تربیت کنند که عامل حفظ عزت و غلبه اسلام باشند.

او عنوان کرد:دشمنان مسلمانان را نشناخته‌اند، آن‌ها پول‌های فراوانی خرج کرده‌اند تا بتوانند شورش‌هایی را در ایران ترتیب دهند، اما به‌مرور مشت آن‌ها باز شد.

انتهای پیام/ش


سخنرانی آیت الله نوری همدانی در مراسم سالگرد ارتحال علامه طباطبایی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر