کد خبر: ۷۱۵۸۳۷۶
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۷
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۷
کد خبر : ۷۱۵۸۳۷۶
گروه : سیاسی » دولت
افتخاری در جمع خبرنگاران:

نماینده سابق مردم تهران گفت: اگر مردم پای صندوق بیایند می‌توانند اقتدار کشورشان را تضمین کنند.

لالهبه گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، لاله افتخاری نماینده ادوار مجلس در جمع خبرنگاران درباره علت حضور خود برای ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: از حزب موتلفه و اصولگرایان هستم، اما نخبگان و اهالی قرآن، ایثارگران و همچنین اقشار مختلف مردم از دانشگاهیان، جامعه قرآنی و ... تاکید داشتند که با توجه به اینکه ۴ سال از این فضا دور بودیم، دوباره به مجلس برگردیم. همچنین دوستانی که جایگاه بالاتر داشتند به ما تکلیف کردند که وارد عرصه رقابت شویم و ما نیز سربازان و برایمان تفاوتی نمی‌کند و در هرجا بتوانیم چه دانشگاه و چه مجلس و عرصه قانونگذار‌ی، به نظام خدمت خواهیم کرد.

او با اشاره به اینکه ۱۲ سال تجربه نمایندگی در ادوار مختلف مجلس را دارد، ادامه داد: به جرأت می‌توانم بگویم که تنها نماینده‌ای که در تهران ۱۷ دفتر داشت و در نماز جمعه‌ها ملاقات مردمی داشت من بودم و اگر خدا خواست و وارد مجلس شدیم همین راه را ادامه خواهیم داد.

نماینده سابق مردم تهران درباره هدفش از شرکت در انتخابات، گفت: هدفم خدمت و انجام وظیفه است، نماینده تهران مرتب باید کار کند چراکه گستردگی این حوزه انتخابیه با پیچیدگی مشکلات آلودگی هوا و ترافیک تا ساختار ادارای غلط، می‌طلبد که نماینده تهران به صورت شبانه‌روزی فعالیت کند. متاسفانه شهر تهران ساختار اداری منسجمی ندارد.

او درباره عملکرد مجلس دهم گفت: نمی‌شود به مجلس به صورت صفر و صد نگاه کرد، مصوبات و اقدامات خوبی هم داشتند، اما با توجه به اینکه بسیاری از نمایندگان از طرف دولت حمایت شده و از لیست دولت آمده بودند، استقلال رای نداشتند. همچنین تعداد قابل توجهی از نمایندگان برای اولین بار بود که در عرصه سیاست وارد شده بودند و به عنوان نماینده در مجلس حضور داشتند اما الفبای مجلس با همه جا تفاوت دارد. برخی نمایندگان برای اولین بار وارد مجلس شده‌‌اند و این باعث می‌شود کار، پختگی کمتر داشته باشد و از سوی دیگر برخی نمایندگان از درون مجلس اهداف سازمان ملل و اهداف کسانی که دلسوز ما نیستند را در بحث زنان و خانواده پیگیری می‌کردند و این یعنی خسارت و رفتن به قهقرا. آدم‌های کارآمد، آگاه و افرادی که می‌توانند مستقل تصمیم تخصصی و علمی بگیرند، باید به مجلس بروند. امیدوارم این مجلس در فرصت باقی مانده جبران کند و افرادی که وارد می‌شوند خود را شهید مدرس در شورای اسلامی بدانند؛ شهید مدرس مدیون شهدا نبود، اما نمایندگان امروز مدیون خانواده شهدا، ایثارگران و ... هستند.

افتخاری درباره حضور مردم در انتخابات گفت: مردم اگر خودشان با خودشان خلوت کنند و از فضای مجازی بیرون بیایند متوجه می‌شوند که کشورشان را خودشان می‌سازند. آنها بودند که هفته گذشته آمدند و از نظام حمایت کردند و آنها هستند که انقلاب را پیش بردند. اگر پای صندوق بیایند می‌توانند اقتدار کشورشان را تضمین کنند و اگر انتخاب صالح داشته باشند می‌توانند آینده بهتری برای خود و فرزندانشان رقم بزنند و اگر مشکلاتی ایجاد شده به دلیل انتخاب‌هایی است که مردم داشته‌اند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر