کد خبر: ۷۱۵۸۹۰۲
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
کد خبر : ۷۱۵۸۹۰۲

شورای ترافیک کهگیلویه وبویراحمد تصویب کرد که هیچ افزایش قیمتی در حوزه حمل و نقل اعم از درون شهری، بین شهری و یا برون شهری پذیرفتنی نیست.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، بر اساس گزارش دستگاه‌های مسئول و نظارتی میزان افزایش قیمت و نرخ کرایه تاکسی‌ها بویژه مسافربر‌های بین شهری هرچند در روز‌های نخست و پرتب و تاب طرح سهمیه بندی بنزین افزایش یافته بود، اما با مقاومت مردم، نظارت‌های مستمر و برخورد‌های قاطع کرایه‌ها تا حدودی به نرخ‌های اولا برگشته است.

به گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه وبویراحمد میزان شکایات و گزارش‌های مردمی در روز‌های نخست طرح سهمیه بندی بویژه در حوزه حمل و نقل تا ۳۰۰ مورد می‌رسید.

براتعلی صالحی اظهار داشت: در صورتی که هم اینک میزان این شکایت‌ها و درخواست‌ها انگشت شمار است و حتی در برخی روز‌ها به ۱۰ مورد نمی‌رسد.

او  دلیل اصلی آن را عزم راسخ همه دستگاه‌های مسئول و نظارتی در اعمال قانون و افزایش میزان بازرسی‌ها دانست و یادآور شد: بازرسی از سطح بازار از سوی بازرسان صنعت و معدن، اصناف و تعزیرات حکومتی روزانه و به صورت دو شیفت صبح و عصر با قوت ادامه دارد.

صالحی اظهار داشت: پس از طرح سهمیه بندی بنزین و بازدید‌های میدانی از سطح بازار در صنوف مختلف تخلفی مبنی بر افزایش قیمت کالا‌ها مشاهده نشده و یا بسیار ناچیز بوده که البته با توجه به شرایط خاص و برخی نگرانی‌ها از طرح سهمیه بندی بنزین اجازه هیچ افزایش قیمتی و یا سوء استفاده‌ای از این طرح از جمله در حوزه حمل و نقل داده نخواهد شد.

او ابراز داشت: تعزیرات حکومتی برای برخورد با متخلفان در سطح بازار مصمم است و پرونده‌های مربوط به تخلف گرانفروشی و یا کم فروشی در سریع‌ترین زمان ممکن رسیدگی می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه وبویراحمد اضافه کرد: البته افزایش قیمت تا حدودی بر حوزه حمل و نقل درون شهری و بین شهری در سطح استان بویژه شهر یاسوج تاثیر گذاشته که تذکرات لازم در این زمینه به رانندگان تاکسی‌ها داده شد و ضروری است که متولیان امر و اعضای شورای ترافیک نیز با عزمی راسخ‌تر به یاری دستگاه‌های نظارتی بیایند.

صالحی همچنین از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه گران فروشی و یا افزایش قیمت در هر کالایی و یا صنفی از طریق شماره‌های ۱۳۵ و یا ۱۲۴ تعزیرات حکومتی و بازرسان صنعت، معدن و تجارت را در جریان بگذارند که بدون شک در کمترین زمان ممکن بررسی خواهد شد.

سامانه ۱۳۵ مربوط به تعزیرات حکومتی و سامانه ۱۲۴ مربوط به حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان است که مردم از طریق این سامانه می‌توانند تخلفات گرانفروشی و کم‌فروشی را به مراجع مربوطه اطلاع دهند.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: هیچ راننده تاکسی درون شهری و یا برون شهری حق افزایش کرایه و گرفتن وجه اضافی از مسافر را تا مشخص شدن وضعیت و مصوبه ستاد تنظیم بازار و یا کمیته‌های مربوطه تعیین نرخ در شورای ترافیک ندارد.

عزیز فیلی تصریح کرد: باتوجه به اینکه به جز بنزین سایر حامل‌های انرژی از جمله نفت و گاز، سی ان جی و ال پی جی هیچگونه افزایشی نداشته بنابراین افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی (اتوبوس، کامیون‌های حمل بارو..) فاقد وجاهت قانونی است.

او عنوان کرد: اتاق اصناف، صنعت و معدن و تعزیرات حکومتی گشت‌های بازرسی خود را در تمامی شهرستان‌های ۸ گانه استان فعال و افزایش دهند.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار مشارکت و همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی استان برای حفظ آرامش در سطح بازار از جمله در بخش حمل و نقل عمومی در مناطق مختلف استان شد و گفت: هرگونه تغییر در نرخ کرایه وسایل نقلیه درون شهری و برون شهری بنزین سوز تابع کشور است.

ساماندهی خودرو‌های پلاک سفید

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: خودرو‌های شخصی ابتدا باید در سامانه مربوطه ثبت نام و شناسنامه دار شوند تا سهمیه بنزین حمایتی برای آن‌ها در نظر گرفته شود.

فیلی گفت: هرگونه افزایش قیمت در زمینه حمل و نقل عمومی اعم از پلاک زرد و یا سفید به هر بهانه‌ای و یا کاهش سهمیه بنزین آن‌ها در سهمیه بندی ممنوع و به هیچ وجه است قابل پذیرش نیست.

او اظهار داشت: باید از هم اکنون با مدیریت صحیح، از افزایش قیمت‌ها در بخش حمل نقل جاده‌ای بویژه در ماه‌های پایانی سال جلوگیری شود.

فیلی تصریح کرد: ساماندهی خودرو‌های پلاک سفید به عنوان یکی از مشکلات و چالش‌های اساسی در این راستا باید به طور جد در دستور کار و برنامه‌های متولیان امر بویژه اداره کل حمل و نقل جاده‌ای، اتاق اصناف، سازمان همیاری شهرداری‌ها و تاکسیرانی قرار گیرد.

او افزود: خودرو‌ها چنانچه از نرخ مصوبی که برای دریافت کرایه در نظر گرفته شود، تبعیت نکنند به تعزیرات حکومتی معرفی و بر اساس قانون با آن‌ها برخورد می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه وبویراحمد نیز افزایش قیمت از سوی تاکسی‌های بین شهری در سطح استان را ممنوع دانست و تاکید کرد: برای سهولت دسترسی مسافران به دست‌اندرکاران بخش حمل‌ونقل عمومی مسافر استان و یا ارائه هرگونه انتقاد و پیشنهاد در نحوه خدمات‌دهی بخش، راه‌های ارتباطی مسافران در بنر‌های نصب شده در معرض دید عموم قرار گرفته است.

محمد نصیری راد تصریح کرد: همچنین با اقدام‌های کنترلی و افزایش میزان بازدید‌ها و نظارت‌های مستمر در تمامی شهرستان‌ها به شدت وضعیت تاکسی‌ها و مسافربر‌های بین شهری را رصد می‌کنیم.
 انتهای پیام/غ
 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر