کد خبر: ۷۱۵۹۵۹۸
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲
کد خبر : ۷۱۵۹۵۹۸
گروه : کرمان » کرمان

نخستین دوره مسابقات کودکان دارای نیاز‌های خاص، قهرمانی استان کرمان با حضور ۱۱۰ ورزشکار به همت انجمن فرشتگان امید کارمانیا آوای در سالن ورزشی استانداری برگزار شد.

علی ایلاقی حسینی، مدیر انجمن فرشتگان امید کارمانیا در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، گفت: نخستین دوره مسابقات کودکان دارای نیاز‌های خاص، قهرمانی استان کرمان با حضور ۱۱۰ ورزشکار از ۲۳ مرکز توان بخشی و مدرسه استثنایی با حضور مسئولان، ورزشکاران و ورزش دوستان در سالن ورزشی استانداری برگزار شد.

پایان رقابت کودکان دارای نیاز‌های خاص در کرمان + تصاویر

او افزود: کودکان دارای معلولیت‌های ذهنی، سندرم داون، اوتیسم، کم توان ذهنی، ضایعه نخاعی و بچه‌های نابینا به مدت یک روز در رشته‌های دو و میدانی، پرتاب وزنه، گوی رانی، بوچی، بوچیا و فوتسال با هم به رقابت پرداختند.

پایان رقابت کودکان دارای نیاز‌های خاص در کرمان + تصاویر

ایلاقی حسینی تصریح کرد: در پایان این مراسم که با حضور پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان، صادق زاده مدیرکل بهزیستی، میرزاحسینی معاون آموزش و پرورش استان، کورکی نژاد کارشناس اجتماعی استانداری، نخعی رئیس هیئت جانبازان و معلولین و سایر مسولان کرمان برگزار شد، به افراد برگزیده حکم و مدال اهدا شد.

پایان رقابت کودکان دارای نیاز‌های خاص در کرمان + تصاویر

او با اعلام اینکه این نخستین دوره‌ی برگزاری این رقابت‌ها بود، هدف از برگزاری مسابقات را ایجاد انگیزه، افزایش اعتماد به نفس و نشان دادن توانایی این افراد در جامعه عنوان کرد و از برگزاری هرساله‌ی این برنامه خبر داد.

پایان رقابت کودکان دارای نیاز‌های خاص در کرمان + تصاویر

ایلاقی از حمایت‌های صنعتی خیر بزرگ ورزشی یار استان کرمان برای برگزاری این رویداد قدردانی کرد و بیان داشت: این رقابت‌ها با همکاری ادارات کل ورزش و جوانان، بهزیستی، آموزش و پرورش استثنایی استان، استانداری کرمان و هیئت‌های بیماری‌های خاص و جانبازان و معلولین استان انجام شد.

پایان رقابت کودکان دارای نیاز‌های خاص در کرمان + تصاویر

مدیر انجمن آوای فرشتگان استان کرمان گفت: از دو ماه پیش برای برگزاری مسابقات برنامه‌ریزی شده بود که در نهایت این کار با مشارکت ۲۳ نفر از اعضای انجمن آوای فرشتگان کار انجام شد.

پایان رقابت کودکان دارای نیاز‌های خاص در کرمان + تصاویر

ایلاقی اجرای سرود مقدس جمهوری اسلامی توسط گروه موزیک نیروی انتظامی، اهتزاز پرچم ایران توسط سنگ نوردان، اجرای گروه سرود مرکز رعد و رژه تیم‌ها با حضور مسئولان را برخی از برنامه‌های جانبی این مسابقات عنوان کرد.

پایان رقابت کودکان دارای نیاز‌های خاص در کرمان + تصاویر

 

پایان رقابت کودکان دارای نیاز‌های خاص در کرمان + تصاویر

 

پایان رقابت کودکان دارای نیاز‌های خاص در کرمان + تصاویر

در پایان نتایج زیر حاصل شد:

شطرنج

مقام اول: محمود دلداری
مقام دوم: ریحانه اسماعیلی
مقام سوم: امیر محمد درسته
مقام چهارم: نرگس سابقی

دو و میدانی گروه الف

مقام اول: سمیه محمدی
مقام دوم: اسما عسکری
مقام سوم: زهرا ابولی علم آبادی، نجمه حاتمی

دو و میدانی گروه ب

مقام اول: آتنا حمزه نژاد
مقام دوم: زهرا بلوچی
مقام سوم: پردیس ابوالمعصومی، هدیه قطب الدینی

دو و میدانی گروه ج زیر ده سال

مقام اول: محمد حسین درانی
مقام دوم: زهرا قبایی
مقام سوم: نفس مهاجری، سهیل ملک پور، محمد رضا

دو و میدانی گروه د

مقام اول: علی پاریاد
مقام دوم: مهدی شجاعی
مقام سوم: امیر عباس شجاع حیدری، امیر عباس سیدی، آرین کامیابی

دو و میدانی گروه ذ

مقام اول: محمدرضا امیر ماهی
مقام دوم: حجت محمدی، محمد علی مهدی زاده
مقام سوم: رضا شهابی، مجتبی فرنیا، وحید عباسیان، محمد حاتمی مسکون، میلاد خدا پرست

دو و میدانی گروه ط

مقام اول: فائزه نیک نفس
مقام دوم: سارا طاهری
مقام سوم: زهره کارآموزیان، محدثه برسرآمد، یاسمن اسدی

دو و میدانی گروه ظ

مقام اول: اسما نصیری پور
مقام دوم: معصومه نیک نفس
مقام سوم: زینب مهدی آبادی، ریحانه یزدی زاده، اسما زنگی آبادی

دو و میدانی ص

مقام اول: علی زمانی
مقام دوم: سعید شریفی
مقام سوم: مهدی

دو و میدانی ض

مقام اول: علی امان علی
مقام دوم: مهدی شه مراد زاده
مقام سوم: محمدرضا کفیلی

دو و میدانی ر

مقام اول: مجتبی میرپرور
مقام دوم: علی امان علی
مقام سوم: مهدی شهمراد زاده، علی زمان آبادی

پرتاب وزنه 

۱-سلمان رمضانی
۲-مرتضی خالقی
۳-میلاد امیری، محسن ماهرزی، اسماعیل شمس الدینی، میلاد ترابی، محمد مصطفی بالنده، هدیه قطب الدینی، حسام موسوی

گوی رانی

مقام اول: طه حداد
مقام دوم: مهدی عارفی
مقام سوم: مهدی علی زهی، مهدی شه مراد زاده، محمد رضا کفیلی، علی امان علی، سید مهدی ابراهیمی، علی زمان آبادی

بوچی گروه الف

مقام اول: رقیه فاریابی
مقام دوم: ام البنین کفاشیان
مقام سوم: سحر احمدی

بوچی گروه ب

مقام اول: محمد رضایی، آران یزدی نژتد
مقام دوم: پارسا مومنی، محمد حسین ابراهیمی

بوچی گروه ج

مقام اول: یزدان نیک نفس، صالح صفی زاده، ابوالفضل مهدی زاده
مقام دوم: سید علی رباطی، مهدی سلطانی، هادی سعید

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر