کد خبر: ۷۱۵۹۶۸۴
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۶
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۶
کد خبر : ۷۱۵۹۶۸۴

رئیس گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از ابتلای ۱۵۳ کرمانشاهی به آنفلوانزا خبر داد و گفت:۳ مورد فوتی در استان گزارش شده است.

مرگ 3 نفر بر اثر ابتلا به بیماری  آنفلوانزا به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،کیوان خاصی  با بیان اینکه هر ساله با آغاز فصل سرما مواردی از ابتلای افراد به بیماری آنفلوانزای فصلی یا انسانی مشاهده می‌شود، اظهار داشت: از ابتدای مهر تا دهم آذر ۷۲۳ مورد از افرادی که مشکل تنفسی داشتند به مراکز درمانی مراجعه کردند.

او افزود: بر اساس پروتکل کشوری و نظام مراقبت بیماری‌های واگیردار از این افراد نمونه گیری شده و در نهایت۱۵۳ نفر به طور قطعی به بیماری آنفلوانزا از نوع A سوش H ۱ N ۱ مبتلا شد ه اند.

رئیس گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه عنوان کرد: با توجه به نظام سندرومیک و نظام مراقبت بیماری ها، این افراد به موقع شناسایی و اقدامات بهداشتی و درمانی برای آن‌ها انجام شد و همگی بهبود یافته و ترخیص شد ه اند، اما سه مورد مرگ افراد سالمند که بیماری زمینه‌ای شامل مشکلات قلبی، ریوی و سرطانی داشتند، فوت شدند.

او عنوان کرد: بیماری آنفلوانزا و سرماخوردگی علائم مشابه بسیاری دارد، اما در بدن فرد سرماخورده طی چند روز بر اساس سابقه ایمنی وی شرایطی ایجاد می‌شود، اما در آنفلوانزا فرد در فاصله کوتاهی تب بالای ۳۸ درجه می‌کند و علائمی نظیر سرفه، گلو درد، کوفتگی و بی حالی دیده می‌شود.

خاصی با بیان اینکه در ادامه بیماری آنفلوانزا علائمی نظیر آبریزش بدن، سرفه و گلو درد بی حالی و بی اشتهایی هم اضافه می‌شود، بیان کرد: شماری از علائم بین سرما خوردگی و آنفلوانزا مشترک است، با این حال ممکن است فردی سرما خورده باشد، اما فکر کند که به آنفلوانزا مبتلا شده است.


بیشتر بخوانید: کاهش آمار ابتلای مردم کرمانشاه به انفولانرا


انتهای  پیام/ز

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر