کد خبر: ۷۱۵۹۷۷۱
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۴
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۴
کد خبر : ۷۱۵۹۷۷۱

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: ۳۰ درصد دانش آموزان کشور نیازمند توانمندسازی هستند، ۲۰ درصد در معرض خطر و یک درصد هم آسیب دیده اند که باید درمان شوند.

۳۰ درصد دانش آموزان کشور نیازمند توانمندسازی هستندبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  علیرضا کاظمی روز سه‌شنبه در هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در سرسرای تدبیر استانداری کرمانشاه برگزار شد، گفت: آموزش و پرورش یک دستگاه نیست، یک فرادستگاه است و بدون کمک دستگاه‌های دیگر به خوبی نمی‌تواند فعالیت فرهنگی را انجام دهد.

کاظمی افزود: امروز اگر آموزش و پرورش در محور کار قرار گرفته است به این معنی نیست که آموزش وپرورش متولی آسیب‌های اجتماعی است، دانش آموزان در اختیار آموزش و پرورش هستند و نیازمند حمایت و همکاری همه دستگاه‌ها هستند.

مدیرکل آموزش‌و پرورش استان کرمانشاه هم با اشاره به اجرای طرح «نماد» در مدارس استان همزمان با مدارس سراسر کشور گفت: امیدواریم با اجرای طرح نماد شاهد کاهش بروز آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه باشیم.

مجید یزدان‌پناه، از اختصاص اعتباراتی برای کانون‌های فرهنگی تربیتی آموزش و پرورش، مدارس در معرض آسیب‌های اجتماعی، تجهیز کتابخانه‌های مدارس و نیز امور پرورشی مدارس حاشیه‌ای کرمانشاه در سفر معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش به استان خبر داد و گفت: همچنین در این سفر یک میلیارد تومان برای اردوگاه دانش آموزی شهید چمران شهرستان پاوه در نظر گرفته شد.

او در ادامه اشاره‌ای هم به مجموعه اقدام‌های انجام شده برای بازسازی مدارس آسیب دیده مناطق زلزله زده استان کرمانشاه داشت و افزود: در جریان زلزله ۷.۳ ریشتری آبان ماه سال ۹۶ تعداد ۷۸ مدرسه آسیب دید که باتلاش مجموعه مدیریتی استان و با حمایت استاندار تفاهم نامه ساخت مدارس استان از مرز ۲۱۰ مدرسه گذشته و تاکنون هم بیش از ۱۹۰ مدرسه آن تحویل شده است.

انتهای  پیام/ز

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر