کد خبر: ۷۱۶۰۰۲۰
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸
کد خبر : ۷۱۶۰۰۲۰
گروه : همدان » همدان

مدیرکل بهزیستی استان همدان گفت: تاکنون برای یک‌ هزار و ۳۰۰ شغل ایجاد شده است.

اشتغال زایی برای یک هزار و ۳۰۰ معلول در همدان به گزارش  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ، حمیدرضا الوند، مدیرکل بهزیستی استان همدان با بیان اینکه شعار امسال در روز جهانی معلولان «مشارکت افراد دارای معلولیت توانمند برای دستیابی به توسعه فراگیر، عادلانه و پایدار» است، گفت: روز جهانی معلولان فرصتی است تا قوانین را دسته‌بندی و بازنگری کنیم.

او با اشاره به اینکه تا رسیدن به هدف غائی برای این قشر راه بسیاری باقی است، افزود: نگاه مردم کشور و رویکرد مسوولان نسبت به این قشر از جامعه که اقلیت، اما اکثریت تأثیرگذارهستند تغییر کرده است.

مدیرکل بهزیستی استان همدان با تاکید بر اینکه امسال اتفاقات بهتری نسبت به سال گذشته برای جامعه معلولان رخ خواهد داد، گفت: برای تحقق خواسته‌های به حق معلولان یک پله به سمت جلو حرکت کرده‌ایم.

الوند از ارتقای مشارکت همه‌جانبه معلولان خبر داد و با بیان اینکه این مهم با تحقق زیرساخت‌های مورد نیاز این قشر رخ خواهد داد خاطرنشان کرد: بدیهی است ایجاد زیرساخت‌ها، دسترسی راحت در اجتماع را برای معلولان فراهم می‌کند، پیاده رو‌های مناسب، معابر عمومی مناسب و راه ورودی برای دستگاه‌ها باید مناسب سازی شود و در اختیار جامعه معلول قرار گیرد.

اوبا بیان اینکه آیین‌نامه قانون ماده ۳ که در راستای مناسب‌سازی است تقدیم کمیسیون اجتماعی مجلس شده است ادامه داد: در این آیین نامه شهرداری‌ها به عنوان محور اصلی مناسب‌سازی و سرویس‌های عمومی مد نظر قرار دارد.

مدیرکل بهزیستی استان همدان با اشاره به اینکه باید برای توسعه کشور از ظرفیت‌های فنی و حرفه‌ای، تخصصی، مهارتی و دانش و تحصیلی این قشر بهره‌مند شویم گفت: باید رویکرد مردم استان نسبت به این جامعه تغییر پیدا کند چرا که معلولیت، محرومیت نیست.

الوند گفت: در استان همدان ۵۵ نقطه پارک خودرو برای معلولان ایجاد شده که نباید اشخاص دیگر جامعه به این حق تجاوز کنند.

او با تأکید بر اینکه سه درصد استخدامی‌ها باید ویژه معلولان باشد تصریح کرد: خانواده معلولان نیز باید بپذیرند که قدرت و توانمندی فرزندانشان با افرادی که از نظر فیزیکی سالم هستند تفاوتی ندارد.

مدیرکل بهزیستی استان همدان با اشاره به اینکه مناسب سازی پیاده راه بوعلی، بلوار ارم و مجموعه دستگاه قضا با پیگیری ستاد مناسب‌سازی انجام شده است افزود: ما یک قرن از مناسب سازی معابر شهری برای معلولان عقب هستیم، اما در سال جاری اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

الوند در ادامه به برپایی نمایشگاه دستاورد‌های هنری معلولان اشاره کرد و گفت: کشور در حال حاضر در شرایط جنگ اقتصادی به سر می‌برد، اما سهم اعتبارات مسکن برای خانواده‌های دومعلولیتی از ۳۰ میلیون و ۶۰ میلیون افزایش یافته است.

او با بیان اینکه برای مددجویان بهزیستی در سال گذشته ۲ هزار و ۱۳۴ شغل ایجاد شده است، افزود: هم اکنون بیش از ۴۸ هزار معلول زیرپوشش بهزیستی استان قرار دارند.
مدیرکل بهزیستی استان همدان با اشاره به اینکه تعهد ایجاد اشتغال برای جامعه هدف بهزیستی استان همدان یک‌هزار و ۸۰۰ شغل است افزود: تاکنون برای یک‌هزار و ۳۰۰ شغل ایجاد شده است.

الوند عنوان کرد: یک هزار و ۵۷ مسکن ویژه خانواد‌های دومعلولیتی و تک معلولیتی در کشور ساخته شده که سهم همدان ۲۵ واحد و ۵۰ واحد مسکونی دیگر در دهه فجر امسال به بهره برداری می‌رسد.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر