کد خبر: ۷۱۶۰۰۲۲
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹
کد خبر : ۷۱۶۰۰۲۲

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان امروز با میانگین ۷۹ در وضعیت سالم قرار دارد.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز با میانگین ۷۹ در وضعیت قابل قبول "سالم" ثبت شده است.

هم اکنون و در ساعات اولیه روز چهارشنبه شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای این کلانشهر با میانگین ۵۷ در وضعیت سالم است.

بر این اساس امروز شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۱۰۳، خیابان استانداری روی عدد ۹۲، خیابان‌های پروین و دانشگاه روی عدد ۶۲ و بزرگراه خرازی روی عدد ۷۵ گزارش می‌شود.

کیفیت هوا در دیگر شهر‌های استان از جمله مبارکه با میانگین ۹۱، سجزی با میانگین ۶۶، شاهین شهر با میانگین ۵۹ در وضعیت قابل قبول "سالم" و در نجف آباد با شاخص لحظه‌ای ۳۵ در وضعیت پاک است.

هوای کاشان صبح امروز نیز با میانگین ۱۵۳ در وضعیت ناسالم برای عموم گزارش می‌شود.

ایستگاه‌های پایش هوای شهر‌های خمینی شهر، زرین شهر، لنجان و دولت آباد در سه ماه گذشته قطع است و از داده‌های این ایستگاه‌ها اطلاعی در دست نیست.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرو متر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرو متر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر