کد خبر: ۷۱۶۰۱۸۶
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
کد خبر : ۷۱۶۰۱۸۶

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: یکی از هدف‌گذاری‌های اصلی مدیریت شهری نحوه و چگونگی هدایت و جذب ۱۰ درصد در فضای کسب و کار شهری است.

جذب ۱۰ درصد  فضای کسب و کار در مشهدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، محمدرضا حیدری رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: تجربه دو ساله شورای پنجم شهر مشهد ثابت کرده که آنچه برای توسعه شهرضروری است، با تکیه بر مدیران با انگیزه‌ای که مشغول خدمت هستند، محقق خواهد شد؛ مدیرانی که اختیارات لازم برای توسعه شهر و سرمایه‌گذاری و استفاده از منابع مالی را به آن‌ها دادیم و امروز شاهد ثمرات آن هستیم.


اودر مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصادشهری که برگزار شد، تصریح کرد: در ابتدا از ابتکار شهردار محترم مشهد و معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهرداری که چنین نمایشگاهی را در بازه زمانی کوتاه برگزار کردند، کمال تقدیر و تشکر را دارم.


رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصادشهری درحالی امشب افتتاح می‌‍شود که طی هفته‌های اخیر، کشور بحران جدی به خود دید و آن را پشت سر گذاشت؛ بحرانی که به اذعان تمامی کارشناسان و تحلیلگران، ریشه در مباحث اقتصادی و معیشتی مردم داشت، اگرچه عوامل دیگری نیز در آن دخیل بوده است.


حیدری با بیان اینکه اقتصاد و معیشت، مسائل جدی جامعه ماست که باید به آن بیاندیشیم و درخصوص آن چاره‌اندیشی کنیم، افزود: برگزاری رویدادهایی، چون نمایشگاهی که اکنون شاهد آن هستیم، یکی از زمینه‌های پرداختن به مسئله‌های یاد شده است.


اوادامه داد: در شرایط کنونی، منابع و امکاناتی نداریم که برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، آن را در جامعه توزیع کنیم؛ پس باید به سمت تولید ثروت رفت چراکه از این طریق می‌توان آثار بسزایی در اشتغال و درآمد شهری شاهد بود و این درآمد و اشتغال، بخشی از مسائل و معضلات موجود که برخاسته از مشکلات معیشتی است را برطرف خواهد کرد.


رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: تحقق این مهم در شهر مشهد، نیازمند پیش‌فرض‌ها و پیش‌زمینه‌هایی است که شورای پنجم و مدیریت شهری برخاسته از آن مقدماتش را فراهم کرده است.


حیدری با بیان اینکه «سرمایه اجتماعی» نخستین پیش‌فرض فراهم شده است، افزود: این مهم، محصول و کارکرد عینی اعتماد است که خوشبختانه به برکت همت و تلاش اعضای شورای شهر و شهرداری در فضای کنونی شهر و در تعامل با سرمایه‌گذاران شکل گرفته است.


او ادامه داد: چنین شرایطی را فرصت مناسب و مغتنمی دانست، تصریح کرد: موضوع دوم، تامین منابع یا جذب سرمایه‌گذار است تا این جریان حرکت اقتصاد شهری رشد پیدا کند و متحول شود؛ تحقق این امر اساسی، نیازمند یک سری ابزار‌هایی است که بدون شک در شرایط کنونی، ابزار‌های برون‌زا میسر نیست و نگاه ما باید معطول به درون و ظرفیت‌های داخلی باشد.


رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: براساس آمار، سپرده‌های بانکی شهروندان در خراسان رضوی، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است؛ اگر حوزه اقتصادی و مدیریت شهری بتواند ۱۰ درصد این سرمایه را جذب و به سمت کسب و کار‌های شهری هدایت کند، تحول شگرفی را شاهد خواهیم بود؛ اعتباری که معادل بودجه یک سال شهرداری مشهد است و نیازی به بکارگیری ابزار‌های نوین که با مشقت‌های بسیار همچون اوراق مشارکت، اوراق قرضه و لیزینگ فراهم می‌شود. نیست.


حیدری افزود: یکی از هدف‌گذاری‌های اصلی مدیریت شهری برای برپایی این نمایشگاه، نحوه و چگونگی هدایت و جذب این ۱۰ درصد در فضای کسب و کار شهری است.


او با اشاره به موضوع تولید ثروت و اشتغال و درآمد، ادامه داد: باید ملاحظه کنیم که این تولید ثروت و درآمد و آثار مترتب بر آن، توزیع عادلانه باشد و نابرابری‌های اجتماعی و اقتصادی ناشی از اجرای نامناسب برنامه‌های توسعه را پوشش دهد و از شکاف متن و حاشیه بکاهد.


رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شورای پنجم از ابتدای فعالیت خود، با اعتماد به مدیران خود، اختیارات لازم برای توسعه شهر و سرمایه‌گذاری و استفاده از منابع مالی جدید و ... را در اختیار مدیریت شهری قرارداده است و خرسندیم که پس از ۲ سال آثار و برکات این اعتماد را شاهد هستیم؛ این رویکرد و حمایت ادامه داشته و خواهد داشت.


حیدری در پایان افزود: به برکت هم‌افزایی و انسجام موجود در فضای شهری و همراهی مردم نجیب و هوشیار شهر مشهد در ماه‌ها و فرصت‌های پیش‌رو، اتفاقات خجسته و مبارکی برای رشد و توسعه شهر امام‌رضا (ع) شاهد خواهیم بود تا این نگین درخشان ایران زمین همچنان درخشان باشد. 


انتهای پیام//م. ک

 

نمایشگاه در مشهد برای جذب افزایش کسب وکار

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر