کد خبر: ۷۱۶۰۴۴۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
کد خبر : ۷۱۶۰۴۴۰

سازمان ایرکرفات اسپات روز چهارشنبه اعلام کرد آمریکا بار دیگر یک هواپیمای جاسوسی دریایی بر فراز شبه جزیره کره به پرواز درآورد.

پرواز مجدد هواپیما‌های جاسوسی آمریکا بر فراز شبه‌جزیره کرهبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری یونهاپ، هواپیما‌های شناسایی آمریکا برای جمع آوری اطلاعات درباره فعالیت‌های احتمالی کره شمالی به پرواز‌های خود بر فراز شبه جزیره کره ادامه می‌دهند.

سازمان ایرکرفات اسپات روز چهارشنبه اعلام کرد آمریکا بار دیگر یک هواپیمای جاسوسی دریایی بر فراز شبه جزیره کره به پرواز درآورد. این تازه‌ترین عملیات هوایی آمریکا برای نظارت بر فعالیت‌های کره شمالی آن هم در شرایطی است که نگرانی آمریکا از فعالیت‌های نظامی پیونگ یانگ افزایش یافته است.

پرواز این هواپیمای جاسوسی نیروی دریایی آمریکا در شبه جزیره کره از افزایش نظارت‌های هوایی آمریکا بر فعالیت‌های کره شمالی در پی آزمایش‌های نظامی که به تازگی این کشور در سواحل خود انجام داده است، حکایت دارد.

سازمان ایرکرافت اسپاتس که بر فعالیت‌های هوایی نظارت می‌کند در صفحه توئیتر خود اعلام کرد این هواپیمای جاسوسی نیروی دریایی آمریکا که از نوع P-۳C بود در ارتفاع ۲۲ هزار پایی بر فراز شبه جزیره کره به پرواز درآمد. ایر کرافت اسپات در عین حال به تاریخ و زمان دقیق این عملیات شناسایی هوایی آمریکا اشاره نکرد.

استقرار چند هواپیمای جاسوسی آمریکا در شبه جزیره کره در شرایطی صورت می‌گیرد که کره شمالی با اقدامات و آزمایش‌های نظامی خود در آخرین روز‌های سال ۲۰۱۹ تنش‌ها را در منطقه افزایش داده است. پیونگ یانگ از واشنگتن خواسته است در مذاکرات مربوط به خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی که به بن بست رسیده است، پیش از پایان سال پیشنهاد جدیدی ارائه کند.

کره شمالی پنجشنبه هفته پیش یک راکت‌انداز بزرگ آزمایش کرد. این سیزدهمین آزمایش از رشته آزمایش‌های تسلیحاتی است که کره شمالی امسال انجام داده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه ضمن تاکید بر روابط دوستانه خود با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی اعلام کرد ممکن است واشنگتن در صورت نیاز اقداماتی نظامی بر ضد کره شمالی انجام دهد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر