کد خبر: ۷۱۶۰۶۴۱
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
کد خبر : ۷۱۶۰۶۴۱
با نصب ۶ پمپ دیزلی؛

مدیرعامل آبفا اهواز از رفع مشکل پس زدگی فاضلاب در منطقه خشایار و کیان اهواز با نصب ۶ پمپ دیزلی خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، بهنام مریدی مدیرعامل آبفا اهواز درخصوص وضعیت پس‌زدگی‌های فاضلاب اهواز گفت: یکی از مناطق بحرانی در بحث فاضلاب منطقه خشایار و کیان بود که با تقویت ایستگاه مرکزی الهادی این مشکل مرتفع گردید.

او با بیان اینکه مردم این منطقه به دلیل پس‌زدگی فاضلاب دچار مشکلات بسیاری بودند اظهار داشت: پیش بینی می‌شود با نصب ۵ پمپ قوی توسط آبفا و یک پمپ دیزلی توسط شهرداری این مشکل برطرف شود.

مریدی ادامه داد: با اجرای این پروژه مشکل فاضلاب مناطق کمپلوی شمالی، کیان، سه راه خرمشهر، الهادی و انقلاب حل خواهد شد.

این مقام مسئول بیان داشت: براساس برآورد‌های اولیه برای اجرای این پروژه ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شد، اما در نهایت با هزینه ۱۵۰ میلیارد ریالی به پایان رسید.

مدیرعامل آبفا اهواز با اشاره به سایر نقاط بحرانی فاضلاب اهواز تصریح کرد: خط خروجی فاضلاب فاز سوم کوی ملت نیز ریزش کرده بود که درحال ترمیم آن هستیم و تلاش می‌شود تا پیش از بارش بعدی باران به پایان برسد.

او در ادامه گفت: خط ۸۰۰ و هزار فاضلاب خیابان شیخ نبهان کوروش از دیگر پروژه‌های در دست اجرا است، اصلاح خط ۸۰۰ فاضلاب ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پس از اتمام آن خط هزار نیز ترمیم می‌شود.

بهنام مریدی افزود: درحال حاضر خیابان‌های یک تا چهار اقبال به دلیل ریزش خطوط دچار پس زدگی فاضلاب هستند به همین دلیل ناگزیر به اجراب عملیات بای پس هستیم.

او اذعان داشت: در گوگل مشتری نیز خط دو قلوی هزار فاضلاب وجود دارد که دچار ریزش شده و در حال حاضر پیمانکار در این منطقه مشغول به کار است، یکی دیگر از نقاط بحرانی در بحث فاضلاب خیابان‌های منطقه باغ شیخ و بلوار آیت الله بهبهانی هستند در این منطقه نیز در حال احداث یک ایستگاه پمپاژ هستیم، زیرا ساکنان این مناطق در هنگام بارش باران دچار مشکل می‌شوند.

مریدی اظهار کرد: در منطقه کیانشهر نیز خط خروجی فاضلاب وجود ندارد و فاضلاب این منطقه به بیابان‌های اطراف سرازیر می‌شود از این رو با کمترین بارش باران استخری از آب شکل می‌گیرد یک ایستگاه پمپاژ اصلی در حال ساخت است البته هنوز ساخته خط خروجی فاضلاب را آغاز نکرده ایم، اما پیمانکار آن مشخص شده است.

او گفت: منطقه پردیس، گلستان و بهارستان نیز با مشکل فاضلاب مواجه هستند از این رو یک خط خروجی از پردیس احداث شده و تا چنیبه رسیده است در این منطقه نیز یک کار ضربتی باید انجام شود.

مریدی با اشاره به مشکل کمبود اعتبار برای اجرای پروژه‌های فاضلاب در اهواز بیان کرد: فاینانس تصفیه خانه غرب اهواز با تلاش‌های استاندار انجام شد و قسط اول این فاینانس شامل ۵۰۰ میلیارد ریال به حساب بانک عامل واریز شده است و امیدواریم تا هفته آینده خط اعتباری نیز گشایش یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز ادامه داد: اصلاح نقاط ریزشی فاضلاب اهواز تا پایان امسال در دستور کار است و درحال حاضر شرکت آبفا بر روی چند نقطه بحرانی متمرکز شده است.

انتهای پیام/گ

رفع مشکل پس زدگی فاضلاب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر