کد خبر: ۷۱۶۱۰۴۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۶
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۶
کد خبر : ۷۱۶۱۰۴۷

نخستین جلسه کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا درباره تحقیقات استیضاح رئیس جمهور این کشور برگزار می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از رویترز، نخستین جلسه کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در چارچوب تحقیقاتی که هدف از آن استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور می‌باشد، برگزار می‌شود.

جلسه تحقیقات استیضاح ترامپ روز چهارشنبه با حضور حقوق‌دان‌هایی متخصص در حوزه مسائل قانون اساسی پیگیری می‌شود.

در این جلسه ابتدا حقوق‌دانی که نماینده حزب جمهوری خواه بود، سخنانی را ایراد کرد.

در شهادت این هم حزبی ترامپ ادعا شده است: «تحقیقات استیضاح فاقد شهادت مطلع از این اتفاق است و شواهد موجود نشان نمی‌دهد که ترامپ مرتکب «عمل مجرمانه‌ای» شده باشد».

سه حقوق‌دان دیگر که از سوی دموکرات‌ها تعیین شدند، در همین جلسه شهادت می‌دهند. انتظار می‌رود که این حقوق‌دان‌ها علیه ترامپ شهادت دهند و اعمال او را در رابطه با اوکراین مستحق استیضاح بدانند.

در همین حال جرالد نادلر، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در این جلسه سوگند خورد، اگر جرایم مربوط به استیضاح ترامپ واقعی باشد، به سرعت اتهاماتی علیه او مطرح خواهد کرد.

او همچنین گفت: «دونالد ترامپ با تقاضا از اوکراین برای تحقیق درباره پسر بایدن (جو بایدن رقیب بالقوه ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰)، مستقیماً و آشکارا خواهان دخالت خارجی در انتخابات آمریکا شد. ترامپ با این کار، امنیت آمریکا را برای منافع شخصی و سیاسی به خطر انداخت».

روند استیضاح ترامپ از ماه سپتامبر و به دست دموکرات‌های مجلس نمایندگان آغاز شده است. این استیضاح که به موجب رسوایی‌ای موسوم به اوکراین گیت در حال بررسی است، بیان می‌کند که ترامپ از اختیارات ریاست جمهوری خود سوء استفاده کرده و «بده بستانی» با رئیس جمهور اوکراین داشته تا بدین واسطه ضربه‌ای را به رقیب انتخاباتی خود یعنی جو بایدن وارد کند.

گفتنی است، پس از تحقیقات اولیه در کمیسیون‌های تخصصی، موضوع استیضاح در مجلس نمایندگان به رای گذاشته می‌شود و در صورت تصویب، پرونده به مرحله بعدی یعنی رای‌گیری در سنا فرستاده خواهد شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر