کد خبر: ۷۱۶۱۹۴۸
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
کد خبر : ۷۱۶۱۹۴۸

معاون وزیر خارجه ایران که به منظور تشریح ابتکار صلح هرمز به کویت سفر کرده ،در دیدار با همتای کویتی از مذاکرات بین دولت نجات ملی یمن و سایر طرف‌ها استقبال کرد.

سفر عراقچی به کویت و رایزنی با معاون وزیر خارجه این کشوربه گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران که به کویت سفر کرده، امروز (پنجشنبه) ۱۴ آذر ۱۳۹۸ در ملاقات با «خالد جارالله» قائم مقام وزارت خارجه کویت بر عزم جمهوری اسلامی ایران جهت توسعه و تحکیم مناسبات با کشور‌های منطقه تاکید کرد.

عراقچی که به منظور تشریح ابتکار صلح هرمز به کویت سفر کرده است، در این دیدار گفت: کشور‌های حوزه تنگه هرمز و خلیج فارس با برخورداری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود می‌توانند آینده‌ای شکوفا و روشن را برای منطقه رقم بزنند.

معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان افزود: ایران قائل به همکاری دسته جمعی توسط کشور‌های منطقه برای تامین امنیت بوده و گفتگو را یگانه راه‌حل نیل به این همکاری و غلبه بر مشکلات می‌داند.

عراقچی با تشریح اصول و اهداف پویش صلح هرمز (امید) که از سوی رئیس جمهوری کشورمان در اجلاس اخیر مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارائه شد، گفت: این ابتکار چارچوب مناسبی را برای کشور‌های منطقه در جهت تحکیم صلح و ثبات و ارتقای همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه به وجود می‌آورد.

*برخورد سازنده و ایجابی با ابتکار صلح هرمز/ استقبال از مذاکرات دولت نجات ملی یمن و سایر طرف‌ها

معاون سیاسی وزیر امور خارجه برخورد سازنده و ایجابی کشور‌های منطقه با ابتکار صلح هرمز را گامی در جهت ایجاد کاهش تنش‌های موجود در منطقه توصیف کرد و بر آمادگی ایران برای یافتن سازوکار‌های اجرای آن با همه کشور‌های منطقه تاکید کرد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان راه‌حل سیاسی و مذاکره بین جریانات مختلف یمنی را تنها راه خاتمه جنگ در یمن برشمرد و از مذاکرات موجود بین دولت نجات ملی یمن و سایر طرف‌ها استقبال کرد.

عراقچی در پایان از نقش مثبت کویت در تحکیم عنصر گفتگو در منطقه و تلاش‌های امیر کویت در همین ارتباط استقبال و قدردانی کرد.

* استقبال کویت از استمرار رایزنی‌ها با ایران

خالد جارالله قائم مقام وزارت خارجه کویت در این دیدار با استقبال از استمرار رایزنی‌های دو کشور، به روند تحولات منطقه اشاره کرد و بر اهتمام کشور‌های عضو شورای همکاری خلیج فارس به انجام تلاش برای کاهش تنش‌ها تاکید کرد.

وی همچنین گفتگو را تنها راه حل مشکلات منطقه دانست و بر لزوم توسعه مناسبات فیمابین تاکید کرد.

گفتنی است عراقچی پیش از این به چین و ژاپن نیز سفر کرده بود و قرار است روز جمعه نیز در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین حضور یابد.

روز دوشنبه نیز «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان سفری ۲ روزه به تهران داشت و درباره تحولات منطقه و ابتکار صلح هرمز با مقامات کشورمان گفتگو کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر