کد خبر: ۷۱۶۲۰۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸
کد خبر : ۷۱۶۲۰۱۱

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی از ارتقا ایمنی و کیفیت آسفالت بالغ بر ۳۰۰ کیلومتر از راه‌های استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در مراسم تکریم و معارفه فرمانده پلیس راه استان گفت: ۹۵ درصد حمل و نقل مسافر و کالا در استان آذربایجان غربی از طریق جاده انجام میگیرد که این موضوع لزوم توجه به جاده‌ها و ایمن سازی آن‌ها را دوچندان کرده است.

 دبیر کمیسیون ایمنی حمل و نقل راه‌های استان ادامه داد: برای وجود حمل و نقل ایمن و روان به عنوان اساسی‌ترین مؤلفه توسعه اقتصادی نیازمند زیر ساخت‌های کارا و ایمن هستیم و توجه به این شاخصه‌ها در دستور کار قرار دارد.

 ارسلان شکری اظهار داشت: آذربایجان غربی رتبه دهم شبکه معابر به لحاظ معابر روستایی، اصلی و فرعی با اختصاص ۴.۲ درصد از کل راه‌های کشور به خود را داراست و در بخشی دیگر سهم ۲۵ درصدی از پایانه‌های مرزی کشور را با داشتن ۶ پایانه مرزی به خود اختصاص داده است.

به گفته این مقام مسیول همچنین استان آذربایجان غربی در مسیر کریدور‌های بین المللی قرار گرفته و با همسایگی با سه کشور مهم دارای ظرفیت‌های بالقوه لجستیکی، گردشگری، ترانزیتی و کشاورزی است.

 وی ادامه داد: امسال تردد مسافر از پایانه‌های مرزی استان بالغ بر ۴۶ درصد، تردد ناوگان مسافری ۴۹ درصد و ناوگان باری ۱۷ درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال قبل گواهی است.

وی گفت: به دلیل اهمیت بخش حمل و نقل و ایمن سازی محور‌های مواصلاتی همزمان با اجرای عملیات آسفالت راه‌های ارتباطی، ۵۰ کیلومتر انواع علائم و حفاظ‌ها، ۳۲۰ کیلومتر روکش و بهسازی و آسفالت، بالغ بر ۳ هزار کیلومتر خط کشی وسط و حاشیه جاده انجام شده است.

وی گفت: پیش بینی ۴۰۰ کیلومتر آسفالت راه‌های روستایی در قالب طرح ابرار تا پایان سال مالی ۹۸ و سرمایه گذاری افزون بر ۱۲۰ میلیارد تومان برای توسعه و تجهیز ۶ پایانه مرزی استان دیگر اقدامات در حال اجرا را شامل می‌شود.

 این مقام مسئول در پایان به اقدامات مشترک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی با پلیس راه استان از جمله در هوشمند سازی راهها، بهره برداری از دوربین‌های نظارتی و ثبت تخلفات، حذف نقاط پر حادثه، گشت‌های مشترک، کنترل و نظارت بر ناوگان حمل و نقل مسافری و باری، ایمن سازی محور‌های مواصلاتی اشاره کرد و گفت: بی شک با آغاز به کار فرماندهی جدید پلیس راه استان این همکاری‌ها بیشتر از گذشته جهت تامین جاده‌های ایمن و آرامش مسافرین خواهد بود.
 
انتهای پیام/م
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر