کد خبر: ۷۱۶۲۵۱۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
کد خبر : ۷۱۶۲۵۱۲
معاون وزیر راه و شهرسازی:

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: از راه اندازی سازمان باز آفرینی و تشکیل دفاتر تسهیل گری در مشهد حمایت می‌کنیم.

از تشکیل سازمان باز آفرینی در مشهد ۱۰۰ درصد حمایت می‌کنم به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،  سیدمحمد پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از اولین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری و اقتصاد شهری مشهد، گفت: در حال حاضر، مهمترین موضوع در دستور کار دولتمردان، رونق بخشی به اقتصاد کشور است، زیرا فشار دشمن، برای به رکود رساندن فعالیت‌های اقتصادی ماست که مشکلات زیادی در حوزه‌های مختلف ایجاد کرده است و ما باید این فضا را به هم بزنیم.

او تصریح کرد: بخش مسکن و ساختمان، کمترین وابستگی را به بیرون کشور دارد و رونق بخشی و تحرک دادن به آن راحت‌تر است، اشتغال بالایی هم در این بخش بکار گیری شده است پس باید این عرصه را بیش از گذشته فعال کرده و به کمک اقتصاد کشور بیاوریم.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به اینکه قبلا بخش ساختمان و مسکن یک سوم سهم اقتصاد کشور را عهده دار بود که می‌توان این سهم را در این شرایط افزایش داد، در مورد بافت‌های فرسوده گفت: مخاطرات و کمبود‌های رفاهی که متوجه ساکنین بافت‌های فرسوده است ایجاب می‌کند که ظرفیت‌ها را برای نوسازی بسیج نماییم. دولت اقدامات ویژه‌ای را در این حوزه ارائه نموده است که با اقدامات مدیریت شهری، تکمیل شده است، از تخفیف تا ۱۰۰ درصدی در صدور پروانه‌های ساختمانی گرفته تا تسهیلات بانکی ارزان قیمت و انشعابات.

پژمان در مورد انتظارات سرمایه گذاران بخش خصوصی از مدیریت شهری نیز افزود: سرمایه گذار بخش خصوصی انتظار دارند بروکراسی اداری موجود برای انجام مراحل توافقات، وجود نداشته باشد و در مرحله بعد هم، با تغییر مدیریت ها، قرارداد‌های آن‌ها محترم شمرده شده و با ناملایمات و نا امنی مواجه نشوند.

معاون وزیرراه وشهرسازی گفت: در انتها نیز سرمایه گذاران انتظار دارند در تعریف پروژه‌ها و محاسبات مالی آن، دغدغه‌های سرمایه گذاران مورد توجه قرار گیرد.

پژمان  با تاکید بر اینکه سیاست محوری ما این است که همه کار‌ها از جمله باز آفرینی شهری، از تکالیف مدیریت شهری بوده و دولت در این حوزه سیاست گذاری می‌کند، ادامه داد: راه اندازی سازمان باز آفرینی و تشکیل دفاتر تسهیل گری در مشهدبه صورت ۱۰۰ درصد مورد حمایت ما بوده و نباید اداره کل راه و شهرسازی در این حوزه دخالت کند، اگر هم مغایرتی در اداره کل راه و شهرسازی برای این موضوع باشد، متذکر خواهیم شد.

او تصریح کرد: مشهد ظرفیت و پتانسیل‌های بالایی برای انجام پروژه‌های جدید سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف مانند فرودگاهی، قطار، مترو، حمل و نقل عمومی، سکونتگاه‌های غیر رسمی و .. دارد، زیرا در حال حاضر همه نیاز‌های زائران و مجاوران، با پروژه‌های اجرا شده برطرف نشده است و جای کار بسیاری برای ورود سرمایه گذاران باقی است.
 
 نخستین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری واقتصادشهری از۱۲تا۱۶آذرماه درمحل نمایشگاه بین المللی مشهدبرگزارمی شود.
 
انتهای پیام// ز.م
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر