کد خبر: ۷۱۶۴۲۴۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷
کد خبر : ۷۱۶۴۲۴۰

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: تا پایان هفتمین روز از نام نویسی داوطلبان ورود به مجلس شورای اسلامی، ۳۸۹ نفر در حوزه‌های انتخابیه این استان ثبت نام کرده اند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، محمود ثمینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان اظهارداشت: ۱۰۴ نفر برای حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره چگنی، ۶۶ نفر در حوزه انتخابیه بروجرد، ۳۵ نفر در حوزه انتخابیه الیگودرز، ۴۷ نفر در حوزه انتخابیه دورود و ازنا، ۳۰ نفر حوزه انتخابیه پلدختر، ۳۶ نفر حوزه سلسله ودلفان و ۷۱ نفر نیز برای حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان ثبت‌نام کردند.

او با بیان اینکه ۱۰ داوطلب زن در حوزه‌های خرم آباد - چگنی، و کوهدشت - رومشکان اعلام آمادگی و ثبت نام کردند تصریح کرد: از مجموع ۳۸۹ داوطلب ۲۸ نفر آن زن و مابقی مرد هستند به عبارتی ۷ درصد داوطلبان را زنان تشکیل میدهند که نسبت به دوره قبل تغییری مشاهده نمیشود.

رییس ستاد انتخابات لرستان به میزان تحصیلات این دوره اشاره کرد و گفت: ۴۹ نفر مدرک دکترا، ۳۰۵ نفر فوق لیسانس، ۲۷ نفر لیسانس و هشت نفر نیز تحصیلات حوزوی دارند.

او افزود: از مجموع داوطلبان این دوره ۱۳۲ نفر ایثارگر و ۲۵۷ نفر غیر ایثارگر هستند همچنین ۱۳ نفر از این افراد دارای سابقه نمایندگی می‌باشند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در خصوص ترکیب سنی داوطلبان نیز اظهار داشت: ۵۹ نفر ۳۰ تا ۳۵ ساله، ۵۴نفر ۳۶ تا ۴۰ ساله، ۷۸ نفر ۴۱ تا ۴۵ ساله، ۸۷ نفر ۴۶ تا ۵۰ساله، ۵۰نفر ۵۱ تا ۵۵ساله، ۴۷نفر ۵۶ تا ۶۰ساله، ۱۰نفر ۶۱ تا ۶۵ساله، ۲نفر ۶۶ تا ۷۰ساله و ۲ نفر نیز ۷۱ تا ۷۵ ساله هستند.

ثمینی خاطرنشان کرد: که آمار مذکور تا عصر شنبه بوده و تعداد ۱۰ نفر تا به این لحظه ثبت نهایی نشده اند.

لازم به ذکر است که بیشترین تعداد ثبت نام مربوط به حوزه خرم‌آباد و دوره چگنی با ۱۰۴ نفر و کمترین تعداد مربوط به حوزه انتخابی پلدختر با ۳۰ نفر ثبت نام کننده میباشد.

لرستان ۹ نماینده در خانه ملت دارد.

انتهای پیام/م

ثبت‌نام ۳۸۹ داوطلب انتخابات مجلس در لرستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر