کد خبر: ۷۱۶۴۳۰۶
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵
کد خبر : ۷۱۶۴۳۰۶
گروه : فارس » شیراز

مدیر امور هفت توزیع برق شیراز گفت: با هدف ارتقاء کیفی خدمات در حوزه برق، طرح های مختلفی در زمینه نیرورسانی و احداث شبکه و واگذاری انشعاب های غیردائم و روشنایی معابر در شرق شیراز اجرایی شده است.

بهسازی شبکه‌های برق‌رسانی شرق شیرازبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، روح‌الله بازیار گفت: از ابتدای امسال تا پایان آبانماه، روشنایی معابر بلوار ولایت به عنوان یکی از مسیرهای پرتردد و ورودی اصلی شیراز، تکمیل شده است.

او با اشاره به اجرای طرح روشنایی معابر در بلوار کوثر، بیان کرد: این پروژه ها با ۴۵۰۰ میلیون ریال اعتبار اجرایی شده است و طی آن تعداد ۶۵ پایه و حدود ۴ کیلومتر شبکه فشار ضعیف احداث شده است.

بازیار یکی از مشکلات محدوده شرق و جنوب شرقی شیراز را تعدد انشعاب‌های غیرمجاز اعلام و اضافه کرد: وجود این انشعاب‌ها، علاوه بر مخاطرات جانی و احتمال بروز حوادث، به لحاظ مالی نیز هزینه های سنگینی را به بیت المال وارد کرده و موجی هدر رفت زیاد انرژی برق می‌شود.

او با بیان اینکه انشعابهای غیرمجاز در طول دهه های گذشته شکل گرفته و افزایش یافته است، گفت: اقدامات مختلفی از سوی شرکت توزیع نیروی برق شیراز برای برخورد با ایجاد کنندگان این انشعابها انجام شده که لازم است متخلفان از فرصت پیش آمده در قالب واگذاری انشعابات غیر دایم استفاده و انشعابات خود را به مجاز تبدیل کنند.

بازیار بیان کرد: از آبانماه سال ۹۶ و در چارچوب این قانون، امکان جایگزینی انشعاب غیردائم به جای انشعاب‌های غیرمجاز فراهم شده است.

مدیر امور هفت برق شیراز ادامه داد: از ابتدای اجرایی شدن این قانون تاکنون و با استفاده از ابزار قانونی، تعداد ۳۱۰۰ انشعاب غیرمجاز در محدوده شرق و جنوب شرقی شیراز شناسایی به انشعاب غیردائم تبدیل شده است.

این مقام مسئول همچنین از تلاش برای انجام اقدامات فرهنگی در حوزه مصرف بهینه برق خبر داد و گفت: اقدامات فرهنگی و آگاهی بخشی به شهروندان، بیشترین تاثیر را در کاهش هدر رفت انرژی خواهد داشت.

بازیار اعتبار هزینه شده در زمینه امور عمرانی و اجرای طرح های نیرورسانی، احداث شبکه، جمع آوری برقهای غیرمجاز و دیگر اقدامات انجام شده طی هشت ماه گذشته را بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر