کد خبر: ۷۱۶۴۷۷۶
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
کد خبر : ۷۱۶۴۷۷۶
مدیرکل میراث فرهنگی لرستان خبر داد؛

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: هتل‌ها و مراکز اقامتی که در طرح تطبیق استانداردسازی مشارکت نکرده اند، درجه دریافت نمی‌کنند و از ستاره آن‌ها نیز کم می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، «سید امین قاسمی»، امروز (۱۷ آذرماه) در گفتگو با رسانه‌ها افزود: ۳۸ مرکز اقامتی در لرستان با ظرفیت یک هزارو ۵۰۰ تخت اقامتی وجود دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان عنوان داشت: شش اقامتگاه بوم گردی با ظرفیت ۳۵۰ تخت اقامتی،۱۷ مجتمع گردشگری و ۲۹ دفتر خدماتی در استان فعال است.

وی با بیان اینکه ۱۴۲ واحد اقامتی از جمله هتل، مهمانپذیر، اقامتگاه بوم گردی سفره خانه‌های سنتی و مجتمع‌های خدماتی بین راهی در لرستان وجود دارد، خاطرنشان کرد: ۲۲ هتل با ظرفیت یک هزار و ۷۰۵ تخت و ۱۰ مهمانپذیر با ظرفیت ۲۹۰ تخت در استان لرستان فعال هستند.

قاسمی با اشاره به وجود ۱۵ سفره خانه سنتی و پنج مجتمع گردشگری در اسات، اظهار داشت: موافقت نامه اولیه برای ایجاد ۹ مکان گردشگری جدید نیز در لرستان صادر شده است.

وی گفت: هتل‌ها و مراکز اقامتی که در طرح تطبیق استانداردسازی مشارکت نکرده اند تا زمانی که خود را با استاندارد‌های تعریف شده تطبیق ندهند، مشمول دریافت درجه و ارتقاء نمی‌شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان بیان کرد: در بازرسی‌های آتی از این هتل‌ها و مراکز اقامتی در صورت وجود ایراد و نقص از ستاره‌های آن‌ها کم می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: موضوع ساماندهی و نظارت بر خانه‌های مسافر در سطح استان نیز با خانه‌های بدون مجوز و افراد متخلف برخورد قانونی خواهد شد.

انتهای پیام/د

هتل‌هایی که در طرح تطبیق استانداردسازی مشارکت نکرده اند، درجه دریافت نمی‌کنند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر