کد خبر: ۷۱۶۴۹۲۳
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
کد خبر : ۷۱۶۴۹۲۳
گروه : کرمان » کرمان

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: بخش قابل توجهی از اراضی ملی که مورد تعرض قرار گرفته بود، به بیت المال برگشت داده شده و توانستیم تا حد زیادی حاشیه نشینی را کنترل کنیم.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری کرمان باحضور جمعی از مسولان استان در سالن شهید بهشتی دادگستری استان برگزار شد.

یدالله موحد، رییس کل دادگستری استان کرمان امروز ۱۷ آذرماه در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری استان کرمان درباره مشکلات مطرح شده در زمینه اراضی پلاک ۶۴۰ شهرستان جیرفت گفت: سازمان بازرسی پلاک ۶۴۰ (۲) دولتی و ۵۸۰ اصلی جیرفت و بحث تداخل یا عدم تداخل و فرآیند اجرای تشریفات قانونی را بررسی کند و در جلسه بعد شورای حفظ حقوق بیت المال گزارش را ارائه بدهد.

موحد افزود: باید در همه پرونده‌هایی که علیه دولت مطرح می‌شود، سایر ادارات (به ویژه منابع طبیعی، امور اراضی و راه و شهرسازی) همکاری کنند تا با تبادل اطلاعات بتوان به خوبی از حقوق دولت دفاع کرد.

او درباره عملکرد شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری استان کرمان بیان کرد: این شورا چند رسالت به عهده دارد و مهم‌ترین وظیفه شورا این است که بین دستگاه‌های متولی اراضی ملی هماهنگی و تعامل ایجاد کند تا با همفکری و همراهی از اموال دولت و اموال عمومی صیانت کنند که از این بُعد شورای حفظ حقوق بیت المال استان کرمان موفقیت‌های چشمگیری داشته است.

رییس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: با تلاش اعضای شورا، بخش قابل توجهی از اراضی ملی که مورد تعرض قرار گرفته بود، به بیت المال برگشت داده شده و توانسته تا حد زیادی حاشیه نشینی را کنترل، مهار و به حداقل ممکن کاهش بدهد.

او اظهار داشت: ساماندهی حاشیه نشینی در دستور کار دولت است و امیدواریم بتوانند برنامه‌های ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی را به نتیجه برسانند.

موحد تصریح کرد: تعرض به حریم و بستر رودخانه‌ها که یک معضلی در کشور است، در استان کرمان به طور جدی در شورای حفظ حقوق بیت المال پیگیری می‌شود و قدم‌های بسیار خوبی برداشته شده تا حریم رودخانه‌ها مطالعه و طبق قانون مالکیت دولت بر بستر رودخانه تثبیت و از تعرض به بستر رودخانه جلوگیری شود.

او توصیه کرد: شهروندان و هم استانی‌ها در حریم رودخانه مستحدثات ایجاد نکنند و ما در بستر قانون کار را دنبال می‌کنیم تا حریم رودخانه مشخص و از تعرض جلوگیری شود.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر