کد خبر: ۷۱۶۵۴۹۶
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۷
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۷
کد خبر : ۷۱۶۵۴۹۶
تولیت آستان قدس رضوی:

تولیت آستان قدس رضوی گفت: بصیرت داشتن، مطالبه‌گری، ضداستکبار بودن و حضور در صحنه‌های اجتماعی شاخصه‌های دانشجوی انقلابی است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی عصر امروز در آیین بزرگداشت روز دانشجو که در دانشگاه بین المللی امام رضا (ع) برگزار شد، ضمن بزرگداشت روز دانشجو گفت: ۱۶ آذر روز انسان‌هایی است که با تاریکی‌ها جنگیدند و سرمایه بزرگی را به نام تعهد، استکبارستیری و انقلاب‌گری برای ما به ارث گذاشتند.
 
مطالبه‌گری شاخصه مهم دانشجوی انقلابی است

او با اشاره به اینکه تلاش کرده‌ایم تا ارتباطمان با مردم کم‌رنگ نشود، ادامه داد: تا به الان سعی کرده‌ایم در حد توان و بدون آلایش با مردم عزیز ارتباط داشته‌ باشیم.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: هر روز بعد از نماز ظهر در تالار ولایت واقع در رواق امام خمینی (ره) برای رسیدگی به مشکلات مردم حاضر هستم و مردم بدون نوبت و هماهنگی قبلی می‌توانند مراجعه کنند، به جز روز‌های تعطیل و در صورت نبودن جلسات در خدمت مردم هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه شما جوان‌ها باید کمک کنید تا سدی میان ما و مردم شکل نگیرد، افزود: تنها چند مورد عزل و نصب در آستان قدس داشته‌ایم، بنا داریم از جوانان در کار‌های مدیریتی استفاده کنیم، مگر در مواردی که نیاز به افراد باتجربه داریم.

او تصریح کرد: در هشت سال دفاع مقدس جوانانی همچون شهید باکری و شهید کاوه بودند که با روحیه انقلابی خود در عرصه جنگ خوش درخشیدند، لذا سرمایه‌گذاری برای جوانان حائز اهمیت است.

تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر این مطلب که خطاب مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب جوانان هستند، گفت: مخاطب قرار دادن جوانان جنبه تبلیغاتی ندارد، بلکه محصول ۷۰ سال تجربه و کار سیاسی، نظامی، اجرایی و مدیریتی رهبری است.
 
مطالبه‌گری شاخصه مهم دانشجوی انقلابی است

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی افزود: به معاونان و مسئولان تاکید کرده‌ام تا پایان سال سه نماینده جوان را به عنوان جایگزین خود معرفی کنند.

او با اشاره به اینکه باید نیمه پر لیوان را ببینیم، ادامه داد: تمام انسان‌ها دارای خطا هستند، زیرا همه بشر هستیم و نقد‌هایی به ما وارد است، اما اینکه عده‌ای دوران تولیت فقیه را به دوران طاغوت تشبیه می‌کنند بدور از انصاف است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: حجت الاسلام والمسلمین طبسی به یک ریال از حق التولیت خود دست نزده اند و خانه ایشان همان خانه‌ای است که قبل از انقلاب در زمان طلبگی خود داشته اند، بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها و ظرفیت‌های امروز حرم مطهر رضوی بخاطر تلاش‌ها و زحمات ایشان است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی افزود: بصیرت داشتن، مطالبه‌گری، ضداستکبار بودن و حضور در صحنه‌های اجتماعی از شاخصه‌های دانشجوی انقلابی است.
 
مطالبه‌گری شاخصه مهم دانشجوی انقلابی است

او ادامه داد: رهبری بر روی بصیرت تاکید ویژه‌ای دارند، صدماتی که در طول تاریخ بر ما وارد شده بخاطر کسانی است که بصیرت کافی نداشته و دچار لغزش شده‌اند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: در جنگ صفین مردم به علت نداشتن بصیرت، امام علی (ع) را که قرآن ناطق بودند نادیده گرفتند، به ایشان پشت کرده و خوارج شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه کسی که بصیرت دارد، فریب و حیله دشمن را نمی‌خورد و در مقابل تهدید‌ها نمی‌لرزد، افزود: رهبری بار‌ها گفته‌اند آمریکا دشمن‌ما است، باید دشمن را دشمن بدانیم، زیرا قصد نابودی ما را دارد.

او ادامه داد: افرادی می‌توانند علم هدایت را حمل کنند که اهل بصیرت هستند، باید حتما به یک نقطه اتکا داشته‌باشیم و گرنه مانند خوارج می‌شویم.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: در مسائلی ممکن است دچار ابهام و سوال شویم، اما باید بدانیم نقطه مهم و تکیه‌گاه امن ما ولایت و امامت است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه پرخاشگری، داد و فریاد و اعتراض خصلت دانشجو است، افزود: باید با صبر و بصیرت عمل کنیم به عنوان مثال رهبری به علت بینش و افق دیدی که به آینده دارند چیز‌هایی را می‌بینند که ما نمی‌بینیم، اگر در مسائل به خوبی تأمل نکنیم دچار لغزش و خطا خواهیم‌شد و تکیه گاه خود را از دست می‌دهیم.
انتهای پیام//ف.ش
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر