کد خبر: ۷۱۶۶۰۴۷
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
کد خبر : ۷۱۶۶۰۴۷
گروه : گیلان » رشت

آیت الله فلاحتی گفت: لازمه ارتقای فعالیت حوزه‌های علمیه در استان‌ها وجود مدیر خوب، استاد خوب و سامان بخشی امکانات است و این امر همکاری و همراهی دستگاه‌های متولی را طلب می‌کند.

وجود مدیر خوب، استاد خوب و سامان بخشی امکانات، لازمه ارتقای فعالیت حوزه‌های علمیه / ضرورت انتقال ساده زیستی عالمان دین به طلاب از سوی حوزه‌های علمیهبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت امروز در دیدار مدیران حوزه‌های علمیه استان با ابراز خرسندی نسبت به ارتقای فعالیت حوزه‌های گیلان گفت: برگزاری جلسه ماهانه مدیران حوزه‌های علمیه به منظور هماهنگی بیشتر در اجرای برنامه‌ها حائز اهمیت است.

او، به سیاست جدید حوزه علمیه قم مبنی بر تربیت طلاب در استان‌ها اشاره کرد و افزود: لازمه ارتقای فعالیت حوزه‌های علمیه در استان‌ها وجود مدیر خوب، استاد خوب و سامان بخشی امکانات است و این امر همکاری و همراهی دستگاه‌های متولی را طلب می‌کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، با بیان اینکه تربیت طلاب در عرصه ائمه جمعه، ائمه جماعت مساجد و ائمه جماعت اداره‌های مختلف باید مد نظر حوزه‌های علمیه باشد، گفت: عالمان خود را وقف دین کردند و رفتار طلبه‌ها باید در تراز یک عالم دین باشد.

آیت الله فلاحتی، عالمان را در خدمت دین و مردم دانست و افزود: توجه به زیربنا‌های تربیت اجتماعی طلبه‌ها از سوی حوزه‌های علمیه اثرگذار است.

او، حوزه‌های علمیه را محل خودسازی عنوان کرد و گفت: فرا گرفتن معارف دین و انتقال مفاهیم دینی به جامعه از اهداف تحصیل طلاب به ویژه طلبه‌های خواهر در حوزه‌های علمیه است.

نماینده، ولی فقیه در گیلان، با اشاره به اینکه فراگیری علم برای علم موجب ترویج دانش می‌شود، افزود: مطالعه کتاب‌های حوزوی در ارتقای آگاهی طلاب در مسائل دینی مهم است.

آیت الله فلاحتی، انتقال ساده زیستی عالمان دین به طلبه‌ها را از موضوع‌های مهم در حوزه‌های علمیه اعلام کرد و گفت: طلاب باید آداب اجتماعی را بدانند و رفتار‌ها و گفتار‌های طلبه‌ها با ساختار طلبگی همخوانی داشته باشد.

حجت الاسلام حسین انصاری، مدیر حوزه‌های علمیه گیلان نیز در این دیدار از کسب رتبه دوم آموزش تبلیغ حوزه‌های استان در کشور پس از قم خبر داد و گفت: حوزه‌های علمیه گیلان جزو ۵ استان برتر در اجرای طرح‌های میثاق طلبگی هستند.

او ، به پیشرفت محتوایی حوزه‌های علمیه گیلان اشاره کرد و افزود: در مدت ۲ سال گذشته حوزه‌های علمیه استان رشد خوب و جهشی داشته اند.

 

انتهای پیام/م.ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر