کد خبر: ۷۱۶۶۵۲۳
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
کد خبر : ۷۱۶۶۵۲۳

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری استان کرمانشاه گفت : هدف اصلی در ایجاد مناطق آزاد تجاری قصرشیرین، ایجاد اشتغال، جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی و رونق اقتصادی استان است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،علی‌حیدر کرمی مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری استان کرمانشاه ایجاد منطقه آزاد تجاری قصرشیرین در بحث اشتغالزایی را بسیار با اهمیت توصیف کرد و گفت : این لایحه به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده، اما ظاهرا شورای نگهبان براساس اصل ۷۴ قانون اساسی ایراداتی گرفته که آن ایرادات به طور کامل رفع نشده است.

او گفت : اگر ایرادات شورای نگهبان رفع شود، فعالیت‌های خوبی در راستای وضعیت اقتصادی و اشتغالزایی استان صورت می‌گیرد، مسؤولان استان به طور جد پیگیر این موضوع هستند تا ایرادات رفع شود و این منطقه به منطقه آزاد تبدیل شود.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری استان کرمانشاه، منطقه آزاد تجاری قصرشیرین نسبت به سایر مناطق آزاد تجاری کشور متمایز دانست و گفت: این منطقه به لحاظ وسعتی که دارد، از دو جهت با اقلیم کردستان عراق و دولت مرکزی این کشور در ارتباط است. اگر این کار به نتیجه برسد، قطعا شاهد رونق اقتصادی استان خواهیم بود.

او افزود: این منطقه ظرفیت و استعداد‌های بالایی دارد می‌تواند در بحث جذب سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذاری در راستای توسعه استان خیلی موثر باشد.

رئیس سازمان مسؤول منطقه ویژه قصرشیرین افزود: تمام نیازمندی‌هایی که در یک منطقه آزاد لازم است در قصرشیرین دیده شده و مشوق‌هایی را برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته‌ایم تا با خیال آسوده سرمایه‌گذاری کند.

رشد و توسعه منطقه‌ای، اجرای سیاست‌های توسعه منطقه‌ای، ایجاد قطب‌های اقتصادی، رشد و توسعه اقتصادی استان، بهره‌گیری از توانایی بالقوه استان کرمانشاه، جذب سرمایه‌گذار خارجی و ایرانی، اقدام عملی برای ایجاد اشتغال، تعریف فرصت‌های شغلی، کاهش نرخ بیکاری در استان، جذب دانش و ارتقای فناوری سطح تکنولوژی، بهره‌گیری از فناوری برتر و نیرو‌های اقتصادی از طریق همکاری با شرکت‌های بین‌المللی، حمایت از صنعتگران داخلی و حمایت از آن‌ها و...؛ بخشی از اهداف ایجاد منطقه آزاد تجاری قصرشیرین است که کرمی به آن اشاره کرد.

او افزود: هدف اصلی در ایجاد مناطق آزاد تجاری، چه در قالب منطقه ویژه چه در قالب منطقه آزاد؛ ایجاد اشتغال، جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی و رونق اقتصادی استان است.

کرمی در خصوص منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین گفت: سازمان همیاری به‌عنوان سازمان مسؤول بخشی از زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین را انجام داده طرح مطالعاتی جامع آن در مراحل پایانی است، این محدوده حدود یک‌هزار و ۳۴۵ هکتار است .

 

 

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر