کد خبر: ۷۱۶۶۷۲۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
کد خبر : ۷۱۶۶۷۲۱

هنرمندان پیشکسوتی که در نهمین ماه سال متولد شده‌اند، دور هم جمع شدند و شمع تولدشان را فوت کردند.

للبه گزارش خبرنگار  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد آذر، ظهر روز دوشنبه ۱۸ آذرماه با حضور جمعی از اساتید برگزار شد.

عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، ضمن تبریک تولد این هنرمندان گفت:  خوشبختانه به اعضای موسسه هر ماه اضافه می‌شود. یاد هنرمندان آذرماهی همچون داریوش اسدزاده و جمشید مشایخی را گرامی می‌داریم. بحث این روزهای ما در موسسه، سفر‌ گروهی شما پیشکسوتان به قشم و کیش است؛ البته سفر مشهد را هم در ماه‌های گذشته پشت سر گذاشتیم.

وی ادامه داد: تلاش ما این است هنرمندان به صورت خانوادگی و با همسرشان به این سفر بیایند. در این سفر‌ها پارتی بازی صورت نمی‌گیرد و براساس اولویت هنرمندان در این سفر‌ها حضور پیدا می‌کنند.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیرامون مشکلات اقتصادی توضیح داد: خیلی‌ها معتقدند به دلیل شرایط حاکم بر جامعه نباید تولد‌ها برگزار شود؛ به هر حال اتفاقاتی افتاده و آذرماهی‌ها چه گناهی کردند که جشن‌شان به این دلایل برگزار نشود. مؤسسه هنرمندان پیشکسوت ۷ سال است که در هیچ لحظه‌ای برای امید دادن و مهربانی و عاطفه متوقف نشده است.

وی افزود: متأسفانه روز گذشته لایحه بودجه سال آینده تقدیم مجلس شد و متوجه شدیم که بودجه ما نسبت به سال گذشته کم شده است. فکر می‌کنم که کمترین هزینه‌ در این مؤسسه انجام می‌شود و این خیلی کم لطفی است که با این بودجه‌بندی، سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد تکریم اهالی پیشکسوت کاهش بودجه داشته باشد. به هر حال امیدواریم وزیر ارشاد و همچنین جناب آقای نوبخت که همیشه حامی این مؤسسه بودند، در مورد این قضیه تجدیدنظر کنند. حداقلش این است که اگر قرار است اتفاقی رخ دهد، بودجه نسبت به سال گذشته کمتر نباشد.

عظیمی پیرامون معافیت مالیاتی هنرمندان توضیح داد: موضوع معافیت مالیاتی موضوع روز جامعه است که در رأس آن معافیت مالیاتی هنرمندان است. به نظر می‌آید که دکتر نوبخت تصمیم بجایی گرفتند؛ از گذشته موضوع معافیت مالیاتی هنرمندان وجود داشت، اما فکر می‌کنم به دلیل اینکه یک حرکت ناگهانی و ضرب الاجلی اتفاق افتاد، آقای نوبخت خواستند که تصمیم عجولانه‌ای گرفته نشود. هنرمندان به هر حال مالیات‌شان را پرداخت می‌کنند، اما اینکه کار هنری انجام دهند و مالیات پرداخت کنند، درست نیست. چرا که واقعاً درآمدی ندارند که بخواهند مالیات پرداخت کنند.

وی ادامه داد: متأسفانه هنرمندان را با تعداد اندک افرادی که درآمد بالایی دارند، مقایسه می کنند و خواستار این هستند که معافیت مالیاتی هنرمندان انجام نشود. اما آقای نوبخت با شناخت کامل از فضای فرهنگ و هنر این تصمیم را گرفته و فکر می‌کنم ما نیز در این موضوع موافق او هستیم.

عظیمی در پایان درباره ادغام موسسات زیر مجموعه وزارت ارشاد توضیح داد: درباره مسئله ادغام مؤسسات هم باید بگویم که متأسفانه هنوز خودمان هم نمی‌دانیم که موضوع مؤسسه به کجا رسیده؛ اما امیدواریم هر تصمیمی که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفته می‌شود، به نفع هنرمندان عزیز پیشکسوت باشد.

در این مراسم شمسی فضل الهی، اسماعیل آذر، اسماعیل خلج، راضیه تجار، منیژه آرمین، مرتضی یوسف دوست، سید علی محمد، علی اکبر صادقی، پری زنگنه، هوشنگ ظریف، آزیتا لاچینی، هرمز سیرتی، محمود حاج محمدی، شاپور رحیمی، عباس ملکی، اسدالله یکتا، ایرج صغیری، زهره بزرگ مهری، محمدرشول محمدی فرد، خسرو عمارلویی، سید محسن آقا نباتی، عشرت سیروس، سیدحمید ساسانی، پرویز بیگی، محمدعلی بنی اسدی، فریده تطهیری مقدم، محمدهادیابوالفضل صادقی نژاد، قاسم فرجی، مظفر طاهری، وارطان ساهاکیان، و... حضور داشتند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر