کد خبر: ۷۱۶۷۱۴۸
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۷
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۷
کد خبر : ۷۱۶۷۱۴۸
استاندار خراسان رضوی:

استاندار خراسان رضوی گفت: به درستی ما باید سرنوشت پیشینیان را مطالعه کنیم و آن را چراغ راه آینده خود قرار دهیم.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، علیرضا رزم‌حسینی استاندار خراسان رضوی در آیین گشایش نمایشگاه استانی «خراسان، سرزمین خورشید»،گفت: به درستی ما باید سرنوشت پیشینیان را مطالعه کنیم و آن را چراغ راه آینده خود قرار دهیم.

او با اشاره به اینکه محافل مهم فرهنگی، ادبی و رسانه‌ای باید مردم را برای مطالعه تاریخ گذشتگان تشویق کنند، ادامه داد: فراز و فرود‌هایی در تاریخ وجود دارد که می‌تواند به ما درس بدهد و بگوید چطور از این افتخارات برای امروز و آینده خودمان استفاده کنیم و اشتباهات قبل را مرتکب نشویم.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه قرآن کریم ما را به عبرت گرفتن از پیشینیان سفارش کرده است، گفت: در سالیان پیش بسیاری از قلمرو‌های کشور‌های همسایه جزو خراسان رضوی و یا همان خراسان بزرگ بوده است و حتی برخی از نویسندگان معتقدند که خراسان مهد سیاست است، بعضی هم معتقدند که خراسان سرزمین مادری زبان فارسی ایران است، هر دو مورد شاید درست باشد، اما خراسان در حوزه‌های مختلف کمتر شناخته شده است.

 رزم حسینی با بیان اینکه خراسان سرزمین حاصلخیزی است و شخصیت‌های برجسته‌ای در آن پرورش یافته‌اند، افزود: ادیبان، شعرا، اندیشمندان، عالمان و متفکران دینی، نویسندگان و هنرمندان، ریاضیدان‌ها، مورخین، تجار و کارآفرینان بزرگ در این سرزمین پرورش یافته‌اند، اما موفق نشده‌ایم که این شخصیت‌های برجسته را به درستی برای نسل امروز معرفی کنیم.

او ادامه داد: انجمن خراسان شناسی و موسساتی که در این راه مسئولیت دارند، باید به عنوان رسالت خود برای معرفی مشاهیر و مفاخر خراسانی تلاش کنند تا جوانان ایران به این مهم افتخار کنند.

استاندار خراسان رضوی گفت: بسیاری از مشتاقان اهل بیت (ع) و میلیون‌ها زائر از سراسر دنیا همه ساله به مشهد مقدس مشرف می‌شوند و بارگاه منور امام رضا (ع) فرصت ارزشمندی را برای خراسان رضوی به وجود آورده است؛ اگر تحولی در نظام اداری کشور ایجاد شود، خراسان شایستگی این را دارد که به عنوان یک منطقه نمونه امن و دارای شاخص‌های مناسب رفاهی، اقتصادی، فرهنگ و یک الگو به دنیا معرفی شود.

رزم حسینی افزود: با وجود همه شخصیت‌های عالی مقام و مفاخر، شاهد هستیم که در عصر حاضر شخصیت‌های فاخر و فهیمی در خراسان رضوی وجود دارند که گمنام هستند و معرفی نشده‌اند درحالی که جامعه و جوانان امروز ما نیازمند یک هویت فرهنگی و ملی هستند.
 
او با بیان اینکه می‌توانیم به میراث پرافتخار ایران بپردازیم و آن را معرفی کنیم، تصریح کرد: این امر مهم می‌تواند چراغ راه خوبی برای اصلاح رفتار و روش‌هایمان در روزگار امروز باشد.
 
انتهای پیام//ف.س
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر