کد خبر: ۷۱۶۷۶۷۹
گروه : مهاباد » مهاباد
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
کد خبر : ۷۱۶۷۶۷۹

سرپرست شبکه دامپزشکی مهاباد گفت: امسال در نتیجه بازرسی از مراکز عرضه، تولید و نگهداری فرآورده خام دامی ۵ هزار و ۸۷۷ کیلوگرم از آلایش دامی فاسد معدوم شد.

آغاز سرپرست شبکه دامپزشکی مهاباد  در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون بیش از یک هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی بهداشتی از مراکز تولید، عرضه و نگهداری فرآورده‌های خام دامی به وسیله بازرسان بهداشتی صورت گرفته است که نتیجه آن پنج هزار و ۸۷۷ کیلوگرم انواع گوشت قرمز و مرغ و نیز آلایش دامی شامل جگر، دل و سنگدان غیربهداشتی کشف و ضبط شده است.

او اظهار داشت:  همچنین در این مدت  ۶۵ پرونده تخلف بهداشتی دامپزشکی این شهرستان تشکیل و به مراجع قضایی و تعزیرات حکومتی معرفی شده است.

او افزود: این میزان فرآورده خام به دلیل تاریخ منقضی بودن و رعایت نکردن شرایط نگهداری در شهرستان مهاباد کشف و معدوم‌سازی شد.

آغاز اضافه کرد: بازرسان اداره دامپزشکی مهاباد به منظور تأمین بهداشت و سلامت فرآورده‌های دامی به صورت مستمر عملکرد مراکز عرضه و توزیع گوشت قرمز و سفید شهرستان را پایش و نظارت‌های لازم را در خصوص تاریخ مصرف و سالم بودن گوشت انجام می‌دهند.

او ادامه داد: هر محموله از فرآورده‌های خام دامی اعم از گوشت قرمز و گوشت مرغ که در سطح مغازه‌ها و رستوران‌های این شهر توزیع می‌شود باید دارای گواهی حمل بهداشتی - قرنطینه‌ای از دامپزشکی شهرستان یا شهرستان‌های مبدا باشد.

او از عرضه‌کنندگان و تولیدکنندگان فرآورده‌های خام دامی این شهرستان خواست ضمن رعایت اصول بهداشتی و قوانین موجود با گروه‌های نظارت دامپزشکی همکاری لازم را داشته باشند.

آغاز از شهروندان نیز خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن‌های ۴۲۴۴۲۲۲۸ و ۴۲۴۴۲۲۲۹ این شبکه اطلاع دهند تا در کمترین زمان موضوع بررسی شود.

او از شهروندان همچنین خواست از خرید گوشت دام از قصابان دوره‌گرد و گوشت‌هایی که ممهور به مهر دامپزشکی نباشند، خودداری کنند.

مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت دارای ۶۰ واحد عرضه فرآورده‌های خام دامی است؛ در این شهرستان ۲۴۰ هزار راس دام سبک و ۲۴ هزار راس دام سنگین وجود دارد.

انتهای پیام / س خ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر