کد خبر: ۷۱۶۷۹۶۰
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
کد خبر : ۷۱۶۷۹۶۰

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: اعتبارات تملک دارایی استان با رشد ۱۵ درصدی همراه بود.

اعتبارات تملک دارایی چهارمحال و بختیاری ۱۵ درصد رشد داشتبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، علی شهریارپور سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان در لایحه بودجه ۹۹ نسبت به بودجه سال ۹۸ از رشد ۱۵.۶۷ درصدی برخوردار شده است.

او افزود: جمع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان در لایحه ۹۹، بیش از ۱۱ هزار و ۴۶۴ میلیارد ریال پیش بینی شد در حالی که این مبلغ در بودجه سال ۹۸، اعتباری افزون بر ۹ هزار و ۹۹۱ میلیارد ریال بوده است.

شهریارپور اضافه کرد: بر این اساس اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان از رشد ۱۵.۶۷ درصدی برخوردار شده که در مقایسه با رشد ۸.۹۱ درصدی میانگین اعتبارات تملک سرمایه‌ای استان‌های کشور افزایش دو برابری را نشان می‌دهد.

او همچنین به پیش بینی دو هزار و ۹۰۸ میلیارد ریال اعتبارات هزینه‌ای استان در لایحه بودجه ۹۹ اشاره کرد و ادامه داد: این اعتبارات در مقایسه با اعتبارات هزینه‌ای سال ۹۸ با رشد ۶.۸۲ درصدی همراه بود.

شهریار پور گفت: در مجموع اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی استان در لایحه بودجه ۹۹ اعتباری افزون بر ۱۴ هزار و ۳۷۲ میلیارد ریال پیش بینی شده است که در مقایسه با بودجه سال ۹۸ از رشد ۱۳.۷۶ درصدی برخوردار شده است.

او افزود: در لایحه بودجه ۹۹، مقرر شده تا درآمد‌های عمومی استان به پنج هزار و ۹۱۳ میلیارد ریال افزایش پیدا کند که این رقم در مقایسه با درآمد‌های عمومی بودجه سال ۹۸ رشد ۶۴ درصدی را نشان می‌دهد که با توجه به اینکه این رشد درآمد در مقایسه با ظرفیت‌های استان، منطقی نیست نسبت به آن اعتراض خود را اعلام کرده ایم.

شهریارپور با اشاره به رتبه بندی استان‌ها در لایحه بودجه ۹۹ اضافه کرد: این استان در رتبه ۲۶ و بالاتر از استان‌های خراسان جنوبی، زنجان، قزوین، سمنان، ایلام، قم و خراسان شمالی قرار گرفته است.

او، با ارزیابی مطلوب از رشد اعتبارات هزینه‌ای و سرمایه‌ای استان در لایحه بودجه ۹۹ ادامه داد: هرچند هنوز لایحه در حد پیشنهاد است و تبدیل به قانون نشده، اما روند رشد اعتبارات استان طی دو سال اخیر مطلوب بود.

انتهای پیام/ف

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر