کد خبر: ۷۱۶۸۰۳۲
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
کد خبر : ۷۱۶۸۰۳۲
گروه : سیاسی » مجلس
سلیمی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها گفت: تصمیم‌گیری درباره استیضاح وزیر کشور به روز دوشنبه موکول شد.

استیضاح رحمانی فضلی در کمیسیون شورا‌ها بررسی شد/ دوشنبه تصمیم گیری نهایی انجام می‌شوداصغر سلیمی، سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به نشست امروز عصر این کمیسیون برای بررسی استیضاح رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: این نشست با حضور رحمانی فضلی و معاونان امنیتی، سیاسی و همچنین نمایندگان درخواست کننده استیضاح برگزار شد.

سلیمی با اشاره به اینکه یکی از موارد استیضاح نحوه اجرای سهمیه‌بندی بنزین بود، اظهار کرد: نمایندگان از اینکه شورا‌های تأمین استان‌ها نسبت به موضوع افزایش قیمت بنزین دیر وارد کار شده‌اند و هماهنگی‌های لازم را انجام ندادند گلایه‌مند بودند و اعلام کردند، چرا محلی برای برگزاری تجمعات مردمی از سوی وزارت کشور مشخص نشده است.

او ادامه داد: موضوع قطع اینترنت و خسارت زیان بار اقتصادی آن به استارت‌آپ‌ها و نحوه برخورد با معترضان و عدم آموزش نیروی انتظامی در برخورد با آنها از موارد دیگر استیضاح رحمانی فضلی بود.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها تصریح کرد: رحمانی فضلی در این جلسه روال اجرای قانون سهمیه بندی سوخت را از سال ۹۵ توضیح داد و اعلام کرد کارگروه‌هایی مانند تبلیغات، ستاد سوخت و دستگاه‌های امنیتی در این زمینه فعال بوده‌اند.

سلیمی با اشاره به اینکه وزیر کشور درباره تأثیر فضای مجازی در اغتشاشات اخیر هم مطالبی بیان کرد و افزود: اغتشاشگران در بستر فضای مجازی فعالیت خود را از عصر روز جمعه آغاز کردند و ابتدا قرار شد به صورت نقطه‌ای اینترنت در برخی مناطق قطع شود، اما با درگیر شدن بیش از ۹۹ شهر حجم انبوهی از اینترنت مسدود شد.

او تاکید کرد: وزیر کشور در این نشست نتوانست به طور کامل به سوال‌های استیضاح کنندگان پاسخ دهد، بنابراین قرار شد دوشنبه جلسه‌ای دیگر برای بررسی استیضاح و تصمیم‌گیری نهایی درباره آن برگزار شود.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر